Какво пробуди вярата ви в Бог?

  • 8 778
  • 128
# 120
Не, не вярвам и не съм податлива на зомбиране или брейн уошинг по тази линия.
Виж целия пост
# 121


Значи ще лъже останалите.
По каква логика? Не разбирам мисълта ви.
Вярата не е абсолютна, а субективна, доброволно приета "истина". Няма как да важи за всички. Следователно, за останалите ще е лъжа.
Виж целия пост
# 122
Това, че аз вярвам в нещо, а вие не, означава, че аз лъжа, това ли казвате?
Доста изопачено твърдение.
Виж целия пост
# 123
Това че вярван не значи че нещото е истина.
И децата вярват , че има мечка в гардероба или торбалан незнам къде.
Виж целия пост
# 124
Това, че аз вярвам в нещо, а вие не, означава, че аз лъжа, това ли казвате?
Доста изопачено твърдение.
Означава, че лъжете околните с вярата си и дори може да им причините вреда. Справка - салемските вещици.
Госпожа А вярва, че госпожица Б е вещица. Няма доказателства, но я посочва за такава, момичето е осъдено и изгорено, но госпожа А няма морален конфликт със себе си, защото според нея е постъпила правилно. Дори се гордее с постъпката си.

Няма доказателства,че съществува Бог,но няма доказателства и че не съществува.
А, старите лафове. Да сложа и аз един - за да са верни и двете твърдения, то обектът на спор е идея - съществува само в човешкото съзнание под формата на електрохимични импулси.
Виж целия пост
# 125
Вярвам! Безброй пъти ми се случват чудеса, с божията воля!
Виж целия пост
# 126
Предлагам ви да чуете това предаване.
https://www.youtube.com/watch?v=JXMc84I-uhU
Втора част:
https://youtu.be/1zv7vv1U54k?si=dIgGYb0HM87x7FTz
Днес ми попадна случайно и понеже биологията ми е изключително любима, както физиката и химията, изслушах и двете части, докато измих неусетно всички прозорци Grinning.

Аниш, голяма каша ти е в главата.
Изгарянето на когото и да било може да стане и без никаква вяра. Просто човешки каприз. Електрохимичен импулс, както го наричаш.
Кой е Създател обаче и на импулса, и на изгорения, и на изгарящия е отделен въпрос.
Виж целия пост
# 127
Предлагам ви да чуете това предаване.
https://www.youtube.com/watch?v=JXMc84I-uhU
Втора част:
https://youtu.be/1zv7vv1U54k?si=dIgGYb0HM87x7FTz
Днес ми попадна случайно и понеже биологията ми е изключително любима, както физиката и химията, изслушах и двете части, докато измих неусетно всички прозорци Grinning.

Аниш, голяма каша ти е в главата.
Изгарянето на когото и да било може да стане и без никаква вяра. Просто човешки каприз. Електрохимичен импулс, както го наричаш.
Кой е Създател обаче и на импулса, и на изгорения, и на изгарящия е отделен въпрос.
Който обича каша, вижда каша. Аз поне не съм привърженичка на твърдението че:
... Докато ако има истинска вяра, няма как да лъже себе си.
А щом биологията, химията и физиката са ти любими /както сама твърдиш/, би трябвало да имаш отговор на въпросите си.
Виж целия пост
# 128
То отдавна е ясно че от споровете между вярващите и невярващите няма смисъл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия