ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 116

  • 53 679
  • 758
# 225
Мен не ме засищат, аз си търся солидната храна, дето се дъвче... Е, по-заситена съм отколкото ако не изям маскарпонето, разбира се. Но само на това не чакам, тъй че при мен е малко и за десерт по-скоро. И то не защото не ми е вкусно, мога да омахам цялата кутийка и да питам за още Joy Ще ми стане тежко, но мога Grinning
Гъби също засищат доста, ако ядеш такива. Че и супер вървят с масло.
Виж целия пост
# 226
По повод маскарпонето да споделя, че намерих едно забравено в хладилника със срок на годност миналото лято. Преди да го изхвърля го отворих и опитах. На вкус нищо му нямаше, само беше леко дехидратирано. И с други млечни от магазина имам подобен, макар и не толкова дълъг опит. Дали трябва да са основна храна? Пусто и аз много ги обичам млечните, но няма нищо качествено вече.

Херци, да се похваля, че вчера успях без вечеря. Но обяда беше добра порция месо от свинска глава. Не е лятно меню, но така се получи. Днес закуска шепа орехи и бели череши от дървото. Обяд домат, задушена тиквичка и месо от св. глава. Но и още доста от белите череши през целия ден. Мазало с една дума. И вечеря имаше - фует, домат, пуешко с тиквичка. За сега Simple Smile. Утре ще се постарая пак.
Виж целия пост
# 227
аз на моното си умрях от глад на зеленчуците
колкото и да ядеш, все гладен, иска още и още... изядох света и още исках

strawberry0302 !!!
закуска - две яйца, 20гр масло и 50 гр сирене /с везната, не на око/
обяд  - месо с нещо зелено
вечеря - йок, или ню-ню 5 резченета луканка
ако случайно припаднеш от глад -режеш милиметър слайсче масло, ръсиш сол и лепиш за милиметър слайсче кашкавал
това с маскарпонето го забравяш
колкото по-малко млечни, толкова по-добър резултат

z.2012 аз освен лично да дойда да те нашамря, явно няма да стане
арестувам те вкъщи на дивана в хола и ще видиш ти фует през през крив макарон, амааа-ха Crossing Arms
Виж целия пост
# 228
Е то само зеленчуци си е глад и мизерия наистина... Обичам салати и мога много да изям но само на тях ще приритам ако съм аз Grinning
Виж целия пост
# 229
аз на моното си умрях от глад на зеленчуците
колкото и да ядеш, все гладен, иска още и още... изядох света и още исках

strawberry0302 !!!
закуска - две яйца, 20гр масло и 50 гр сирене /с везната, не на око/
обяд  - месо с нещо зелено
вечеря - йок, или ню-ню 5 резченета луканка
ако случайно припаднеш от глад -режеш милиметър слайсче масло, ръсиш сол и лепиш за милиметър слайсче кашкавал
това с маскарпонето го забравяш
колкото по-малко млечни, толкова по-добър резултат

z.2012 аз освен лично да дойда да те нашамря, явно няма да стане
арестувам те вкъщи на дивана в хола и ще видиш ти фует през през крив макарон, амааа-ха Crossing Arms
Точно такава закуска ще пробвам днес,на обяд пилешко бутче с мн сварено броколи,малко чери и малко гъби с масло.
А евентуално за десерт какво си позволявате?
Малко маскарпоне или сметана с малко примерно малини или нишо?
За десерта питам просто евентуално за идеи,не че е задължителен,а и малко е на психическа основа като знам ,че имам нещо по-лесно се справям Simple Smile
Виж целия пост
# 230
"десертът" е за тези, които са избрали вмнв като начин на живот
за отслабващите - без плодове и "десерт" поне докато тялото ти се "научи" какво да прави с мазнините
т. е. спестявай всеки възможен въглехидрат
слагам десерт в кавички, защото той не е торта, крем карамел или толумбички, а парченце черен шоколад например
Виж целия пост
# 231
Ок благодаря за разясненията
Виж целия пост
# 232
Така си е, особено отначало колкото по-опростено се храниш, толкова по-добре. Сигурна съм че не ти звучи особено привлекателно, но това е положението. А и си е хубава питателна храна и засища, което "бие" всякакви диети при които прегладняваш толкова че вече искаш да нахапеш котката и гледаш влюбено всеки който спомене или предложи храна Grinning
При това положение просто няма как да "сбъркаш", то няма с какво. Месото си е месо, яйцата са си яйца, там риби или карантии ако ядеш такива. И зеленчуци отстрани - дали на салата или сготвени но салата е винаги за предпочитане когато можеш. При някои има разлика в това как се отразяват на кръвната захар сурови или сварени, примерно морковите но пък ти няма с тях да се изхранваш я. Маслини, авокадо, зехтин. Отначало и млечните ако сведеш до минимум още по-добре. Въртиш различни салати да не ти омръзват, аз обичам да ми е шарена храната и да ми изглежда добре също.
Режимни десерти и печива твърдо не бих препоръчала на някой дето сега почва, а и за после в никакъв случай редовно. Права си че не е задължително да се яде десерт.
Подреждам си чинията да ми е красива, сядам и ям със завиден кеф, твърдо отказвам да съм типичната нещастна "жена на диета".
Виж целия пост
# 233
Аз мисля да си правя рядко режимни печива и десерти за по-натам, защото класическите не са подходящи вече. Другата седмица започвам вече, че умората още ме мъчи, а ми трябват сили. С доматите започнах лека полека да се разбирам, но само с малките. Много ги обичам и не мога да ги откажа.
А как приготвяте свинските вратни пържоли? Опитах на фраера, но много сухи ми дойдоха. Имам грил тиган и може там да пробвам.
Виж целия пост
# 234
Стават си и във фраера, може би много дълго си ги готвила, то в него става по-бързо. Шарпи да се изкаже за тях май, за време и градуси, тя често споделя точно за такова ядене. За месото знаеш предполагам - или се готви много дълго на доста ниски градуси, или за кратко на много високи, средно положение няма ако не искаш подметка. Като видя някой как направо убива свинско на 180 градуса във фурната и искам да се скрия...
Виж целия пост
# 235
Врат пека на фраера за около 20 минути на 200 градуса с 1 обръщане. Винаги става сочен. Назад бях дала няколко снимки на различни мои чинии, всички с меса, приготвени във фраера.
Ето една вратна пържола с карфиол и броколи.

Обикновено взимам мариновани вратни пържоли на Новомес - "врат в масло" и директно слагам във фраера да пека. Ако аз ги овкусявам, слагам масло, черен пипер, червен пипер, малко соев сос, малко чесън на прах. Ако искам да са пикантни, слагам и малко лют червен пипер. Правя ги вечер, престояват 1 ден в хладилника и на следващата вечер ги пека. И на грил тигана съм правила преди да си купя фраера, но откакто го имам, си спестих пушеци в кухнята.
Виж целия пост
# 236
А каква марината става за режима? Мариновани не мога да купувам заради проблема.
Виж целия пост
# 237
Като изключиш захар във всякакъв вид дето ти и без това не можеш, олио не е за предпочитане, от там нататък слагай каквото ти е на сърце. Той главният герой е мръвката Grinning
Виж целия пост
# 238
А каква марината става за режима? Мариновани не мога да купувам заради проблема.
Написала съм в предния пост каква марината им правя, ако аз ги овкусявам. Ако те притеснява соевия сос, може да го пропуснеш.
Виж целия пост
# 239
То много си зависи и от мощността на фраера.
Аз врата само го посолявам и го пека. Така ми е най-вкусен.
Днес за обяд имах две биволски кюфтета (1 и 1/2 на практика, детето ми изяде половинката) и една наденица. Сега за вечеря ще са яйца на очи с турски суджук. Сутринта изпих и един буркан телешки бульон, че ми беше много гладно. Но днес ми е овулацията точно и вероятно затова такъв глад.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия