Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 60

  • 42 706
  • 757
# 360
Аденокарцином, но не е задължително да е това само като резултат. Може и полип да е.
Виж целия пост
# 361
Здравейте момичета. Излезна хистологията след моята LLETS. Може ли мнения? Благодаря 🌹
Виж целия пост
# 362
Карина, добър е резултат ви, Цин 3, резекционните линии са чисти, което означава, че започваш да се следиш на 3 месеца.
Радвам се!
Djfani, изчакай си резултът от биопсията  там ще покаже най-добре.
Виж целия пост
# 363
Карина, добър е резултат ви, Цин 3, резекционните линии са чисти, което означава, че започваш да се следиш на 3 месеца.
Радвам се!
Djfani, изчакай си резултът от биопсията  там ще покаже най-добре.

IV, а това "изразено жлезно ангажиране" какво е на прост език? Благодаря
Виж целия пост
# 364
Карина, добър е резултат ви, Цин 3, резекционните линии са чисти, което означава, че започваш да се следиш на 3 месеца.
Радвам се!
Djfani, изчакай си резултът от биопсията  там ще покаже най-добре.

IV, а това "изразено жлезно ангажиране" какво е на прост език? Благодаря
Не знам, попитай доктора, но хубавото е, че резекционните линии са чисти.
Виж целия пост
# 365
[quote author=Djfani link=topic=1649312.msg48319018#msg48319018 date=1721417637]
Pap 3а и 3б
Момичета с този резултат какво се случва след това ?
Много съм уплашена
[/quote]
Здравей, аз бях със същия резултат от цитонамазка.На биопсията се установи полип.Премахнаха го и след това резултата беше 2гр.Всичко ще е наред, опитай се да си спокойна, въпреки че знам,че няма как да стане 🙏🙏🙏
Виж целия пост
# 366
[quote author=Djfani link=topic=1649312.msg48319018#msg48319018 date=1721417637]
Pap 3а и 3б
Момичета с този резултат какво се случва след това ?
Много съм уплашена

Здравей, аз бях със същия резултат от цитонамазка.На биопсията се установи полип.Премахнаха го и след това резултата беше 2гр.Всичко ще е наред, опитай се да си спокойна, въпреки че знам,че няма как да стане 🙏🙏🙏
[/quote]

Доколкото знам полипа не вдига групата. Дори тук сме го коментирали. Имам колежка, която имаше полип и беше 1 група.
Виж целия пост
# 367
Може би папилом не полип?
Виж целия пост
# 368
Може би папилом не полип?
https://
Не мога да кача снимка, но това което пише на резултата от биопсията е :материал от PVCU с папиломатоза, акантоза и койлоцитоза на сквамозния епител.Описание:Функционално активен ендометриален полип.
Диагноза:Polypus endometrii
Виж целия пост
# 369
Като чета разбирам, че има и двете сякаш.Лекар произнесе ли се?
Излязоха моите резултати от ЧПВ- граничен за тип 42 LR- положителен, но отрицателен по референция.Пише:
детектира  се тип 42 в минимален брой копия, близки до гранични( прагови) стойности.
Лекарят ми каза, че
ще даде лечение.Чакаме течнобазирана цитонамазка.Колпоскоп чист.Каналчето е започнало леко да се затваря.

И забравих да кажа: по ЗК се полагат изследвания за ЧПВ, но само високорисковите.В сайтовете на лабораториите пише кои.А в момента има и в Цибалаб скриниг безплатен, освен 17лв за кита да пробовземане, което може да е самосъоятелно.
Виж целия пост
# 370
Като чета разбирам, че има и двете сякаш.Лекар произнесе ли се?
Излязоха моите резултати от ЧПВ- граничен за тип 42 LR- положителен, но отрицателен по референция.Пише:
детектира  се тип 42 в минимален брой копия, близки до гранични( прагови) стойности.
Лекарят ми каза, че
ще даде лечение.Чакаме течнобазирана цитонамазка.Колпоскоп чист.Каналчето е започнало леко да се затваря.

И забравих да кажа: по ЗК се полагат изследвания за ЧПВ, но само високорисковите.В сайтовете на лабораториите пише кои.А в момента има и в Цибалаб скриниг безплатен, освен 17лв за кита да пробовземане, което може да е самосъоятелно.

Това за канала какво е? И откакво се е получило.
Някой дали е имал кървене при полов акт 3 месеца след ллетз. При мен и 2та пъти имаше кървене (по-скоро леко еднократно зацапване), както и болка Sad това е много притеснително
Виж целия пост
# 371
Имах по-голяма конизация (обширна)съответно каналът беше отворен, не слепен, както изглежда нормално.Има си отвор след изрязания конус.Вече е започнал леко да сеп прибира.Няма да е както преди, но ще има донякъде възстановяване.
Виж целия пост
# 372
Като чета разбирам, че има и двете сякаш.Лекар произнесе ли се?
Излязоха моите резултати от ЧПВ- граничен за тип 42 LR- положителен, но отрицателен по референция.Пише:
детектира  се тип 42 в минимален брой копия, близки до гранични( прагови) стойности.
Лекарят ми каза, че
ще даде лечение.Чакаме течнобазирана цитонамазка.Колпоскоп чист.Каналчето е започнало леко да се затваря.

И забравих да кажа: по ЗК се полагат изследвания за ЧПВ, но само високорисковите.В сайтовете на лабораториите пише кои.А в момента има и в Цибалаб скриниг безплатен, освен 17лв за кита да пробовземане, което може да е самосъоятелно.
Да,доцента взе цитонамазка. Ще се опитам да кача снимка.В събота съм отново на преглед при друга докторка.mamma.com/4LYq/Ol7JY.png[/img]
Виж целия пост
# 373
По-добре изтрийте снимките, защото се виждат личните Ви данни.
Виж целия пост
# 374
Здравейте дами ! Simple Smile Предстой ми конизация , със скалпел. Моля за информация колко време е възстановяването след процедурата , кога можеш да се върнеш на работа , боли ли самата процедура? Всякаква информация ще ми бъде от полза .
Благодаря предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия