Паническо разстройство - 62

  • 39 140
  • 868
# 570
Ми, така...изтръпна ми лицето, после рамото, ръцете, краката. Устата ми стана свита, а двете ръце- на акушерска ръка, а краката схванати. И фъфлех. Никой не разбра от какво и как стана. Сума изследвания направих. От тогава чак в такава степен не съм се докарвала, защото го усещам и взимам валидол. Гледам клиповете и изобщо го приех за нещо, с което ще живея. И храненето промених...доста неща промених. Позакрепих се, според мен.
Страхотии пак. Не знам, как сме се подредили така, но изглежда много дълго време не сме отчитали сигналите, че я забатачваме.
Никога съм нямала паник атака, но днес ми се появи, като изневиделица.
Валидол не ми помага. Трябва да изпия поне 60 капки тинктура от мента, глог и валериана, както и  2 валидола, преди да ме отпусне тревожността и то едва осезаемо.
Виж целия пост
# 571
Работете върху психиката. Има много лесно йога програми за тревожност в нета, Стела Колева. Има и доста книги. Стоицизъм е интересна философия. Просто човек трябва да погледне вътре в себе си и да започне малко по малко да се променя. Витамин Д и щитовидната жлеза, полови хормони проверете. За всяко нещо има причина, търсете! ❤️
Виж целия пост
# 572
ПА са свързани със страховете, конкретно върху страхове работете, поставяйте си предизвикателства, посрещайте ги, борете ги...
Виж целия пост
# 573
ПА са свързани със страховете, конкретно върху страхове работете, поставяйте си предизвикателства, посрещайте ги, борете ги...

Много точно казано. Трябва обаче и кардинална промяна в мисленето ни. Аз сама за себе си  усещам как започвам да се страхувам от все повече неща. Усещам,  че самото ми мислене вече е такова все едно постоянно от някъде дебне опасност. Това въобще не е правилно.
Виж целия пост
# 574
Добре...да питам пак.Има ли някой с треперене на ръцете?Не постоянно,но излиза от време на време.Чак ЯМР правих на глава и причина не се установи.От Ковид било или от ПР.Сега съм болна и пак треперя.Мамка му.Точка.
Виж целия пост
# 575
Здравейте
Скоро не бях писала тук,защото имах някакво леко подобрение нооо от 3,4 дни нещо пак ми стана..
От 25 април пия Золофт (всеки ден сутрин пия по едно хапче)
В началото беше трудно,докато свикне организма ми,но горе долу след месец някак си се справях добре. Още в началото на юни заминах да работя на морето. Имах добри и лоши моменти. Предимно сутрин ми се гади и от време на време главоболие. Но най големият недостатък е сънливоста.. по цял ден съм труп. Никаква енергия, много ми се спи и нямам желание за нищо.
Днес се пребрах вече от морето, и пак чувствам едно леко замайване и главоболие..
Чак в сряда съм при психиатър,  дали дозата ми е малка.. явно пак ме почват някви състояния..
Вие как сте?
Някой на Золофт с същите проблеми?
Виж целия пост
# 576
Здравейте! Вече два месеца и половина пия золофт месец и половина някъде по 50 мг преди месец вдигнахме на 100 мг разделен 50мг сутрин и 50мг на обяд обаче след като изпия 50мг сутрин ми става страшно отпуснато и замаяно и започва да ми се гади получавам ужасна дереализация виждам всичко като на сън след втората доза ми е горе долу добре, но сутрин съм като парцал. Възможно ли е още организма да не е привикнал към лекарството? Все още не искам да търся психиатърката, за да не поиска да ми сменя лекарството, а вече започвам работа и няма да издържа още странични ефекти.. имам чувството, че всички хора са щастливи и си живеят живота, а на мен ми е толкова зле..
Виж целия пост
# 577
И аз тук. Миналата седмица ми беше някакъв ад. Върнах се от отпуска, цяла седмица бях дроб. Дори след 10 часа сън се събуждах сякаш не съм спала и час. Да кажем, че ми дойде МЦ и вече на трети ден от него се чувствам много по-добре, но така ли ще е всеки месец? Също нямах желание за нищо и пак усещам, че почвам да изпадам в някаква дупка. Чудя се вече защо изобщо пия тези антидепресанти...
Плюс, че пак се върнаха потрепванията и една слабост в краката. Също на моменти имам настръхвания по цялото тяло. Не знам вече какво да си мисля, но сериозно почва да ми писва!
Виж целия пост
# 578
Здравейте! Вече два месеца и половина пия золофт месец и половина някъде по 50 мг преди месец вдигнахме на 100 мг разделен 50мг сутрин и 50мг на обяд обаче след като изпия 50мг сутрин ми става страшно отпуснато и замаяно и започва да ми се гади получавам ужасна дереализация виждам всичко като на сън след втората доза ми е горе долу добре, но сутрин съм като парцал. Възможно ли е още организма да не е привикнал към лекарството? Все още не искам да търся психиатърката, за да не поиска да ми сменя лекарството, а вече започвам работа и няма да издържа още странични ефекти.. имам чувството, че всички хора са щастливи и си живеят живота, а на мен ми е толкова зле..

Аз пия Золофт от 4 месеца, по едно хапче сутрин
Около 2 седмици беше трудно,но после малко по малко усетих леко подобрение.
Вие имате ли проблем с стомаха?
От както го пия голяма умора и сънливост.. жив труп
А от 3,4 дни съм с замайване и главоболие
Виж целия пост
# 579
Здравейте! Вече два месеца и половина пия золофт месец и половина някъде по 50 мг преди месец вдигнахме на 100 мг разделен 50мг сутрин и 50мг на обяд обаче след като изпия 50мг сутрин ми става страшно отпуснато и замаяно и започва да ми се гади получавам ужасна дереализация виждам всичко като на сън след втората доза ми е горе долу добре, но сутрин съм като парцал. Възможно ли е още организма да не е привикнал към лекарството? Все още не искам да търся психиатърката, за да не поиска да ми сменя лекарството, а вече започвам работа и няма да издържа още странични ефекти.. имам чувството, че всички хора са щастливи и си живеят живота, а на мен ми е толкова зле..

Аз пия Золофт от 4 месеца, по едно хапче сутрин
Около 2 седмици беше трудно,но после малко по малко усетих леко подобрение.
Вие имате ли проблем с стомаха?
От както го пия голяма умора и сънливост.. жив труп
А от 3,4 дни съм с замайване и главоболие

Золофт бях пила и преди някъде към една година и 3 месеца, но декември 2023 го спрях без никакви проблеми бях много добре, но за съжаление след 6 месеца пак се върна всичко депресията плюс паник атаките и първия път като го пиех имах такива странични ефекти, но сякаш отшумяха по-бързо може би за два месеца и бях добре, но тогава го пиех с комбинация от феварин, а сега съм само със золофта не знам честно казано дали това може да влияе.. проблеми със стомаха нямам нито първия път нито сега, но съм чувала, че някои хора имат, защото серотонинът се произвежда в стомаха..
Виж целия пост
# 580
И аз тук. Миналата седмица ми беше някакъв ад. Върнах се от отпуска, цяла седмица бях дроб. Дори след 10 часа сън се събуждах сякаш не съм спала и час. Да кажем, че ми дойде МЦ и вече на трети ден от него се чувствам много по-добре, но така ли ще е всеки месец? Също нямах желание за нищо и пак усещам, че почвам да изпадам в някаква дупка. Чудя се вече защо изобщо пия тези антидепресанти...
Плюс, че пак се върнаха потрепванията и една слабост в краката. Също на моменти имам настръхвания по цялото тяло. Не знам вече какво да си мисля, но сериозно почва да ми писва!
Аз съм същата, на преглед съм чак на 1 октомври, дотогава не знам как ще издържа...Сега съм на море, еми чувствам се ужасно /от блок масата, едвам отивам до нашата маса/, антидепресанта въобще не ми помага. И на мен ми писна 😢😢😢
Виж целия пост
# 581
Бубе,всичко ни е в главите. Не може за минимално време да скачам от МС на рак на червото и после пак на някоя склероза. Вече сама не си вярвам на това,което ми е в главата и наистина се чувствам изморена. Но факт краката не са моите какво се случва нз. Със стомах вече нямам проблем,разбира се.
Пропилях си последното море заради болните ми мисли,не съсипвай и ти почивката си..
Виж целия пост
# 582
Здравейте
Можете ли да ми предложите добър B комплекс витамини от които сте доволни. От Золофт нямам никаква енергия и само спя и чувствам умора голяма. Ще си пускам изследвания за витамини защото усещам голям дефицит
Но все пак вие какво пиете?
Виж целия пост
# 583
Искам да ви кажа, че карах ковид преди 3 седмици и в момента усещането е леко на ПА. Имайте предвид, че ако сте карали скоро вируса си има последствия,лонг ковид вероятно.
Виж целия пост
# 584
Много е зле положението с дъщеря ми и имам чувството, че става все по-зле. Въпреки че всяка седмица се среща с психолог.
Просто постоянно е в гадни настроения, апатична е, нищо не иска да прави, с никой не иска да се вижда. В някаква пълна изолация се е поставила. Отделно в града, в който е студентка, няма и почти никакви познати и приятели. Пандемията възпрепятства сближаването на випуска им, не успяха да се сприятелят.
Много самотна се чувства и това още повече задълбочава проблемите........

Вече се чудя аз по някакъв начин да й потърся хора, с които да общува. Но нямам идея как да стане.

Много се тревожа. И на мен не ми е добре като знам, че на нея не й е добре.

Все пак, ако някоя от вас е от Пловдив или пък познавате самотно момиче или момче в подобно положение в Пловдив.......... Пишете ми.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия