💛 Януарски бебета 2024г /тема 2 💛

  • 32 882
  • 798
# 555
Днес бяхме при лекарката...даде за ортопед, ехограф, пкк и урина. Каза за ехограф, че във фи хелт имало две лекарки много добри и там да отида...за очен нищо не каза, но понеже са ни много лекарите, защото и аз ще ходя на разни...реших следващия път да питам.
Сега чуденката ми е как да взема урина на малката, тя обясни ама ми се видя сложно нещо...някой правил ли го е 🤔
Виж целия пост
# 556
Аз от понеделник ще се мъча. Първо обаче ще пробвам по-класически начин- сутрин, след ставане, над чашката, ще пусна чешмата. Тази вечер докато нагласях водата като чу чешмата се напишка на пода,  да видим дали ще успея
Виж целия пост
# 557
Аз купих колектор, но ще се пробвам и аз тези дни директно върху чашка. Колектора се лепи  на дупето около срамните устни и има пликче, в което се събира урината и отгоре слагаш памперса. Ние днес бяхме на преглед и като гледам на всички ви дават направление за ортопед , а пък нашата твърди, че на 6 месеца не се полага, но ни праща пък на очен. И разбира се ехограф, пкк и урина. Според нея няма още какво Толкова по-различно да се види от ортопед от това , което се видя на 2рия месец, но за сметка на това държи да праща бебенцата на една проверка на оченцата, според нея е важно още в ранна възраст.
Виж целия пост
# 558
Нас ни пращат само на ехограф, ПКК и урина
Виж целия пост
# 559
Ами и нашия ортопед в Бургас на 3 месеца ни каза да отидем вече, като проходи и не знам ..
Иначе за Бургас някой може ли да препоръчате къде да отидем на ехограф? Ние с месец закъснение ще правим нещата..
Виж целия пост
# 560
На нас също нямаше май да даде за ортопед, обаче и за очен нищо не каза....но аз ще си искам другия път..При нас единия ортопед, като бяхме на прегледа на 2м каза на 6ти да отидем, а другия чак като проходила....обаче на нас нещо ни се криви кутрето и искаме да видим дали всичко е наред....
Виж целия пост
# 561
Аз много лесно взех урина...залепих колектора сутринта веднага ,като се събуди...и точно след 2 минути се изпишка...но тя суче ...може и вода да предложите да пие
Виж целия пост
# 562
С колектора наистина става много лесно. При нас се получи от първия път за две минути.
Да похваля лабораторията на св. София. Ходих там за изследванията, занесох урината, взеха и кръв и ми дадоха резултатите след две минути. Работят си с направление, не се чака и екипа е много готин.
Виж целия пост
# 563
Момичета,
Как са захранените бебенца, които са с рефлукс
Моето много лази и засили повръщането, според мен защото си натиска коремчето.
Обаче вече яде твърда храна и повръщането е ад. Гадно е, докато го видя се омазва защото лази докато си повръща и изобщооо в чудо се виждам
Мислех си някакси, че ще спре, ще намалее, а сякаш се засили последните дни и е ужас.
Ще питам лекалката в понеделник. Но ако има друг с тоя проблем да обсъдим
Виж целия пост
# 564
Включвам се с хубав отзив за д-р Кремена Димитрова детски нефролог в гр.София. Току що бяхме при нея на ехография, много мила и внимателна, огледа хубаво коремчето и провери за синехии - нещо, което моята лична не е правила досега.
Виж целия пост
# 565
Момичета, имаме ли бебоци минали успешно вече на 2 дремки и такива ставащи по- късно сутрин?
Аз започнах да правя опит за режим на две дремки, защото много късно започнахме да изместваме третата дрямка /чак към 7/ и тя беше доста къса, а и няколко пъти си остана да спи до сутринта, та реших, че е време. Вече няколко дни сме на две, малко киселички по някога ама всичко отдавам на тези непоявяващи се зъби 😂
Виж целия пост
# 566
Момичета, имаме ли бебоци минали успешно вече на 2 дремки и такива ставащи по- късно сутрин?
Аз започнах да правя опит за режим на две дремки, защото много късно започнахме да изместваме третата дрямка /чак към 7/ и тя беше доста къса, а и няколко пъти си остана да спи до сутринта, та реших, че е време. Вече няколко дни сме на две, малко киселички по някога ама всичко отдавам на тези непоявяващи се зъби 😂
Ние от скоро направихме преход от 4 на 3 дремки. Струва ми се прекалено рано за 2 дремки, това би трябвало да се случи около 8мия месец, но зависи от бебчето.
Виж целия пост
# 567
Момичета, имаме ли бебоци минали успешно вече на 2 дремки и такива ставащи по- късно сутрин?
Аз започнах да правя опит за режим на две дремки, защото много късно започнахме да изместваме третата дрямка /чак към 7/ и тя беше доста къса, а и няколко пъти си остана да спи до сутринта, та реших, че е време. Вече няколко дни сме на две, малко киселички по някога ама всичко отдавам на тези непоявяващи се зъби 😂

Ние сме почти всеки ден на две дремки,  но също така и ставаме много рано Joy . Понякога има и 3та дрямка, но е от сорта на 30-40мин и след 3тата дрямка често е крив докато му дойде време за нощния сън.
Виж целия пост
# 568
Момичета,
Как са захранените бебенца, които са с рефлукс
Моето много лази и засили повръщането, според мен защото си натиска коремчето.
Обаче вече яде твърда храна и повръщането е ад. Гадно е, докато го видя се омазва защото лази докато си повръща и изобщооо в чудо се виждам
Мислех си някакси, че ще спре, ще намалее, а сякаш се засили последните дни и е ужас.
Ще питам лекалката в понеделник. Но ако има друг с тоя проблем да обсъдим
Ние сме така...защото и кърмя на поискване все още...и много често след като изяде пюрето и след малко и суче и връща кърма с пюре...или ако е яла само пюре/каша сложа ли я седнала и повръща...или обърне ли се по корем пак повръща...мисля ,че е защото и се притиска стомхчето
Виж целия пост
# 569
Момичета,
Как са захранените бебенца, които са с рефлукс
Моето много лази и засили повръщането, според мен защото си натиска коремчето.
Обаче вече яде твърда храна и повръщането е ад. Гадно е, докато го видя се омазва защото лази докато си повръща и изобщооо в чудо се виждам
Мислех си някакси, че ще спре, ще намалее, а сякаш се засили последните дни и е ужас.
Ще питам лекалката в понеделник. Но ако има друг с тоя проблем да обсъдим
Ние сме така...защото и кърмя на поискване все още...и много често след като изяде пюрето и след малко и суче и връща кърма с пюре...или ако е яла само пюре/каша сложа ли я седнала и повръща...или обърне ли се по корем пак повръща...мисля ,че е защото и се притиска стомхчето

Ох, Наде вече реших, че е само моето и започнах да се притеснявам. Да му няма нещо.
Нали при захранването трябваше да поспре рефлукса уж.
А сега като е с храна и то не е просто кърма, прилича си на повръщано, много е неприятно Joy
А то той лази нон стоп, веднага щом приключи да суче/или яде веднага е по корем и маже по себе сиии
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия