Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 9

  • 54 394
  • 821
# 120
До момента, дъщеря ми се кефи на средата във 2АЕГ. Занапред не знаем как ще е, но в 8 клас, средата й е позитивна.
Виж целия пост
# 121
До момента, дъщеря ми се кефи на средата във 2АЕГ. Занапред не знаем как ще е, но в 8 клас, средата й е позитивна.
. Това е много добре, за нас 2АЕГ не ни е цел, първо заради английския, второ заради локация. Но кажете, как се учи английския като се има предвид че много деца са на ниво, или така предполагам. Как се учи и 2ри език, има ли шанс за добър втори език, при все че часовете са по- малко...? Профили свободно ли ще избират след 10ти клас, ако знаете..
Виж целия пост
# 122
Коментирах средата, що се отнася до езика, за нас е важна цялостната подготовка. Който не иска с английски, има достатъчно училища с други езици. Simple Smile
Виж целия пост
# 123
Благодаря, явно средата е добра Grinning
Виж целия пост
# 124
Амбицията създава често отровна атмосфера.
Мисля че основно сред момичетата, те се напъват основно да са топ, при момчетата не е толкова силно изразено. Но да-по трудно се формира колектив в такава среда, често подклаждано и от учители, които ги поставят в състезателна атмосфера, уж за добро.
За момичетата е така. Но и сред момчетата е също толкова гадно, особено в момчешките класове в математическите гимназии. Мъжете също се конкурират и като закипи и излишния тестостерон става много напрегнато. Аз затова смятам, че квотите по пол са много важни за добрата атмосфера в едно училище и недоумявам защо в математическите гимназии няма квоти.
Виж целия пост
# 125
За всички, които си мислят, че английски от школа и английски от езикова гимназия са равносилни - Ами не, не са. Много различно е да учиш на езика история, физика, химия, биология..., няма по курсовете нито такъв хорариум, нито такава обширност на теми. Няма да им е скучно на децата ви, бъдете сигурни.

Вторият език няма да го научат на достатъчно високо ниво - B1 в най-добрия случай. И за двете английски ми е наблюдението.
Иначе относно средата и елита - за пореден път ще го кажа във форума - добрият успех и амбицията нямат нищо общо с възпитанието и толерантността. В това отношение - деца като навсякъде.
Виж целия пост
# 126
Ние излизаме с В1 от училище. И се чуя вече дали англ език си заслужава
Виж целия пост
# 127
Амбицията създава често отровна атмосфера.
Мисля че основно сред момичетата, те се напъват основно да са топ, при момчетата не е толкова силно изразено. Но да-по трудно се формира колектив в такава среда, често подклаждано и от учители, които ги поставят в състезателна атмосфера, уж за добро.
За момичетата е така. Но и сред момчетата е също толкова гадно, особено в момчешките класове в математическите гимназии. Мъжете също се конкурират и като закипи и излишния тестостерон става много напрегнато. Аз затова смятам, че квотите по пол са много важни за добрата атмосфера в едно училище и недоумявам защо в математическите гимназии няма квоти.
Математическите гимназии е по-добре да са с изпит по математика и без това са малко. И без квоти има случайно попаднали.
Момичетата така или иначе са по-развити в седми клас, при сегашното положение, ако искаха да учат математика, щяха да се насочват натам.
Виж целия пост
# 128
Математическите гимназии е по-добре да са с изпит по математика и без това са малко. И без квоти има случайно попаднали.
Момичетата така или иначе са по-развити в седми клас, при сегашното положение, ако искаха да учат математика, щяха да се насочват натам.

Точно в целта.

Дали има статистика по пол за резултатите от НВО?

Ние излизаме с В1 от училище. И се чуя вече дали англ език си заслужава

В1 си е едно добро ниво. Може като втори език за поддържане, а като първи някой друг.
Виж целия пост
# 129
Soul, ето:
https://ruo-sofia-grad.com/wp-content/uploads/2023/06/Statistika … aemostta_MAT.xlsx
Виж целия пост
# 130
Здравейте, може ли информация за 31 Сучем, 12 Су, 19 Су немската паралелка? Моят младеж мислеше за испански след 7 клас, но после реши, че предпочита немски.
Дъщеря ми е 8ми клас в 31во, обаче в испанската паралелка. Имат нова госпожа по исп. (мисля че преди години е преподавала в училището и сега се е върнала), страшно строга и взискателна. Учат по същите учебници като в Испанската гимназия. И по другите предмети учителите са доста строги (което мене ме устройва, нея по-малко Smiley). Но като цяло е доволна - по нейните думи - няма много "зубъри" но все пак децата са интелигентни и готини. Малката ни дъщеря също се готви да влезе там, но в паралелката с математика.
Виж целия пост
# 131
Една идея момчетата са повече в горния край на скалата, но не е нещо фрапиращо.
Виж целия пост
# 132
Не намирам скорошни отзиви за ПГ по телекомуникации - някой има ли впечатления?
Виж целия пост
# 133
Здравейте, може ли информация за 31 Сучем, 12 Су, 19 Су немската паралелка? Моят младеж мислеше за испански след 7 клас, но после реши, че предпочита немски.
Дъщеря ми е 8ми клас в 31во, обаче в испанската паралелка. Имат нова госпожа по исп. (мисля че преди години е преподавала в училището и сега се е върнала), страшно строга и взискателна. Учат по същите учебници като в Испанската гимназия. И по другите предмети учителите са доста строги (което мене ме устройва, нея по-малко Smiley). Но като цяло е доволна - по нейните думи - няма много "зубъри" но все пак децата са интелигентни и готини. Малката ни дъщеря също се готви да влезе там, но в паралелката с математика.

Благодаря за този отзив.
Тук една ученичка намеква, че с испански не са доволни съучениците й.
https://www.tiktok.com/@kude_da_ucha

Има и интервю за гимнанията за комуникации https://www.tiktok.com/@kude_da_ucha

Това са мнения на ученици.
Виж целия пост
# 134
На приятелка детето вече е 10 мисля или 11 клас в 31 и не е доволно хич от испанския, на много слабо ниво. Не е доволен и от някои предмети, но поне детето учи. Насочил се е към Нидерландия.
За съжаление поредното дете, което заради пустата и тъпа система се маха от Б-я
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия