Каква заплата получавате на месец?

  • 29 746
  • 430
# 135
Не знам под метеоролози какво точно имате предвид. Работещите в НИМХ ли? Не знам при тях какви са заплатите те са особено случай, защото излязоха от системата на БАН и се финансират от други източници. Допускам, че увеличението на заплатите, което се случи в БАН и университетите, тях може да ги е подминало.
Виж целия пост
# 136
Направо се обривам вече като чета как нямало смисъл да се работи за по-малко от 4-5000 лв в София. Какъв процент от работещите получават реално такива възнаграждения? И на какво дередже е личният им живот? Питам за масовия случай, а не за бг-мамския. То е ясно, че тук всички работят на свободна практика в интервала 10-14:00 часа, току що са изплатили яхтата и се оглеждат за ваканционен имот на Малдивите...
Аз споделям аз какво харча, като изкарвам два случайни месеца от миналата година. Общо взето това го приемам за неограничено харчене, искам нещо, купувам си го и цената често не ме притеснява. Разбира се, ако има елементи на криза, мога да живея с много по-малко


Сега споделям и друга графика. Тук съм си записвал колко средно харча на месец и какъв процент от целия ми среден месечен доход е това харчене. Примерно, ако пише 5000 лева и в скоби 50 процента, това значи, че това са 50 процента от заплатата ми. Може би вече ще отбелязвам по специален начин тези разходи, които са откровен лукс и е ясно, че няма да ги ползвам, ако има криза или намаляване на дохода. Това е за сам човек, без деца и да кажем , че във вечерите и храната често купувам за двама човека без деца.
Виж целия пост
# 137
Направо се обривам вече като чета как нямало смисъл да се работи за по-малко от 4-5000 лв в София. Какъв процент от работещите получават реално такива възнаграждения? И на какво дередже е личният им живот? Питам за масовия случай, а не за бг-мамския. То е ясно, че тук всички работят на свободна практика в интервала 10-14:00 часа, току що са изплатили яхтата и се оглеждат за ваканционен имот на Малдивите...
Аз споделям аз какво харча, като изкарвам два случайни месеца от миналата година. Общо взето това го приемам за неограничено харчене, искам нещо, купувам си го и цената често не ме притеснява. Разбира се, ако има елементи на криза, мога да живея с много по-малко


Сега споделям и друга графика. Тук съм си записвал колко средно харча на месец и какъв процент от целия ми среден месечен доход е това харчене. Примерно, ако пише 5000 лева и в скоби 50 процента, това значи, че това са 50 процента от заплатата ми. Може би вече ще отбелязвам по специален начин тези разходи, които са откровен лукс и е ясно, че няма да ги ползвам, ако има криза или намаляване на дохода. Това е за сам човек, без деца и да кажем , че във вечерите и храната често купувам за двама човека без деца.

Това си е разхищение и куп излишни разходи. Ако махнеш Шотландия, ЕСТЕ и още няколко неща от първата колона, спокойно можеш да се вместиш в 2000 лв.
Виж целия пост
# 138
Кечър, не знаех, че си и творческа натура, освен креативна, и аз така. Stuck Out Tongue Winking EyeSimple Smile

Наскоро се запознах с една дама, върнала се от Щатите след 10 г., работеща в корпорация в HR отдел.
От София си е, има си всичко, 3 кучета, някакво мъжче, живее в центъра, без деца, на 44, спортна мадама.
Отворила си е школа за рисуване (първо те прочетох рисКуване Joy), и дава уроци.
Отделно има и гласови дадености, пее с едни американци, джемва 1,2 пъти седмично.

Роналд, мисълта ми е, че аз, ако виждам, че жена ми блъска на втора работа, имам 2 деца, не бих го допуснал, а бих предприел аз някакви действия, за да я освободя нея от постоянното бреме да бачка по 12 ч.

Не казвам, че не може, или че те не са ок с това, но на мен не би ми било добре, като мъж, глава на семейство, особено и наем щом има в картинката.
Не само това, а както им върви, няма да могат да спестят за първоначална вноска за собствен имот, защото под наем цял живот с децата не си е работа, а предполагам са млади хора, може би в 30-те, и сега е моментът да действат в тази посока.

thedentist, разби с поста си, хаха.
Бира и просеко вика... Joy

Различно е, различно.
Аз за пътувания в момента харча - бензин, барове, излизания, жени и т.н.

Животът е скъп, одеве дадох 12 лв. за пъпеш, вярно на мед, невероятен, но по груби сметки ~ 250 лв. са ми само плодовете на месец.

Други хора толкова дават за цигари, примерно.

Не виждам нищо нередно в разчета му.
Отишъл по 1 път в месеца на екскурзия, никакво изхвърляне не е, а нещо нормално, особено летния сезон, ако сега не се мърда, кога...

Примерно аз този месец ще ходя 3 пъти, за август имам 2, може и трето да измисля, вярно не е в чужбина, ама са си пари.

Отделно за Рождения ми ден тази година смятам да направя голямо парти.
Виж целия пост
# 139
@Margarita1976, ето, затова хората сме различни. За мен тези допълнителни разходи не са разхищение.

Какъв е смисъла на това да се трудиш усърдно, печелиш добре без да изпиташ никакво удоволствие от това.

Вкъщи се скъсваме от работа през седмицата и ако, не се откъснем поне за малко от работното ежедневие, просто не знам колко време ще издържим така.

Всеки намира своя начин за релакс и прекарване на свободното време - било то с почивка/екскурзия в Шотландия, пътувания, хобита, ресторанти или нещо друго. Това в никакъв случай не означава обаче, че не си правим сметка на парите, които печелим, а още по-малко и начина по който ги харчим.

Пари се харчат и печелят. Важното е да сме здрави и в хармония със себе си и най-близките ни хора. Всичко останало е второстепенно.
Виж целия пост
# 140
Направо се обривам вече като чета как нямало смисъл да се работи за по-малко от 4-5000 лв в София. Какъв процент от работещите получават реално такива възнаграждения? И на какво дередже е личният им живот? Питам за масовия случай, а не за бг-мамския. То е ясно, че тук всички работят на свободна практика в интервала 10-14:00 часа, току що са изплатили яхтата и се оглеждат за ваканционен имот на Малдивите...
Аз споделям аз какво харча, като изкарвам два случайни месеца от миналата година. Общо взето това го приемам за неограничено харчене, искам нещо, купувам си го и цената често не ме притеснява. Разбира се, ако има елементи на криза, мога да живея с много по-малко


Сега споделям и друга графика. Тук съм си записвал колко средно харча на месец и какъв процент от целия ми среден месечен доход е това харчене. Примерно, ако пише 5000 лева и в скоби 50 процента, това значи, че това са 50 процента от заплатата ми. Може би вече ще отбелязвам по специален начин тези разходи, които са откровен лукс и е ясно, че няма да ги ползвам, ако има криза или намаляване на дохода. Това е за сам човек, без деца и да кажем , че във вечерите и храната често купувам за двама човека без деца.


Абе, сметките няма начин да са ти 79 лева месечно - ток, вода, телефон и Интернет има като минимум, без да броим тв и пр. Или живееш с родители, или уж си имаш жилище, ама на практика си при гадже, където спиш, перат те, готвят ти, ползваш хладилник, чисти се с прахосмукачка, къпеш се с топла вода ежедневно, зареждаш телефони, ползваш устройства, лаптопи, смарт телевизори, и пр., ползваш кафемашина примерно, електрическа самобръсначка, светиш ток...
Виж целия пост
# 141

Роналд, мисълта ми е, че аз, ако виждам, че жена ми блъска на втора работа, имам 2 деца, не бих го допуснал, а бих предприел аз някакви действия, за да я освободя нея от постоянното бреме да бачка по 12 ч.
Не казвам, че не може, или че те не са ок с това, но на мен не би ми било добре, като мъж, глава на семейство, особено и наем щом има в картинката.

Това.
Зарежете обясненията за какво му харесвало, изпълвало и било детската му мечта. А мечтите на децата му? А жена му?
Виж целия пост
# 142
thedentist, не разбрах сам ли си, или сте двойка, с, без деца?

Защото, ако си сам, сметките са ти съвсем нормални, и моите са толкова, реално плащам само ток, вода, интернет, телефон и такса вход. Сега няма парно/отопление. И с гадже да си, няма да са по-високи сметките, колко вода и ток да изхарчат нуждите й, 2-3 перални отгоре, още няколко къпания, това не се коментира.
Виж целия пост
# 143

Роналд, мисълта ми е, че аз, ако виждам, че жена ми блъска на втора работа, имам 2 деца, не бих го допуснал, а бих предприел аз някакви действия, за да я освободя нея от постоянното бреме да бачка по 12 ч.
Не казвам, че не може, или че те не са ок с това, но на мен не би ми било добре, като мъж, глава на семейство, особено и наем щом има в картинката.

Това.
Зарежете обясненията за какво му харесвало, изпълвало и било детската му мечта. А мечтите на децата му? А жена му?

Разбира се, че когато имаш семейство и не си повече свободен електрон, тогава и приоритетите стават съвсем други. Поне при повечето хора Simple Smile
Виж целия пост
# 144
Тутанкамон, коментираме Креативна и нейното статукво. Wink

Именно, стават други, аз ако не съм постлал, или ако има нужда от още, а знам, че има, мира няма да имам.

Колкото повече растат децата, толкова и разходите, ако искаш да са конкурентноспособни, и да не изостават.

Пред погледа са ми племенниците, и не само, и много добре знам.
То са школи, курсове, пък искаш добри училища и т.н.
Глезотии няма, всичко с времето си, но все пак, не трябва нищо и да липсва.

Образованието е най-големият разход в дългосрочен план, и нещото за което аз бих наливал.

Цялостната картинка с 1.8к - 3к никак не се връзва.
Както и дамата каза - оцелява се, но нищо не остава.
Виж целия пост
# 145
Кечър, не знаех, че си и творческа натура, освен креативна, и аз така. Stuck Out Tongue Winking EyeSimple Smile

Наскоро се запознах с една дама, върнала се от Щатите след 10 г., работеща в корпорация в HR отдел.
От София си е, има си всичко, 3 кучета, някакво мъжче, живее в центъра, без деца, на 44, спортна мадама.
Отворила си е школа за рисуване (първо те прочетох рисКуване Joy), и дава уроци.
Отделно има и гласови дадености, пее с едни американци, джемва 1,2 пъти седмично.

Роналд, мисълта ми е, че аз, ако виждам, че жена ми блъска на втора работа, имам 2 деца, не бих го допуснал, а бих предприел аз някакви действия, за да я освободя нея от постоянното бреме да бачка по 12 ч.

Не казвам, че не може, или че те не са ок с това, но на мен не би ми било добре, като мъж, глава на семейство, особено и наем щом има в картинката.
Не само това, а както им върви, няма да могат да спестят за първоначална вноска за собствен имот, защото под наем цял живот с децата не си е работа, а предполагам са млади хора, може би в 30-те, и сега е моментът да действат в тази посока.

thedentist, разби с поста си, хаха.
Бира и просеко вика... Joy

Различно е, различно.
Аз за пътувания в момента харча - бензин, барове, излизания, жени и т.н.

Животът е скъп, одеве дадох 12 лв. за пъпеш, вярно на мед, невероятен, но по груби сметки ~ 250 лв. са ми само плодовете на месец.

Други хора толкова дават за цигари, примерно.

Не виждам нищо нередно в разчета му.
Отишъл по 1 път в месеца на екскурзия, никакво изхвърляне не е, а нещо нормално, особено летния сезон, ако сега не се мърда, кога...

Примерно аз този месец ще ходя 3 пъти, за август имам 2, може и трето да измисля, вярно не е в чужбина, ама са си пари.

Отделно за Рождения ми ден тази година смятам да направя голямо парти.
Аз никога не бих дала 12 лева за пъпеш. На пазарите има по 2 лева броя, а даже тази седмица имаше в БИЛЛА за 1,69 лв. килограма. Ако е два килограма, ще ти излезе малко над 3 лева.
Виж целия пост
# 146
Този, който купих беше скъп, защото нямах време сега да ходя до пазара.
Но купувам конкретни сортове, не "просто пъпеш".

В Била и подобните няма хубави, боклуци.

Иначе, да, в момента средно е около 8-10 лв. според размера.

Тепърва, тъкмо започват. Може и малко да спадне цената.
Виж целия пост
# 147
Само да отговоря на няколкото въпроса-сметките тези два месеца, в които са ниски са такива, защото понякога забравям да ги платя на време и се натрупват, другото е, че зимата са коренно различни, защото сме на ТЕЦ.
А някои сметки , примерно телефона понеже е фирмен и го броя за фирмен разход, макар да е 50 процента личен и 50 процена фирмен. Сметките са за 1 човек, ние с моята приятелка още не живеем заедно.
  Иначе за разхищението за всеки е различно. Сега си счупих телефона и за мен е разхищение да си купя телефон за 3000 лева, при положение, че не е много по-различен от сегашния ми . Но за пътувания винаги бих дал, както и за ЕСТЕ-луксозното спа. Просто когато даваш най-доброто от себе си, искаш да получиш най-доброто, като клиент.
За Шотландия само едно вмъкване, ако някой се чуди да ходи ли, на мен не ми хареса, не бих повторил .
Виж целия пост
# 148
Направо се обривам вече като чета как нямало смисъл да се работи за по-малко от 4-5000 лв в София. Какъв процент от работещите получават реално такива възнаграждения? И на какво дередже е личният им живот? Питам за масовия случай, а не за бг-мамския. То е ясно, че тук всички работят на свободна практика в интервала 10-14:00 часа, току що са изплатили яхтата и се оглеждат за ваканционен имот на Малдивите...

Според мен не повече от 10 до 15% работят на тези пари. Средната може и да е 3 хиляди чисто, но статистиката е силно изкривена от някои сектори.
Виж целия пост
# 149
Наистина хубаво би било, ако средната заплата е 3000 лв. нето.

Според мен е добре, ако едно домакинство /семейство с деца или без/ може да се издържа само с една заплата. Това определено дава спокойствие и сигурност.

Също така е възможност единия да си почине за определено време в случай на бърнаут, например.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия