Паническо разстройство - 62

  • 39 151
  • 868
# 555
Пия от 6 дена Zoloft и Grandaxin, изписани от психиатър поради депресия и безсъние от един месец. Zoloft-a го пия постепенно - 1/4 от 1-вия то 4 -тия ден, 1/2 от 5-я ден и тн. Grandaxin-a го пия сутрин и вечер.
Но 3 от тези 6 дена съм спал не по-вече от 2-3 часа. Заспивам, но се събуждам след час два и след това не мога да заспя. Дори и следобед не мога да заспя. Унасям се и все едно топла вълна ме облива и се събуждам. Чувствам напрежение в мускулите след това.

Моля споделете как да се справя в това безсъние, докато АД-то не почне да действа напълно? Питам тук защото не мога да се звържа с психиатъра.

Преди 10-на години ми бяха изписали пак за същото състояни Ципралекс и Ривотрил. С него не съм имал толкова голямо безсъние. Но пък, доколкото четох, Ривотрила е мускулен релаксант, докато Grandaxin-а е бензодиазепин, който не влияе на мускулите.

Тритико 1/3 преди сън
Виж целия пост
# 556
Пия от 6 дена Zoloft и Grandaxin, изписани от психиатър поради депресия и безсъние от един месец. Zoloft-a го пия постепенно - 1/4 от 1-вия то 4 -тия ден, 1/2 от 5-я ден и тн. Grandaxin-a го пия сутрин и вечер.
Но 3 от тези 6 дена съм спал не по-вече от 2-3 часа. Заспивам, но се събуждам след час два и след това не мога да заспя. Дори и следобед не мога да заспя. Унасям се и все едно топла вълна ме облива и се събуждам. Чувствам напрежение в мускулите след това.

Моля споделете как да се справя в това безсъние, докато АД-то не почне да действа напълно? Питам тук защото не мога да се звържа с психиатъра.

Преди 10-на години ми бяха изписали пак за същото състояни Ципралекс и Ривотрил. С него не съм имал толкова голямо безсъние. Но пък, доколкото четох, Ривотрила е мускулен релаксант, докато Grandaxin-а е бензодиазепин, който не влияе на мускулите.

Тритико 1/3 преди сън

Моята лична лекарка ми изписа Хлорпротиксен 15 Zentiva - половинка сутрин и една таблетка вечер. Успоредно с Zoloft-а и Grandaxin-а. Някой вземал ли е Хлорпротиксен?
Виж целия пост
# 557
Здравейте,  имали ли сте проблем със спиране на флуанксола. Аз вече два дена съм без обедното хапче и другата седмица трябва да го спра и да остана на Золофта само. Но снощи като легнах не ми беше много ок и сега ми минават иглички леко по главата и ми е напрегнато. Две седмици го пия. И какви са тея глупости, които чета за спиране на сърцето и внезапна смърт от флуанксол...
Виж целия пост
# 558
Здравейте. След колко време горе-долу се достига пълния капацитет на Серопрама? Пия го от 9-ти на схема карам 3-та седмица. По-добре се чувствам ,но мисля ,че има още какво да се желае. При вас как беше? Силно се надявам да не е само това ефекта и да трябва да го сменям.
Виж целия пост
# 559
Здравейте. След колко време горе-долу се достига пълния капацитет на Серопрама? Пия го от 9-ти на схема карам 3-та седмица. По-добре се чувствам ,но мисля ,че има още какво да се желае. При вас как беше? Силно се надявам да не е само това ефекта и да трябва да го сменям.
Имате лично съобщение.
Виж целия пост
# 560
Здравейте!
Дъщеря ми /24г./ е с паническо разстройство и депресия. Напоследък все по-зле поради проблеми в работата.
Трудно ни е да общуваме - не знаем какво да й кажем, тя всичко вижда в черни краски и не поема никакъв съвет, държи се все едно е сърдита на целия свят /включително и на нас/.
Имам предвид - аз казвам "успокой се, ще се подредят нещата" - тя веднага опонира "няма да се подредят".
Предложих й да си намери някакво занимание докато е вкъщи, защото живее сама и да не скучае, тя ми отговори, че то не ставало така да се почувства по-добре с каквито и да било занимания.
И много други примери. Общо взето не иска да излиза с никой. Нищо не иска да прави...........
А ние живеем в друг град. И не можем постоянно да ходим при нея.


От скоро започна да посещава психолог и психиатър.
Предписаха й Деанксит, но тя го пи само седмица и каза, че се чувства още по-зле и го спря.

Въпросът ми е - все пак има ли някакви техники, които прилагате, за да се чувствате по-добре?
Виж целия пост
# 561
Здравейте!
Дъщеря ми /24г./ е с паническо разстройство и депресия. Напоследък все по-зле поради проблеми в работата.
Трудно ни е да общуваме - не знаем какво да й кажем, тя всичко вижда в черни краски и не поема никакъв съвет, държи се все едно е сърдита на целия свят /включително и на нас/.
Имам предвид - аз казвам "успокой се, ще се подредят нещата" - тя веднага опонира "няма да се подредят".
Предложих й да си намери някакво занимание докато е вкъщи, защото живее сама и да не скучае, тя ми отговори, че то не ставало така да се почувства по-добре с каквито и да било занимания.
И много други примери. Общо взето не иска да излиза с никой. Нищо не иска да прави...........
А ние живеем в друг град. И не можем постоянно да ходим при нея.


От скоро започна да посещава психолог и психиатър.
Предписаха й Деанксит, но тя го пи само седмица и каза, че се чувства още по-зле и го спря.

Въпросът ми е - все пак има ли някакви техники, които прилагате, за да се чувствате по-добре?
Психотерапия по скоро ,не само психолог.
Виж целия пост
# 562
utro77, правили ли сте подробни изследвания на кръвта- биохимия-основни витамини и минерали, кортизол, паратхормон, хормони на щитовидна жлеза?  Ако е на 24г и живее сама може да не се храни пълноценно, да пази диети, да пропуска хранения, спане и изобщо...защо така тръгнахте направо по пси-та не знам. Естествено, че ще си тръгне с диагноза и хапчета от там. Има ли домашен любимец? Подарете й нещо- куче, котка, риби. Рибките са страхотни при проблеми с нервите и успокояват. Котетата са гальовни, кученцата искат разходки и от там- контакти с хора. Направо ме сви корема, като си представя, че някой ден и с моите деца може да е така.

Лиана, радвам се, че взе това решение. Сигурна съм, че след като оправиш кръвната картина и другото ще се нормализира.

Момичета, аз ставам страхотен социопат. Много малко хора не ме дразнят. И един остър език вадя...ужас просто.
За пореден път се убеждавам, че от ходенето на море не ми е добре. Да, разсейвам се, но после съм като парцал от цялата тази дандания, шарения, народ, шумотевици, светлини...кошмар. Предпочитам планината, гората, реката...с нетърпение чакам есенните разходки.
Виж целия пост
# 563
tridigi и аз съм така. С никой  не ми се говори. След работа бързам  да се прибера и  ако  съм почивка след това въобще не излизам. Мога да не излизам  с дни  и  да не говоря с никой освен с близките си. Като ми  звънне телефона и  адски  се дразня. Контакта с най-близките ми хора ми  е напълно  достатъчен и не изпитвам потребност  да се социализирам по никакъв начин.  Даже на кафе не ми си  ходи  с приятелки.  Чувствам се добре така и хич не го мисля. Социалния живот ме натоварва и изтощава.
Виж целия пост
# 564
utro77, правили ли сте подробни изследвания на кръвта- биохимия-основни витамини и минерали, кортизол, паратхормон, хормони на щитовидна жлеза?  Ако е на 24г и живее сама може да не се храни пълноценно, да пази диети, да пропуска хранения, спане и изобщо...защо така тръгнахте направо по пси-та не знам. Естествено, че ще си тръгне с диагноза и хапчета от там. Има ли домашен любимец? Подарете й нещо- куче, котка, риби. Рибките са страхотни при проблеми с нервите и успокояват. Котетата са гальовни, кученцата искат разходки и от там- контакти с хора. Направо ме сви корема, като си представя, че някой ден и с моите деца може да е така.

Скрит текст:
Наскоро са изследвани щитовидни хормони и уж бяха в норма. Витамин Б12 си пуска от време на време, защото е вегетарианка от 5-6 години насам. И той беше нормален.

Паратхормон не е изследван.

Нещата при нея са комплексни. Със сигурност не се храни пълноценно. Вегетарианка е, но също така покрай депресията си не  й се готви и често хапва глупави неща.

Има огромно недоспиване. Едно, че последните години страда от безсъние. Второ, че работи извън града и се налага сутрин да става в 5ч. А вечер ляга късно...

Стрес от дипломирането и от започване на работа...

Много искаме да вземем домашен любимец. Но първо трябва да се изговори с хазяина. Второ, ако е куче - тя излиза много рано от къщи за работа и през повечето време я няма. Вкъщи имаме куче, тя е свикнала да има любимец. И съм сигурна, че така ще й е по-малко самотно.

В момента има ужасни ПА всеки ден. Не знам как да й помогна в такива моменти.
Ходи на психолог всяка седмица. На психиатър предстои второ посещение. Но тя така или иначе не пи антидепресантите, които й бяха предписани.
Виж целия пост
# 565
Здравейте на всички! Моля за съвет.
Днес, докато бях на козметик, уж да се погрижа за себе си получих следното отвратително нещо:
През деня имах потрепвания по лявата ръка и крака. Имах час за козметик уж да се разнообразя, да се поглезя и както си стоях на стола започнаха да ме обливат горещи вълни от скалпа към нозете, после ме обзе ужасна паника, че се се строполя от стола, че ще пропадна. Едни ужасни, ужасни мисли за големият край. Само това не беше ми се случвало! Имам вече 4 гърча по време на сън, като 3 от тях бях в съзнание. Да го опиша с думи не мога, защото е страшно.  
Веднага звъннах на близка лекарка, която препоръча Атаракс. Взех си и преди малко приех 1/3, а не 1/2, защото имам да приготвям вечеря и т.н.
Та това ли е паник атаката? Вие как се справяте с това? Атаракс помага ли ви за тревожността и за предотвратяване на паник атаките?
Виж целия пост
# 566
Ellie_0001, същата работа...а бях пълна противоположност. Хем ми липсва предишния живот, хем не мога да живея пак така.

utro77, оф, добре предположих аз от какво е...затвърждава ми се мнението, че много от хората с пси проблеми имат някакъв дисбаланс на витамини/минерали. Поне, ако успеете да я накарате да отиде на диетолог, който да й изготви схема на хранене пак ще е добре. И рибки й подарете... Хубавото е, че има видове, които са лесни за гледане, не искат много грижи и хранене. Достатъчно е една гупа в купа. Абе, ако успеете да си я приберете за малко ще е добре.

Honey23, при всеки е различно, но, да, на такова прилича. Лично аз накрая се парализирах. Може би да е било гърч?! Не знам.  Изгледай епизодите, които според мен са много полезни за справяне в такива ситуации. На мен ми помага валидола, което ме навежда на мисълта, че може и да получавам вид гърч от нисък инсулин... https://www.youtube.com/@TherapyinaNutshell
Намерихте ли причината за гърчовете? Не губи време.
Виж целия пост
# 567
Ellie_0001, същата работа...а бях пълна противоположност. Хем ми липсва предишния живот, хем не мога да живея пак така.

utro77, оф, добре предположих аз от какво е...затвърждава ми се мнението, че много от хората с пси проблеми имат някакъв дисбаланс на витамини/минерали. Поне, ако успеете да я накарате да отиде на диетолог, който да й изготви схема на хранене пак ще е добре. И рибки й подарете... Хубавото е, че има видове, които са лесни за гледане, не искат много грижи и хранене. Достатъчно е една гупа в купа. Абе, ако успеете да си я приберете за малко ще е добре.

Honey23, при всеки е различно, но, да, на такова прилича. Лично аз накрая се парализирах. Може би да е било гърч?! Не знам.  Изгледай епизодите, които според мен са много полезни за справяне в такива ситуации. На мен ми помага валидола, което ме навежда на мисълта, че може и да получавам вид гърч от нисък инсулин... https://www.youtube.com/@TherapyinaNutshell
Намерихте ли причината за гърчовете? Не губи време.
Как така се парализирахте? Какво се случи?
Моите гърчове са психогенни, това е потвърдено вече от невролози и психиатър.
Виж целия пост
# 568
Ми, така...изтръпна ми лицето, после рамото, ръцете, краката. Устата ми стана свита, а двете ръце- на акушерска ръка, а краката схванати. И фъфлех. Никой не разбра от какво и как стана. Сума изследвания направих. От тогава чак в такава степен не съм се докарвала, защото го усещам и взимам валидол. Гледам клиповете и изобщо го приех за нещо, с което ще живея. И храненето промених...доста неща промених. Позакрепих се, според мен.
Виж целия пост
# 569
Здравейте! Когато почвате антидепресант с бензодиазепин имате ли все пак странични ефекти, или бензото маскира всички?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия