На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 47

  • 87 702
  • 746
# 435
Не е нужен падпорт за децата, които имат лична карта. Дъщеря ми е на 16 г. и преди 2 месеца без проблем влезе и излезе от Турция. Паспорта и изтече миналата година, върнах го и не съм вадила друг.
Но, виж, с агенциите е малко по-различно. Те като се запънат за тези паспорти.... Както например да твърдят, че трябва да е валиден още 3 или 6 месеца след датата на пътуване... Не им се давайте.
Виж целия пост
# 436
Здравейте,ще се радвам ако някой може да ми даде отговор на този въпрос,а именно: на талона на семейния автомобил ни пише и двамата със съпруга ми.Мога ли да вляза в Турция без него или ще ми трябва пълномощно от него?
Можеш да пътуваш без пълномощно, щом и твоите имена са в талона.
Виж целия пост
# 437
Не е нужен падпорт за децата, които имат лична карта. Дъщеря ми е на 16 г. и преди 2 месеца без проблем влезе и излезе от Турция. Паспорта и изтече миналата година, върнах го и не съм вадила друг.
Но, виж, с агенциите е малко по-различно. Те като се запънат за тези паспорти.... Както например да твърдят, че трябва да е валиден още 3 или 6 месеца след датата на пътуване... Не им се давайте.
Това а валидноста не е приумица на агенциите
Виж целия пост
# 438
Е как да не е приумица, като паспортът е валиден до деня на изтичането му? И в последния ден на валидността му мога да вляза.
Когато пътуваш сам, никой не те пита и не се запъва до коя дата ти е паспорта.
Визирам конкретно Турция, не други държави.
А с личните карти пък въобще няма нужда от паспорт.
Виж целия пост
# 439
Абсолютно! Никакво правно основание няма изискването за 3-месечна валидност, което си измислят.
Виж целия пост
# 440
Не е точно така.
Ето информация от Министерство на външните работи:
https://www.mfa.bg/bg/62

Основно правило е паспортът Ви да е с валидност за най-малко 6 месеца от датата на пътуването.

Всяка страна има свои изисквания относно валидността на паспорта или заместващите ги документите за пътуване. Прегледайте внимателно информацията за страната в рубриката „Пътувам за”, подзаглавие „Документи за пътуване”.



Ето още инфо
https://travelagi.com/%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0 … 1%80%D1%82%D0%B0/

Всички страни от ЕС, плюс тези в Шенгенското пространство (с изключение на Ирландия), изискват да имате оставащи три месеца в паспорта от деня, в който планирате да напуснете страната.

Това обаче се отнася само за държавите, които не са членове на съюза. Ако страната ви членува в ЕС, тогава паспортът ви просто трябва да е валиден до приключване на ваканцията.
Виж целия пост
# 441
В новата брошура на Мигрос намаленията са само за регистрирани карти Sad

https://www.migros.com.tr/money-indirimli-market-urunleri-dt-5

За нас остават само тези промоции :

https://www.migros.com.tr/coklu-indirim-kampanyalari-ve-hediyeli-urunler-dt-1

Поправете ме , ако греша .
Виж целия пост
# 442
Искаш да кажеш, че това с картите на гишето да ни изкарват и да я "чукват" към сметката, за да излезе отстъпката вече няма да го има? Защото, ако правилно помня, регистрираните карти са тези, които са рег. на турски номер? Правилно ли съм те разбрала?
Виж целия пост
# 443
Правилно си разбрала. Сега е нещо подобно като точките на Кауфланд, с които отключваме намаления. Поне аз така го разбирам.
Виж целия пост
# 444
Правилно си разбрала. Сега е нещо подобно като точките на Кауфланд, с които отключваме намаления. Поне аз така го разбирам.
Да де, ама ние които нямаме регистрирана карта на турски номер... все ще си стоим на едно ниво точки, така излиза...
Виж целия пост
# 445
Ами, Мигрос губят!
Виж целия пост
# 446
Е как да не е приумица, като паспортът е валиден до деня на изтичането му? И в последния ден на валидността му мога да вляза.
Когато пътуваш сам, никой не те пита и не се запъва до коя дата ти е паспорта.
Визирам конкретно Турция, не други държави.
А с личните карти пък въобще няма нужда от паспорт.
Да,ама не
Виж целия пост
# 447
Кое е не? Някъде да пише, че паспортът трябва да е валиден най-малко 6 месеца след датата на пътуване?

"Считано от 27.07.2022 г., българските граждани могат да влизат в Република Турция само с валидна лична карта /без необходимост от представяне на международен паспорт/ при пътуване с цел транзит или туризъм с престой до 90 дни в рамките на 180 дни, считано от датата на първото им влизане, през всички гранично-контролни пропускателни пунктове, открити за международни пътнически превози".

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/t%C3%BCrkiye
Виж целия пост
# 448
То и на сайта на турското външно министерство си пишеше преди, че се изисква само валиден паспорт. Ако става въпрос за продължителен престой, при който е нужна виза, изискванията са други. Не всички агенции искат 6 месеца. Пътувала съм с изтичащ паспорт с агенция и не е било проблем. Спряха ни за проверка от жандармерията и само ми напомниха, че падпортът изтича. Казах, че знам и с това се приключи.
Виж целия пост
# 449
Ноември месец влязох и излязох от Турция с паспорт, който изтичаше на следващия ден. Нашия митничар само ми напомни, че пазпорта изтича. Това беше. От турска страна не ми направиха никакъв проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия