Често боледуване на дете и възрастен

  • 888
  • 42
# 15
Като живели в Скандинавието, когато се родиха първите ни деца, приехме техните методи на отглеждане и ги приложихме за всичките ни деца, а и за нашия начин на живот. От тогава не боледуваме, а петте ни деца са боледували общо не повече от 10-20 пъти всичките сумарно, а сериозните болести са били общо 5-6 и то само силно заразните, които не се избягват с добър имунитет (варицела, скарлатина, бактериална инфекция), докато разните бързи вируси или не ги лепят, или ги изкарват буквално на крак за 24 часа.
Основното ни правило е - максимално време на открито сред природата, независимо от времето; здравословно хранене и много движение/спорт.
Абсолютен отказ от АБ, освен при крайна нужда (бактериална инфекция или след операция, което сумарно е било 4 пъти общо за петте деца). Минимум лекарства, когато могат да се избегнат (в определени случаи прилагаме природни средства). Много вода. Написаното от Миленака също. Колкото по-хладно, толкова по-добре, а в жегите - водни басейни всякакви. Плуване - от бебета. Добавки - само с мярка и то определени, които основно се набавят от храната, а не със синтетика. По-малко дрехи върху тялото и то само от леки материи (при студ също, но отгоре връхна дреха, пазеща от влага и вятър, но не и претопляща).
Наблюдението е в дългосрочен аспект положително, защото най-малкото ни дете е още почти бебе (1 г. и 10 месеца), но най-голямото има свое собствено бебе и прилага същите методи спрямо внучката (7 месеца).
Виж целия пост
# 16
А сега съм бременна и все болна. Не стига, че гадене имам, замайване, задух, умора, но и защо да не хвана вируса с болки в гърлото адски, конюктивит и хрема. Sad
Странно е, че сте стигнали до сериозно обезводняване, след като това е нещо сравнително лесно да се избегне. Ясно е че се стараете, но може би трябва да преразгледате методите. Вируса с болки в гърлото вероятно е капкова инфекция, трябва непрекъснато да внимавате който кашля да слага ръка на уста и да не седите много близо, да развиете навици да не си пипате лицето, носа, устата, очите и т.н. превантивни мерки. Конюнктивита също обикновено се пренася с допир. Хремата в този сезон може да е алергия към цветен прашец, за което може да вземате най-различни мерки. Просто нещата имат конкретни решения, не е всичкото само хапчета, по-скоро е развитие на навици в ежедневието. Добавки за имунитет може да пиете, но при бременност по-добре съвет с лекар първо защото на пазара в страната има какво ли не и е безразборно предлагането.
Виж целия пост
# 17
Конюктивита детето го донесе. Аз съм сигурна, че като не е вкъщи и не си мие така старателно ръцете, пипне тук там, някой го е заразил.
Носи вирусите вкъщи и аз не успявам да се предпазя. Дете ми е, няма как вкъщи да съм с маска.

За обезводняването ми е болна тема, вече 3 пъти се е случвало. Нищо не помага освен инжекция деган (което си е вредно и рядко се прилага на дете) или системи. Просто като започне да повръща и не спира. И свещички съм слагала и прахчета против обезводняване и вода на малки глътки и т.н.

Благодаря Ефибуш 🌷
Виж целия пост
# 18
Като споменахте за закаляване, се сетих, че приятелката на братовчед ми, все оставяше още от бебе голо и не пускаше печки, климатик през зимата. Дори е тичало голо и на снега. Факт е, че много рядко боледуваше. Също така тя не е и по чистотата. Тя е украинка и украинците така са правили.
Виж целия пост
# 19
Според мен като цяло северните нации си гледат децата много по-здравословно. Ние, вместо да изпишем вежди, вадим очи. Престараваме се и прекаляваме. "Преблечи детето, че е потно", "пази го от течение", "облечи го с пет ката дрехи", а то тича и му е топло, "пий добавки на корем", а според мен, ако бях хвърлила на ало-измамници парите за добавките, щеше да има повече полза, "пий антибиотик при вирус"...
Много погрешно и вредно е всичко това.
Виж целия пост
# 20
Така е. Особено по-старото поколение, навън и на сянка не се диша, а според моя близка трябвало детето да е с връхна дреха, духало. Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Освен каляването, моят съвет е да пуснете изследване на секрет от носа и гърлото. Дъщеря ми по принцип не боледуваше, докато в градината не мина една скарлатина. Беше вече в 4 група. Тя не я разви, но педиатърката ѝ пусна изследване и лъснаха стрептококи. Нивата бяха ниски, затова предложи да изчакаме с антибиотика. Но започнаха леки, много чести боледувания, които карахме семейно. В крайна сметка всички минахме един курс АБ и след като ги изчистихме боледуванията спряха.
Виж целия пост
# 22
И при нас е така с времето ще се изгради имунитета . Може малко да го оставите вкъщи , лятото би трябвало по- малко да боледува.
Виж целия пост
# 23
Да, мерси, вкъщи ще е сега лятото.

Ще пусна и гърлен и носен, сутрин на гладно, нали?
А сега като вече е по-добре да му пусна ли или да изчакам началото на следващото боледуване?
Виж целия пост
# 24
За обезводняването. Когато почне повръщане, просто взимаш от аптеката банка с глюкоза и даваш да пие на малки глътки. Бързо се компенсира обезводняването. Или обикновена вода с лимон, стига да не е алергично детето.
И не на чаши, дори не на глътки, за да избегнете гаденето. Съвсем на мънички глътчици на всеки 10 мин.
Виж целия пост
# 25
Много съжалявам, че сте в такава ситуация.
Звучите като да сте преминали здравословната граница на обгрижването и предприемането на мерки. Казвам го без упрек. Може би наистина трябва да махнете ненужните добавки, да засилите спорта, игрите, движението и да оставите малко имунната система да изгради отговор. Зная, че има деца, които наистина са предразположени към често боледуване. Познавам такива. Майките им имат една обща черта: грижат се предварително за неща, които не са настъпили още. Например: тръгва на градина и веднага започва да приема шуслерови соли Х+У за да се спаси от инфекции и да успокои стреса, кихне два пъти  му излезе сопол и го спрат от градината, падне и се удари и веднага взема Арника незнамсикаквоси за да не стане синьо. Много често детето не бива да бяга, че ще се изпоти, не трябва да се катери, че ще падне …. (Пак без лоши чувства го казвам). Неглижирането на здравословни проблеми е лошо, но и прекаляването е лошо.
Прочетох и, че някои неща ви звучат екстремно и за това си направих горните изводи. Истината е, че точно ранният сблъсък с вируси, бактерии и атаки дава възмжност на имунитета да изгради отговор. Точно за това тези, които много много не отдават значение са здрави.
Моето дете не е боледувало в гранината освен малки изключения и до 12 годишна възраст е пило само 2 пъти антибиотик, а витамини пи веднъж за може би месец. За сметка на това ходехме пеша до градината (даже ясла) сутрин и вечер се прибирахме. Непрестанно бяхме навън и в топло и в студено време, облива се с градински маркуч лятото, в дъжд излизахме да скача в локвите, лятото се е къпала и в езера и в кални води по водни площадки, зимата сме се прибирали само за смяна на ботуши и дрехи и пак сме излизали на снега. Не носи чорапогащник зимата под дънките/клинчето откакто е на 3 г. 6 м. Потник спря да носи в 3 клас. Шапка и ръкавици слага в екстремен студ и вятър. Работете по закаляване.
Бързо да преборите болестите и лека бременност!
Виж целия пост
# 26
Не ни помага глюкозата, пие и повръща. Вода, глюкоза, всичко.

И аз имам приятелки, чиито деца не боледуват въобще. Също и такива по-зле дори от нас, които са с бронхити и пневмонии.
Наистина не знам, ген ли е, какво е.

Да, понякога съм пробвала с какви ли не витамини, че като малък не искаше и да яде въобще. Ама въобще. И след вирус съвсем отслабваше.
Обаче все още не съм преминала границата. Не го спирам за всеки сопол, шуслерови соли не съм давала, от малко ходеше по боди потник и голи кълки, чорапогащник никога не е носил.
Даже като ги гледам по снимките, той е с тениска, а други деца с дебели горници.
Ама явно все някъде грешим, ще се опитам да видя къде точно.
Например тръгва да го боли гърлото, взимам му хапченца за смучене. Или боли го корема - давам пробиотик или еспумизан. Ама все не минава, все по-зле става и вече започвам с разни други сиропи и т.н.

Благодаря много!
Виж целия пост
# 27
И малкият ми син беше така. Само да кихне някой до него и на другият ден е болен. Еднакво гледани с батко му, който почти не боледуваше.  Всичко е до имунна система и единственото, което при нас имаше ефект е много пазене. Сега е голям и пак боледува повече от другите деца. Аз бях така до към 18 год. Сега боледувам най малко от всички вкъщи.
Виж целия пост
# 28
Много ме измъчва и това, че бавно минава. Например хване стомашен вирус, но не е да мине за 1-2 дни, а дни наред болки в корема, диета, препечени филии. Дам му натриев цитрат или вомитусхил, давам глюкоза или прахчета за оводняване, пие уж вода и пак.. става много зле. Дори и да не стигнем до болница, дни наред го боли корема. Ехографи, изследвания - ок. Пробиотици..

Или заболи го гърлото, преди от 1 спрей тантум верде и беше ок. Сега.. понякога ми идва антибиотик да взема, така ми писна.

И аз станах така. Преди от 1 колдрекс ми минаваше. Сега гърлото ме боли зверски, чайове, гаргари, е не минава. Пробвах с ефизол 1 опаковка, после спрей за гърло. Не минава. Сега съм на трахизан, едвам преглъщам.
И двамата сме все така. Преди това като бяхме с хрема, първо спрей с морска вода, дни наред изхабихме около 100 пакетчета сухи кърпи. После спрей за нос по-силен, пак без ефект. Не можех да дишам, спях седнала. Направо мъчение.
Виж целия пост
# 29
Тази силна болка в гърлото ми прилича на стрептококи. Направете си гърлен секрет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия