НАБОР 2005 Вчера - абитуриент, днес - по първо желание студент

  • 60 298
  • 742
# 270
Има ли вече дипломирали се деца в СУ и родителите присъстваха ли?
Питам, защото получихме покана, но младежа казва, че залата побира 250, а техния випуск е 200 човека и се чудя, ако е така как бихме се побрали в тази аула толкова народ Thinking

Ние сме в СУ, но в петък. Не знам как ще е.
Бяхме там на дипломирането слвд 7ми клас и имаше достатъчно място за всички
Виж целия пост
# 271
Има вече резултати от изпита по математика в СУ- 8.06.
Как са се справили наборите? Сега видях че и в Уасг са качили по математика.
Виж целия пост
# 272
Щерката има 4, но интересно преди нея има 89 човека, март месец имаше 4.80 с 230 човека пред нея. Хубаво, че на матурата изкара 5,17 та дано и стигнат за Анализ на данни. Не ми е много ясно как при тези оценки ще учи математика и само математика поне 2-3 години, но явно и не трябва да ги разбирам тези неща. Thinking
Виж целия пост
# 273
Щерката има 4, но интересно преди нея има 89 човека, март месец имаше 4.80 с 230 човека пред нея. Хубаво, че на матурата изкара 5,17 та дано и стигнат за Анализ на данни. Не ми е много ясно как при тези оценки ще учи математика и само математика поне 2-3 години, но явно и не трябва да ги разбирам тези неща. Thinking
В далечната 1997 аз изкарах на изпита за СУ 4,93. Влязох информатика, математиката беше в чудовищни количества, програмиране почти нямаше, едва оцелях, но с повече инат и учене се справих.
Сега не знам изпита като сложност как е, но щом аз оцелях, всеки може.
Аз дойдох от икономически техникум, като последната година дори нямахме математика. Бях критично назад спрямо всички състуденти от СМГ, НПМГ, Правец, МГ Плевен, МГ Варна. Истиски шок. Но оцелях ии тя ще се справи, ако е упорита и има здравословна доза инат .
Виж целия пост
# 274
Има ли младежи, които ще кандидастват ТУ-София FDIBA (немския факултет).  Ще се радвам, ако някой сподели скорошни впечатления и мнения.
Виж целия пост
# 275
Щерката има 4, но интересно преди нея има 89 човека, март месец имаше 4.80 с 230 човека пред нея. Хубаво, че на матурата изкара 5,17 та дано и стигнат за Анализ на данни. Не ми е много ясно как при тези оценки ще учи математика и само математика поне 2-3 години, но явно и не трябва да ги разбирам тези неща. Thinking
“Енергоспестяващият” ми син има 4,50. Справката показва 105 човека с резултат по-висок от неговия. Има някакво разминаване с рова, което показва на дъщеря ти.. 🤔 (добавям, статистиката е по пол, не обща за момичета и момчета)
Как и какво ще стане, един Господ знае.. след 4,41 на ДЗИ по желание (щото математичката му засвятка четворка в дипломата, че не й влизаше в часовете) и 4,40 на изпита в ТУ, със свито сърце му обръщам внимание, че може би математиката не е му е силата… но той настоява да кандидатства с математика 😬 Ако не беше пълно с отличници на матурата по БЕЛ, можеше да стигнем до куриоза да влезе с резултата оттам (5,31). Той няма голям избор, обаче.. Макар и в математическа гимназия е със специалност “системно програмиране”, което си му харесва.. мъка ще е кандидатстването.
Виж целия пост
# 276
Точно така, в СУ посочват колко са кандидати с равен и по-висок бал, но от същия пол, а не от всички.
Виж целия пост
# 277
Щерката има 4, но интересно преди нея има 89 човека, март месец имаше 4.80 с 230 човека пред нея.

По думите на "нашите" математици задачите на "официалния" изпит по математика в СУ са били значително по-трудни от предварителните, така че е по-скоро закономерно сега да има по-малко високи оценки. Има и много хора с отлични оценки от предварителния или от профилната матура и са решили, че е безмислено да се явяват и на този изпит.
Виж целия пост
# 278
Редя желания - подадох в СУ, сега в УНСС. Бал за право в СУ 22.04 - пък да видим. И без да ми образуват стрес тия с по 24 и 23.95 Laughing
Виж целия пост
# 279
Има и много хора с отлични оценки от предварителния или от профилната матура и са решили, че е безмислено да се явяват и на този изпит.
Сина ми е от тях. Яви се само на предварителните изпити, отказа се и от ДЗИ, който беше заявил като трети.
Отказа се, засега, защото има време и може да се преориентира и от СУ.
Виж целия пост
# 280
Здравейте, подадохме желанията за класиране в СУ и получихме входящ номер . Веднага ми излезнаха обявените места за специалностите.Никъде не писахме оценката по математика ПП от ДЗИ, която влиза в балообразуването. Някъде четох,че системата автоматично си ги взима. Така ли е?
Виж целия пост
# 281
Всички балообразуващи оценки се взимат от дипломата, която сте прикачили в системата.
Виж целия пост
# 282
Оценките в СУ ги качиха след около час-два в системата. Взеха ги от дипломата. Бал още няма изчислен… вероятно това ставана по-късен етап.
Виж целия пост
# 283
За прикачване на диплома можем да ползваме файла от регистъра, нали? Днес им ги връчиха и видях че я има и там сканирана.
Церемонията беше хубава, и обявиха много високи резултати от ДЗИ на училището.
Виж целия пост
# 284
Хей, да не забравя - късмет и успех и утре на седмокласниците! Стискам палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия