Измами с онлайн плащания / фишинг в OLX - Внимавайте!

  • 2 997
  • 24
# 15
Само да добавя, че освен на нови обяви се пробват и на много застояли се. Идеята е, че продавачът вече се е отчаял, че ще успее да продаде, и когато изведнъж се явява купувач забравя да мисли и в еуфорията върши глупости.
Също така пазарлъкът е повече от формален, неприсъщ на истински купувач.
- Харесвам часовника, но запазен ли е?
- Да, съвсем като нов.
- Супер, купувам го.
Виж целия пост
# 16
Изобщо не се занимавам да общувам с такива, директно ги докладвам и ОЛХ ги блокира.
Щом са активни, явно измамата върви. На 50 пуснати еднотипни съобщения, един да се върже е успех за тях.
Виж целия пост
# 17
Смятам, че дядо Прас е много полезен с тия постинги. Майка ми и баща ми биха се вързали, добре че не стоят много в интернет и си вземат пенсиите в пощата.
Много хора не биха описали с подробности, от страх да не им се присмеят, а истината е, че не само възрастни, а и тинейджъри, които от скоро имат банкова карта, може да се вържат.
Виж целия пост
# 18
И четат в бг мама?
Виж целия пост
# 19
Бг мама се чете и без регистрация. Майка ми рови в Гугъл от един стар таблет.
Виж целия пост
# 20
Значи може да прочете предупреждението на OLX, което копирах от сайта им и публикувах в първия си пост?
Виж целия пост
# 21
Не, защото съм й забранила да пазарува онлайн. Предполагам, се досещаш защо?
Вярваш, или не, има 60 и 70 годишни, които изпитват затруднения да разбират.... интернета. Нищо не разбират. Тийновете пък си мислят, че разбират всичко, поради което няма да попитат.
Виж целия пост
# 22
Всъщност измамници ще има, докато има живи хора по света. Няма да свършат. Освен това измамниците стават все по-изобретателни, не само онлайн. Аз съм съгласна с това, което пишеш, напълно съм съгласна. Издразни ме начина, по който авторът поднася темата - все едно той единствен се е сетил, че има такава измама, един вид - добре че съм аз да ви отворя очите. Ами не, останалите не сме някакви заблудени невежи, дето не сме чували за измами... Точно тази схема е коментирана из форума, коментирана е по медиите, въобще не е нещо ново, нито пък чудо невиждано.
Виж целия пост
# 23
Получих същото съобщение. Игнорирах ги веднага, усетих, че са измамници. Преди години пък в олх ми пишеше няква за блуза, която продавах. Искала да я купи за момиче, което е сираче, но сега била в чужбина, все пак да си дам данните да ми преведе парите, пък като се прибере в България щяла да вземе блузата 🤔 Не се вързах
Виж целия пост
# 24
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия