(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 57)

  • 14 326
  • 376
# 345
И на мен ми прилича на алтернария и затова питах да се образовам.
Виж целия пост
# 346
Алтернарията е лесна, няма страшно! И аз имам на черитата, по няколко листа са засегнати на корен и ще си изчакат "графика" за пръскане с фунгицид.
Държдец, Нимазала си се разрежда нормално във вода, аз затова и го предпочитам пред маслото от Нийм. Масовата доза е 30мл/10л вода.
Писала съм и друг път, че предпочитам да взема био препарат,  нямам времето да кисна и варя отвари.
Виж целия пост
# 347
О, да, и аз вече така правя. От миналата година нито коприви, нито нещо друго съм бъркала, варила и пр. Полза от тях може да има, ако си нон стоп на място и всеки ден имаш възможност да гледаш какво се случва с растенията.
Разредих го 50мл на 10л. Външните домати имаха много черни мухи.
Виж целия пост
# 348
Може да е полезно за някой, затова споделям схемата за използване на биопрепарати при отглеждането на домати. Тази година пръскам според нея с част от препаратите, за сега (пу-пу) всичко е ОК.
Виж целия пост
# 349
При мен от този уикенд - доматки, краставички, зеленини и мнооого работа. Насадих последните домати от разсад, нататък следващите ще са от колтуци и "по заместване". Ще има къде, винаги е имало такива, които изостават и се сдухват. В добавка тази година, освен зеленчуци, сях цветя. Това съответно доведе до необходимостта да разчиствам пространства, за да има къде да ги насадя. Няколко места, които по това време или буренясваха, или бяха затревени, сега стават цветни петна. Наесен сигурно ще трябва да подменям тревата, защото много се е разредила - с тия ларви... вече не са празни островчета в тревата, а тревата е на островчета. Ще правя микс с детелина, дано стане по-устойчива.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 350
Ау, не детелина. Няма оскубване тая гадост...
Виж целия пост
# 351
Ами целта не е да я скубя, а да си стои там. Освен това, пълзейки, се надявам да успява да запълни празнините в тревата, които се причиняват от ларвите на майския бръмбар, които са при мен дежурен вредител заради многото асми. От детелината се слагат 5% към тревната смеска.
Виж целия пост
# 352
После пониква из цялата градина. Няма да ти стои само където искаш... Домати-момати - всичко завладява....
Виж целия пост
# 353
Подкрепям Духи. Това нещо е напаст и няма оттърване.
Виж целия пост
# 354
Това с детелината е някаква нова мода, дори я сеят направо вместо райграс. Аз имам наследство бяла детелина на едно място и много старателно и скубя прираста, иначе пък добре зеленее дори в жегите
Виж целия пост
# 355
Момичета, благодаря за предупреждението, но аз познавам детелината и съм минавала през фази - първо сея, след това унищожавам всичко, след това пак сея, но пък акарите я унищожават и т.н. Сега съм горе-долу наясно с рисковете и ползите. Всъщност дори бях насяла между редовете на доматите и да, тя естествено се опита да превземе самите редове, но докато я изкопавах, забелязах едно много ценно свойство - рано напролет тя започва да се развива и да прави свежи корени, което подтиква ларвите на майския бръмбар да излязат в горния почвен слой и да се закачат за корените й, и когато подготвям редовете (прекопавам и скубя детелината) ги излавям всичките, а това ми спестява след това много разочарования от изядени доматени корени. Но в тревните площи е безопасно, няма какво да завладее, купувам си семена от нано-детелина, тя е същия вид като бялата, но са сортове с по-дребни листа. Както казах, идеята е, (дано да се захване), да се намества в празните петна, които остават в тревата, когато ЛМБ изядат корените на това място. Имам един малък смесен участък от трева и детелина и там не се получават дупки. Искам като насея да изкара малко повече, сегашната е на три години и вече е твърде много разредена, едва успявам да я кося, защото е станала на бабуни.
Виж целия пост
# 356
Днес извадих чесъна. Подариха ми напролет някакъв от Гърция. Беше 300гр.Насях, порасна, днес извадих 1,800гр.
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 357
И ние открихме сезона, с кратсвички... Скромничко
Скрит текст:
Виж целия пост
# 358
Имам въпрос към тези, които ползват поливни системи. Как са ви настроени, т.е колко време да работи на ден? Става дума за стандартни маркучи фи 16/ 2 литра на час?
Чудя се на колко време да ги настроя да поливат доматите?
Виж целия пост
# 359
Фортуна, браво за чесъна! Аз за поредна година нямам успех, но опитите продължават Simple Smile
Angel_Dust честити ти първи краставички!

Днес в обедната почивка отскочих до къщата за да пусна капковото, крайно време е да сложа хидрофор и програматор. Другата седмица и трите деца са на лагер на море и се надявам да може да останем на село и дълго отлагани неща да ги отметна.
Докато се поливаше успях да пообера малини, ягоди, краставици и тиквички. От последните две имам в излишък и вече се чудя какво да ги правя. Вчера пробвах кюфтета от тиквички да правя, но хем само две тиквички оползотворих, хем не ми харесаха. Днес май ще пържа. Лошото е че имам още стари тиквички, а днес набрах доста нови, растат много бързо в това топло време.

Първите домати!!!! Ръгби, Меделина и червено биволско сърце.
Урааа :
Скрит текст:








Чери Мила и още варианти черита, които тепърва връзват





Вече и навън са по-високи от мен.


Ягоди, малини и круши.
Целогодишните ягоди яко цъфтят и връзват в момента, доволна съм :
Скрит текст:







Поредните краставички и тиквички:
Скрит текст:





Патладжан:
Скрит текст:







Пипер и люти чушки рибки в оранжерията:
Скрит текст:



Зелен боб. Аспержи и лук:
Скрит текст:




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия