Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова - Тема 2

  • 49 291
  • 754
# 270
Взеха ми кръв при тях и я изпратиха към лаборатория.
Момичета, знаете ли дали в самата клиника пускат изследване за тромбофилия или пращат някъде да го пуснеш?

Не знаех,че вече може. Преди се ходеше в Геника.
Виж целия пост
# 271
Здравейте, момичета! Бих искала да попитам знаете ли д-р Сенкова къде насочва за раждане пациентите си, които са успешно забременели? За фетални морфологии знам, че препоръчват Марковс/ Оскар. Някой знае ли за раждане към кой лекар насочват? Благодаря много!
Виж целия пост
# 272
Привет, мен лично не ме насочи към конкретен лекар. Препоръча ми да не е някое от големите имена. Като болница си спомням още в самото начало, като започнах да я посещавам, си коментирахме Шейново. На последният преглед при нея миналия месец отново го коментирахме и си остана Шейново.
Виж целия пост
# 273
Аз бях пациент на д-р Стойчева, после на д-р Пиперкова и след като забременях не ме насочиха никъде конкретно - нито за следене, нито за раждане. Аз сама си избрах МБАЛ Надежда, защо реших, че е добре следенето на бременността и раждането да се случат на едно място.
Виж целия пост
# 274
А при кого се следихте там и доволна ли сте от проследяване и раждане? На раждането кой ви се падна?Разпитвам така, защото малко се лутам все още. И аз бих предпочела да се следя където и ще раждам. Благодаря!
Аз бях пациент на д-р Стойчева, после на д-р Пиперкова и след като забременях не ме насочиха никъде конкретно - нито за следене, нито за раждане. Аз сама си избрах МБАЛ Надежда, защо реших, че е добре следенето на бременността и раждането да се случат на едно място.
Виж целия пост
# 275
А при кого се следихте там и доволна ли сте от проследяване и раждане? На раждането кой ви се падна?Разпитвам така, защото малко се лутам все още. И аз бих предпочела да се следя където и ще раждам. Благодаря!
Аз бях пациент на д-р Стойчева, после на д-р Пиперкова и след като забременях не ме насочиха никъде конкретно - нито за следене, нито за раждане. Аз сама си избрах МБАЛ Надежда, защо реших, че е добре следенето на бременността и раждането да се случат на едно място.
Раждането все още предстои. Ще бъде секцио. Да, доволна съм за сега. Ако имаш още въпроси пиши ми на лично, за да не разводняваме  темата в друга посока.
Виж целия пост
# 276
Сенкова е раждала в Шейново при Герджиков (по спомен). Но не ми е казвала отиди при него директно. Просто каза плюсовете и минусите за нея за болницата. Иначе и аз се лутам в избора си между Токуда, Св. Лазар и Надежда. Някои болници организират срещи, на които да разглеждаш родилното и стаите, ако имат свободни и да зададеш въпроси. Били сме на събитие в болница Лозенец, в които ни разведоха. Тази събота ще ходим в Се. Лазар. Самата аз още се лутам къде да избера. Иначе бременноста ми я следи Сенкова, като ходя на преглед и по ЗК в НеоКлиник. Още не знам как ще раждам, предвид че е първо раждане и съм над 40г може би ще е секцио. За Надежда знам, че не може да се избира екип, който е на смяна той. Може и да греша. Вече съм в средата на 5ти месец и е добре да се ориентирам скоро на къде ще поема за раждане.
Виж целия пост
# 277
В Надежда за естественото раждане няма избор на екип. За секцио обикновено се уговаряш със следящия за операция в негова смяна, а и може да се избере в чия смяна да е секциото и тогава да запазиш час. Една колежка се следеше другаде и после роди секцио при лекарката, която беше избрала.
Трябваше да раждам секцио там заради възрастта, но ме приеха по спешност с изтекли води и родих естествено. Приеха ме в една смяна, родих при следваща - по случайност при моя проследяващ, а ме следиха и контролираха за изписване други. Доволна съм от всички. Спасиха мен, спасиха и матката ми и сега отново бременея за щастие... Наблегнаха на борбата за матката ми, въпреки че тогава бях на 46 години. Това много ме впечатли. Дори в най-тежките мигове ми казаха, че щом съм родила естествено, скоро мога отново да забременея.
Мисля, че тъй като основно акушерките са действащите лица при естественото, може да се избере акушерка. Мен и акушерката ме проверяваше за разкритие и благодарение на нея, лекарят реши, че има възможност за епидурална, та ме боцнаха. Той беше до акущерката и пое изцяло накрая, когато ме кюртира, защото плацентата се разкапваше.
Тези дни една съседка роди естествено в Св. Лазар и разбирам, че е много доволна от екипа, от обстановката, отношението,  грижите за бебето. За съжаление не знам подробности. Само, че от всичко там е доволна, а тя си е момиче с претенции.
Ако държите на топ неонатологии, то Надежда, Токуда и Майчин дом са с най-високо ниво. Не ги мислех тези неща, но се оказа късмет, че бяхме в такава. Освен Божа работа...и работа на самото бебче - на първо място, огромно значение имат техниката и екипът, който поема мъниците.

Сенкова е раждала в Шейново при Герджиков (по спомен). Но не ми е казвала отиди при него директно. Просто каза плюсовете и минусите за нея за болницата. Иначе и аз се лутам в избора си между Токуда, Св. Лазар и Надежда. Някои болници организират срещи, на които да разглеждаш родилното и стаите, ако имат свободни и да зададеш въпроси. Били сме на събитие в болница Лозенец, в които ни разведоха. Тази събота ще ходим в Се. Лазар. Самата аз още се лутам къде да избера. Иначе бременноста ми я следи Сенкова, като ходя на преглед и по ЗК в НеоКлиник. Още не знам как ще раждам, предвид че е първо раждане и съм над 40г може би ще е секцио. За Надежда знам, че не може да се избира екип, който е на смяна той. Може и да греша. Вече съм в средата на 5ти месец и е добре да се ориентирам скоро на къде ще поема за раждане.
Виж целия пост
# 278
Аз съм пациент на доктор Сенкова от години и се следих също при нея. ФМ в Марковс и раждане в Шейново. Живот и здраве следващия път не бих променила нищо. Изключително доволна съм. Наистина не разбирам защо хората толкова държат на тези частни болници... Недай си боже се наложи нещо, веднага изпращат в Майчин или Шейново. Не съдя никого, естествено, просто се чудя.
Първата ФМ я направих в Щерев, като дори обмислях като място за раждане там, но останах толкова разочарована, че повече не се върнах.
Виж целия пост
# 279
Здравейте, момичета! Бих искала да попитам знаете ли д-р Сенкова къде насочва за раждане пациентите си, които са успешно забременели? За фетални морфологии знам, че препоръчват Марковс/ Оскар. Някой знае ли за раждане към кой лекар насочват? Благодаря много!
Здравейте. Мен ме насочи към Шейново и конкретно към д-р Герджиков. За ФМ Оскар клиник, д-р Стратиева.
Виж целия пост
# 280
здравейте, мен д-р Сенкова ме насочи към конкретен лекар в МБАЛ Надежда, защото аз й споделих, че в Токуда не съм останала доволна от чакането за преглед, което беше около 4-5 часа.
След 6-7-ми месец се следях изцяло в МБАЛ Надежда, много доволна съм от отношението и раждането, от грижата за бебенцето и това, че ти дават бебето от самото начало при теб, поставят го на гърда, ако родиш естествено веднага, може да е по цял ден и нощ при теб, дори можеш ако искаш да му сменяш пелени и т.н. само ти. Ако искаш да почиваш няма проблем по всяко време на денонощието да им го оставиш, абе всичко беше много добре. Аз отидох там с изтекли води в 5 сутринта, всички лекари и акушерки бяха изключително мили и добри, падна се така, че моята лекарка беше на смяна и акушерката, при която имах предварителни консултации за да направим план за раждането и тя беше на смяна, така че те много ме подкрепиха в последното най-важно и трудно напъване, както и възможността мъжът ми да е с мен в залата, беше огромен плюс за моето психическо състояние и спокойствие.
Виж целия пост
# 281
Сенкова е раждала в Шейново при Герджиков (по спомен). Но не ми е казвала отиди при него директно. Просто каза плюсовете и минусите за нея за болницата. Иначе и аз се лутам в избора си между Токуда, Св. Лазар и Надежда. Някои болници организират срещи, на които да разглеждаш родилното и стаите, ако имат свободни и да зададеш въпроси. Били сме на събитие в болница Лозенец, в които ни разведоха. Тази събота ще ходим в Се. Лазар. Самата аз още се лутам къде да избера. Иначе бременноста ми я следи Сенкова, като ходя на преглед и по ЗК в НеоКлиник. Още не знам как ще раждам, предвид че е първо раждане и съм над 40г може би ще е секцио. За Надежда знам, че не може да се избира екип, който е на смяна той. Може и да греша. Вече съм в средата на 5ти месец и е добре да се ориентирам скоро на къде ще поема за раждане.

Чудесно! Споделете после как е минало в Свети Лазар. Вие всъщност отивате на тези безплатни консултации относно приема на раждане, нали?
Виж целия пост
# 282
Мисля, че те развеждат из помещенията, като “Отворени врати” и си задаваш въпросите. В Лозенец ни разведоха  в родилната зала, показаха ни неонатология и можеше да си зададем въпросите на лекарите, които бяха на разположение. Не ни показаха стаите на родилките, защото нямаше свободни. Идеята е да видиш какви да условията и да прецениш дали е твоето място. Безплатни са. Правят ги през седмицата тези събития, но аз съм на работа и не мога. Събота и неделя имаше едно събитие за бременни и имаше представители на Св. Лазар и ни предложиха да организират такова посещение за тази събота и се записахме. Групите да по 2-3 двойки.
Виж целия пост
# 283
Мисля, че те развеждат из помещенията, като “Отворени врати” и си задаваш въпросите. В Лозенец ни разведоха  в родилната зала, показаха ни неонатология и можеше да си зададем въпросите на лекарите, които бяха на разположение. Не ни показаха стаите на родилките, защото нямаше свободни. Идеята е да видиш какви да условията и да прецениш дали е твоето място. Безплатни са. Правят ги през седмицата тези събития, но аз съм на работа и не мога. Събота и неделя имаше едно събитие за бременни и имаше представители на Св. Лазар и ни предложиха да организират такова посещение за тази събота и се записахме. Групите да по 2-3 двойки.

Да, аз съм била на Ден на отворени врати в Свети Лазар. Протича много приятно, разказват за условията и прием на раждане, разглежда се базата, отговорат на всякакви въпроси. Отскоро започнаха да организират и такива безплатни консултации и това че имат такава в почивен ден е удобство за работещите мами.
Виж целия пост
# 284
За мен беше важна неонатологията като ниво на компетенция.
И аз бях в Шейново. С идея за д-р Герджиков, но той беше с инцидент и ме пое негова колежка д-р Петрова. Нямам оплаквания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия