Ваксини извън задължителния ИК

  • 14 881
  • 548
# 270
А, решението ми не е базирано на нещо обективно. Просто мисля, че малко ни станаха повечко дозите против Ковид. Миналата година пропуснахме, тази мисля също да пропуснем. Догодина може пък да реша, че ни е дошло времето да се реимунизираме. Не знам, много се колебая (най-вече, защото съм с тромбофилия). Но не ми се играе чак толкова с имунитета. Аз реагирах тежко на тези ваксини, буквално бях като болна (което не ми попречи да си я сложа и като бременна). А тази против грип изобщо не я усещах.
Виж целия пост
# 271
Макарон, аз за този сезон освен противогрипна и ковид ваксина планирах да направим курс с бронховаксом.
Миналата есен нервите ми не издържаха да завършим бронховаксома, дъщеря ми е изключително упорито магаре по отношение на пиенето на всякакви лекарства и добавки. Въпреки това минахме сравнително добре през есенно-зимния сезон (хем ѝ беше първата година на детска градина), 4-5 пъти точеше сопол и я спирах за по 3-5 дни от градина, но (чукам на дърво) не е усложнявала и не се е налагало да пие никакви лекарства. По-неприятното в цялата история беше брат ѝ (на годинка), който хващаше всеки сопол. И той не е усложнявал, но го държаха по десетина дни, имаше един период, в който беше като морж с две ивици стичащ се перманентно сопол Simple Smile
Можеш ли да споделиш повече за респивакса? Аз по принцип избягвам имуностимулатори, но признавам, че твоята препоръка ми събужда интереса.
Виж целия пост
# 272
Респиваксът е същото като Бронховаксом, няма разлика. Предпочитам го заради таблетната форма просто, защото Бронховаксом е прахче.
Виж целия пост
# 273
Респиваксът е същото като Бронховаксом, няма разлика. Предпочитам го заради таблетната форма просто, защото Бронховаксом е прахче.

Хапчето с вода ли се пие, или се смуче/дъвче? Чудя се как да я накарам да го пие, може пък с хапче да е по-малка разправията.
Виж целия пост
# 274
Аз го слагам в лъжица кисело мляко и така го гълта без проблем. То е мъничко и без вкус. Иначе на Бронховаксом на прах се мръщеше.

Принципно се взима на гладно, но не мисля, че лъжица мляко се отразява по някакъв начин.
Виж целия пост
# 275
Аз реагирах тежко на тези ваксини, буквално бях като болна (което не ми попречи да си я сложа и като бременна). А тази против грип изобщо не я усещах.

При калпавите ваксини са чести тежките реакции. За да не бъдат калпави са необходими доста години изпитания.

Ние семейно отхвърлихме ковидните, но грипни си слагаме от 1998г. и никакви тежки реакции нямаме.
Виж целия пост
# 276
Аз се колебая единствено за Бронховаксом. Не съм сигурна дали, защото децата нямат споменатите в листовката повтарящи се инфекции. Боледуват сравнително рядко и без усложнения, та не знам. Имам малко време да помисля, май се започва през септември профилактиката.
Противогрипни и още повече противоковидни не стоят на дневен план.
Виж целия пост
# 277
vl, да вдигнеш температура и да те боли ръката от ваксина не е тежка реакция.
Виж целия пост
# 278
Надявам се горещо тази година да няма екшън с намирането на назални ваксини. Вътрешно негодувам, че участвам в националния спорт "състезателно обикаляне на аптеки" и си давам парите на вносителите, но пък ми е по-важно да защитя детето, вместо да ги бойкотирам от принципни съображения.

Миналата година дъщеря ми беше контактна на грип А през декември и грип Б през януари и не се разболя, а буквално 100% от неваксинираните деца в групата й бяха болни и двата пъти. Надявам се и тази година СЗО да "познаят" щамовете.

Иначе назалната ваксина има и non-specific effects и предпазва и срещу други вируси, включително RSV, не само грип, защото стимулира имунните клетки по лигавицата на носа. Това е другата причина да се надявам да поставим нея, а не инжекционна.

По отношение на Респивакс/Бронховаксом - и дъщеря ми не е имала до момента бронхит/пневмония, но плува и се тревожа от отити заради дългата й коса. Като цяло този тип препарати имат много добър профил на безопасност. Буквално разчитат на този еволюционен инстинкт, който кара много примати да си ядат сополите Grinning с извинение. Поглъщане на умрели бактерии, които стимулират пейеровите плаки в червата да образуват специфични антитела срещу тях. Това за сополите е хипотеза, не е доказано - то как ли може да се докаже научно - но си е "утвърдена практика".
Виж целия пост
# 279
И аз ще съм в борбата за назални. Имам познат фармацевт, който е управител на клон на аптека от една от големите вериги и за съжаление дори той ми призна, че ще направи всичко по силите си, но не може да ми гарантира ваксина. Явно сме малък пазар, не сме приоритет на фармацевтичните компании и при нас изпращат каквото е останало. В много държави противогрипните ваксини за деца се покриват от здравното осигуряване, съответно се прилагат масово и бройките, продавани в България са нищожни на този фон.
Виж целия пост
# 280
vl, да вдигнеш температура и да те боли ръката от ваксина не е тежка реакция.

Може да не е тежка, но никак не е приятна. С ваксигрипа нямаме такива неприятности. Обаче грамотното слагане на ваксината е от особена важност, за да не ни боли ръката.
Виж целия пост
# 281
Аз реагирах тежко на тези ваксини, буквално бях като болна (което не ми попречи да си я сложа и като бременна). А тази против грип изобщо не я усещах.
Ние семейно отхвърлихме ковидните, но грипни си слагаме от 1998г. и никакви тежки реакции нямаме.
Всяка година без прекъсване?
Моят педиатър въобще не харесва назалната, каза че опитът му с нея не е добър откъм защита и затова инжекционна. Та който не се вреди за назална да не съжалява. Лекарят не децата има голям опит с ваксини всякакви и е работил за "Лекари без граници" в няколко държави.
Виж целия пост
# 282
Аз реагирах тежко на тези ваксини, буквално бях като болна (което не ми попречи да си я сложа и като бременна). А тази против грип изобщо не я усещах.
Ние семейно отхвърлихме ковидните, но грипни си слагаме от 1998г. и никакви тежки реакции нямаме.
Всяка година без прекъсване?

Точно така.
Виж целия пост
# 283
Всъщност коя ваксина е по добре да се постави назалната ваксина срещу грип или да е под формата на инжекция.За детето питам.
Виж целия пост
# 284
Всъщност коя ваксина е по добре да се постави назалната ваксина срещу грип или да е под формата на инжекция.За детето питам.
Ние слагаме Ваксигрип. Първо,защото я дават от 6мес възраст и второ,защото поне по листовка има по-малко странични ефекти, в сравнение с назалната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия