Каква заплата получавате на месец?

  • 29 757
  • 430
# 150
Не мога да разбера колко е средната заплата в София, защото тук все едни високо платени специалисти, все с големи заплати...в  пловдив обаче средната е 1800лв нето. Около половината работещи взима толкова и малцина могат да си позволят единият да си почива продължително. Населението създава впечатление, че живее с много повече поради много фактори, които сега няма да засягам.
Имаше едно мнение, че най-високият дългосрочен разход е за образование, но аз не съм съгласна, той е за здраве.
Виж целия пост
# 151

Сметките са доста ниски, а ако забравяте да си ги платите и се натрупват както казвате, не ви ли спират услугата? Не мога да си представя да забравя да си платя сметките.

Иначе е ясно, че подобна разбивка няма общо с 90% от домакинствата.
Виж целия пост
# 152
Най- високият дългосрочен разход е за дом. Бил той наем или ипотека.
Виж целия пост
# 153
Съгласен съм за дома/ипотеката, както и здравето, защото нищо не се знае, но да приемем, че сме здрави.

Имах предвид разходите по децата до пълнолетие, след това и студенти, водещи се младежи до 26, защото дори да си докарват някакви джобни, докато учат (може да е тежка специалност), ще се разчита на родителите, освен ако не са много по ученето, и искат да работят, и да са "модерни".

Има родители наливат безумни пари за образование в децата си, било в Англия или Щатите, пари които дори може и да не се изплатят никога, но поне виждат свят, научават се на самостоятелност, друг социум, мироглед.

Моите младежи около мен са мега оправни, всички бачкат и са самостоятелни, дори с по няколко неща се занимават. Някои си докарват съвсем прилични доходи, независими от родители, но реално живеят и профукват, не пестят, не мислят за спестявания, някакъв градеж, но ги разбирам, сега им е времето да лудуват. Никой не мисли за сериозни обвързвания.
Виж целия пост
# 154
Съгласен съм за дома/ипотеката, както и здравето, защото нищо не се знае, но да приемем, че сме здрави.

Имах предвид разходите по децата до пълнолетие, след това и студенти, водещи се младежи до 26, защото дори да си докарват някакви джобни, докато учат (може да е тежка специалност), ще се разчита на родителите, освен ако не са много по ученето, и искат да работят, и да са "модерни".

Има родители наливат безумни пари за образование в децата си, било в Англия или Щатите, пари които дори може и да не се изплатят никога, но поне виждат свят, научават се на самостоятелност, друг социум, мироглед.

Моите младежи около мен са мега оправни, всички бачкат и са самостоятелни, дори с по няколко неща се занимават. Някои си докарват съвсем прилични доходи, независими от родители, но реално живеят и профукват, не пестят, не мислят за спестявания, някакъв градеж, но ги разбирам, сега им е времето да лудуват. Никой не мисли за сериозни обвързвания.
В такива времена живеем, че някои остават младежи и вятър ги вее и на 35 години. Не искат деца и обвързване.
Виж целия пост
# 155
thedentist, не разбрах сам ли си, или сте двойка, с, без деца?

Защото, ако си сам, сметките са ти съвсем нормални, и моите са толкова, реално плащам само ток, вода, интернет, телефон и такса вход. Сега няма парно/отопление. И с гадже да си, няма да са по-високи сметките, колко вода и ток да изхарчат нуждите й, 2-3 перални отгоре, още няколко къпания, това не се коментира.

Сега няма парно/отопление, ама климатик не се ли ползва? Топлата вода също се плаща отделно от студената. Абсурд е дори близо да са до тези сметките, ако успееш да намериш някоя, която се къпе редовно, готви през уикенда, докато ти ходиш на фитнес и вечер след работа пак е на печката, каквито са ти мечтите? И пералните няма да са 2 перални повече. 

В разходните пера също така липсва козметика, почистващи и перилни препарати, и някакви неща, за които всеки харчи.
Виж целия пост
# 156
thedentist, не разбрах сам ли си, или сте двойка, с, без деца?

Защото, ако си сам, сметките са ти съвсем нормални, и моите са толкова, реално плащам само ток, вода, интернет, телефон и такса вход. Сега няма парно/отопление. И с гадже да си, няма да са по-високи сметките, колко вода и ток да изхарчат нуждите й, 2-3 перални отгоре, още няколко къпания, това не се коментира.

Сега няма парно/отопление, ама климатик не се ли ползва? Топлата вода също се плаща отделно от студената. Абсурд е дори близо да са до тези сметките, ако успееш да намериш някоя, която се къпе редовно, готви през уикенда, докато ти ходиш на фитнес и вечер след работа пак е на печката, каквито са ти мечтите? И пералните няма да са 2 перални повече. 

В разходните пера също така липсва козметика, почистващи и перилни препарати, и някакви неща, за които всеки харчи.
Ами може и да са двойни, а може и тройни да са, и да не смятам правилно. Все тая, за мен са джобни и може и да  съм ги пропуснал. Вероятно нещата като прах за пране или душ гел са попаднали в раздел храна, когато съм видял ,че съм платил 100 лева във Фантастико .
Виж целия пост
# 157
Да, всеки мери със своя аршин.аз харча всяка година по около 3 хиляди за здраве, като понякога е повече, тази година примерно, и това ми е 30 процента от доходите.  Ипотека плащахме 15 години, здраве от 17г и до края или до когато мога. Има хора обаче, които дават пари за неща, изумително неразбираеми за останалите. Парите ни изтичат в някаква посока, и все се налага ограничение на останалите пера. Щастлив е който няма нужда от никакво ограничение през целия си живот. Това е моята представа за успешен, а не заплатата в цифри.
Виж целия пост
# 158
Само допреди няколко месеца бях в този филм, та много добре знам, затова казах, че 3 кубика вода, 20 лв. ток отгоре няма какво да коментирам.
Не се готви всеки ден, климатик не работи постоянно всеки ден, при мен е хладно, реално няма нужда освен от 2-3 седмици, когато е 35+, в момента е 16 градуса навън, следващата 1 седмица ще е прохлада.
Така че няма какво да говорим за "мечти", и измишльотини.
Всичко ми е ново и енергоефективно на макс, нови инсталации, тръби, от-до, смесители висок клас, разходите падат минимум с 50%.
Виж целия пост
# 159
Да, всеки мери със своя аршин.аз харча всяка година по около 3 хиляди за здраве, като понякога е повече, тази година примерно, и това ми е 30 процента от доходите.  Ипотека плащахме 15 години, здраве от 17г и до края или до когато мога. Има хора обаче, които дават пари за неща, изумително неразбираеми за останалите. Парите ни изтичат в някаква посока, и все се налага ограничение на останалите пера. Щастлив е който няма нужда от никакво ограничение през целия си живот. Това е моята представа за успешен, а не заплатата в цифри.
Абсолютно съм съгласна! Щастливи са тези, които нямат проблеми със здравето, там често разходите са и непредвидени и много... отделно от тези, които са си постоянни. И при мен здраве+ипотека отиват към 50% от доходите ми. Зимата ми е важно да ми е топло. Извън тези разходи съм както е казал народа - мога с 2 и 200. Давам пари за това, което радва душата ми...
Относно младежите, ако сами си изкарват парите намирам за нормално част от тях да се профукват, но зависи колко пари са това. И най-вече за какво се профукват...
Виж целия пост
# 160
При мен май най-много вървят покрай децата парите. Курсове, лагери, рожденни дни. Аз ги записвам на много обучения, за да се развиват. Това ми е най-големият разход. В личен план, започнах стриктна диета за борба с кг и разходите ми за храна не че намаляха, ами направо се стопиха.
За книги също давам пари всеки месец.
Виж целия пост
# 161
Качествената храна е скъпа.
Не са ти намаляли разходите.
Спряла си много вредни неща, не купуваш някакви други излишни, но под 9-10 лв. на "порцион", много трудно можеш да паднеш. Някои неща са Bio Organic, други пресни сезонни, все пак говорим за здравословно, доколкото може, според и времето, и обстоятелствата. Не е само до пари. Аз на места, където ходя, и не знам храната каква е, минавам с възможно най-просто нещо, и което не могат да го "сбъркат", както и не знам какво са слагали, нещо яйца, омлет, или пържола и огромна, богата салата, и съм идеален. Плодове всеки ден, а те са маса пари вече, х2 спрямо миналата година.
Виж целия пост
# 162
Действителни зеленчуците и плодовете са най-скъпите, ама се изхитрих, като подучих и децата да спазват диета Simple Smile Ей така вече се пести. А плодовете са 2 пъти по 200 грама на ден. Бива, все пак.
Виж целия пост
# 163
Ама, много зависи какви са децата.
Сигурно са тийн.
Племенникът ми е на 14, плюска по 1 пиле на ден, тренира тенис на корт, не се спира. Няма как да стане с 4 кайсийки и две шепи череши.
Виж на нас може и да ни е достатъчно, по-често по по-малко. 200гр. е много малко, само ме раздразнят. И не ядеш само това, това е десерт, или между храненията.
Виж целия пост
# 164
Аз напоследък давам безумни пари за здраве. Какви ти диети…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия