САЩ, тяхната политика и президентските им избори.

  • 975 012
  • 24 466
# 24 420
Говорил съм с американците за Втората световна война и когато им казвах,че САЩ са се включили в нея само заради собствените си интереси,те се съгласяваха,но добавяха че в Щатите ако публично защитаваш тази теза,ще си имаш неприятности... Масово американците следват официалната пропагандна версия,че САЩ са се борили срещу нацизма... Но няма нищо общо с фанатизма на руснаците. Американците знаят,че това е лъжа,но го правят за да лустросат имиджа си,докато руснаците с чиста съвест патологично вярват,че са воювали срещу нацизма,а не за да строят комунизъм в Европа...
Виж целия пост
# 24 421
Антифа са крайноляво екстремистко анархистично движение. Протестите им са свързани с безредици, чупене, палежи. Аз нали съм по теориите на конспирациите, но според мен това е още една от операциите на Москва за всяване на хаос в западния свят. Нямам доказателства, но прекалено удобно се използват за раздухване на противопоставяне и възход на проруските крайнодесни движения/партии.
Виж целия пост
# 24 422
Тръмп и феновете му наричат Антифа всички, които са срещу него и разрушението, което той води със себе си. Съвсем погрешно описва Антифа като някаква голяма организация с главен щаб, огромно финансиране и пипала навсякъде.
Просто болни бъртвежи, където американците, загинали във Втората Световна в борбата срещу нацизма и фашизма, също биват наричани терористи.

Ако бъдейки против Тръмп и разрушаването му на САЩ те прави Антифа, то какво са Тръмп и МАГА в този случай? Фашисти.


https://x.com/PattyMurray/status/2068739281800040783 - Тръмп мрази науката.

https://x.com/DavidUllrich202/status/2018433268253614241  Чудесен анализ на Тръмп и обяснение на диагнозата му с конкретни примери на неща, които той е казал и направил.
Виж целия пост
# 24 423
Значи Антифа в САЩ, за които говоря и за които ти говориш, тоест борците срещу фашизъм (анти и фашизъм - то си е в името) са точно американските войници, които участваха и загинаха във Втората Световна Война, която беше борба срещу нацизма и фашизма.

За какви патриотизъм, семейство и пет цента са се борили американските войници, рискувайки живота си в Европа по времето на Втората Световна? Ти четеш ли се изобщо? Дай по-сериозно - все пак говорим за исторически неща, които са се случили преди МАГА и Тръмп да се опитат да пренапишат историята с фейк нюз.

Значи загиналите американски войници по време на Втората Световна Войнa .... Тези, които дадоха живота си в борбата срещу нацизма и фашизма ... тоест антифашистите, са и терористи в твоите очи. Това е такава гавра с паметта на загиналите войници и историческите факти, че няма накъде.

Това, че Антифа са се нарекли така, ги прави борци срещу фашизма? Айде моля ти се. Разбира се, че са се борили за семейството и страната си американските войници през Втората световна. Ти за какво мислиш, че са се борили? За идеята? За освобождаването на братските народи в Европа? Борили са се да не се превърне страната им в нацистка Германия. Хората са мотивирани от съвсем други неща, не които си мислиш. Понеже до голяма степен унищожихте патриотизма и национализма, младежите във Великобритания масово казват, че няма да се бият с Русия. Не щат да освобождават братята украинци. Не знам какво ще правите, когато дойде големия лош Путин да ви изяде...

Според проучванията, през 90-те 90% от републиканците са били горди, че са американци. Днес този процент е абсолютно същия. През 90-те 75% от демократите са били горди, че са американци, днес този процент е 18%. Ти кои би предпочела да управляват страната ти - тези, които я обичат или тези, коити я мразят?

Чайник, разбрахме, че ти куцат причинно-следствените връзки, нама нужда да го декларираш през два поста
Виж целия пост
# 24 424
За Тулси Габард, "дъщерята" на Тръмп и катарския подкуп от устата на ветеран и бивш републиканец:
https://www.adamkinzinger.com/p/breaking-trump-mistake-spurs-men … &utm_medium=email


Според проучванията, през 90-те 90% от републиканците са били горди, че са американци. Днес този процент е абсолютно същия. През 90-те 75% от демократите са били горди, че са американци, днес този процент е 18%. Ти кои би предпочела да управляват страната ти - тези, които я обичат или тези, коити я мразят?
Загубих логическата връзка тук - как факта, че не се годееш/имаш морални възражения с дадени процеси в родната ти страна те прави "човек, който мрази родината си"!?!?!?!?
Виж целия пост
# 24 425
За Тулси Габард, "дъщерята" на Тръмп и катарския подкуп от устата на ветеран и бивш републиканец:
https://www.adamkinzinger.com/p/breaking-trump-mistake-spurs-men … ;utm_medium=email


Според проучванията, през 90-те 90% от републиканците са били горди, че са американци. Днес този процент е абсолютно същия. През 90-те 75% от демократите са били горди, че са американци, днес този процент е 18%. Ти кои би предпочела да управляват страната ти - тези, които я обичат или тези, коити я мразят?
Загубих логическата връзка тук - как факта, че не се годееш/имаш морални възражения с дадени процеси в родната ти страна те прави "човек, който мрази родината си"!?!?!?!?

Защото това не е от последните 2 години, да кажеш, че е заради Тръмп. Това е тенденция, независимо от управлението в даден момент. До голяма степен се дължи на комунистическите настроения напоследък. Експроприяторите в действие
Виж целия пост
# 24 426
Чайник, разбрахме, че ти куцат причинно-следствените връзки, нама нужда да го декларираш през два поста

Когато човек няма аргументи, прибягва до обиди Simple Smile Приемам, че към този момент не можеш да защитиш тевърдението, че "изборите в Калифорния са фалшифицирани", недей да се мъчиш повече.
Виж целия пост
# 24 427
Хммм, опасявам се, че не мога да се съглася с теб. A и от моята камбанария "комунистическите настроения" са по-малко от всякога. Това, че например един Бърни Сандърс призовава да не се оставят на произвола на съдбата соц. слабите и болните и да се озаптят милиардерите не го прави комунист или човек, който не обича и не милее за родината си.
Виж целия пост
# 24 428
Цитат на: tunata link=topic=1666949.msg51276399#msg51276399

Защото това не е от последните 2 години, да кажеш, че е заради Тръмп. Това е тенденция, независимо от управлението в даден момент. До голяма степен се дължи на комунистическите настроения напоследък. Експроприяторите в действие

В коя Америка Тръмп вършее “от последните 2 години” само? Носим последствията от неговите простотии поне от 2017 насам.
Виж целия пост
# 24 429
То като чуеш какво намират за комунистически лозунги мага-сите, почваш да се чудиш къде се е загубила причинно-следствената връзка в главите им... да цитирам свободно.
Примерно: достъпно здравеопазване и образование,  данъци за богатите и свръхбогатите (за последните 50 години ще станат, вече е кристално ясно, че това, с което ги подлъгаха, как ще пада и надолу от чашата на свърхбогатите си е било чиста лъжа), минимално възнаграждение, с което да можеш да живееш и други подобни.
Ама антифа и комунизъм....
Виж целия пост
# 24 430
Скрит текст:
Значи Антифа в САЩ, за които говоря и за които ти говориш, тоест борците срещу фашизъм (анти и фашизъм - то си е в името) са точно американските войници, които участваха и загинаха във Втората Световна Война, която беше борба срещу нацизма и фашизма.

За какви патриотизъм, семейство и пет цента са се борили американските войници, рискувайки живота си в Европа по времето на Втората Световна? Ти четеш ли се изобщо? Дай по-сериозно - все пак говорим за исторически неща, които са се случили преди МАГА и Тръмп да се опитат да пренапишат историята с фейк нюз.

Значи загиналите американски войници по време на Втората Световна Войнa .... Тези, които дадоха живота си в борбата срещу нацизма и фашизма ... тоест антифашистите, са и терористи в твоите очи. Това е такава гавра с паметта на загиналите войници и историческите факти, че няма накъде.

Това, че Антифа са се нарекли така, ги прави борци срещу фашизма? Точно борци против фашизма ги прави, да. Всеки, който се е борил и се бори срещу фашизма, е антифашист. Но пък МАГА не са християни изобщо по твоята логика, нито пък са за правенето на Америка велика, за семейни ценности - нищо, което не казват за себе си не е вярно.

Айде моля ти се. Разбира се, че са се борили за семейството и страната си американските войници през Втората световна. Ти за какво мислиш, че са се борили? За идеята? За освобождаването на братските народи в Европа? Борили са се да не се превърне страната им в нацистка Германия. Хората са мотивирани от съвсем други неща, не които си мислиш. Понеже до голяма степен унищожихте патриотизма и национализма, младежите във Великобритания масово казват, че няма да се бият с Русия. Не щат да освобождават братята украинци. Не знам какво ще правите, когато дойде големия лош Путин да ви изяде... Точно тия митове и легенди създаваш, които изопачават истината и историческите факти. Непознаването на историята не е причина да си измисляш такава алтернативна. Вземи прочети ветерани от Втората Световна какво казват за какво са се били, не си съчинявай глупости. Никакво семейство, никакви християнски ценности. Какво точно съм унищожила аз? Вие не сте никакви патриоти, но сте националисти - да. От най-лошия тип. Следвате ментално болен, многократно осъждан престъпник, който ви е идеала за християнин и държавен глава с многократните си изневери към трите му жени. Core family values, а? Смешки.

Според проучванията, през 90-те 90% от републиканците са били горди, че са американци. Днес този процент е абсолютно същия. През 90-те 75% от демократите са били горди, че са американци, днес този процент е 18%. Ти кои би предпочела да управляват страната ти - тези, които я обичат или тези, коити я мразят? С какво да се гордееш днес в САЩ? Че държавата ти се превръща в новата фашистка диктатура на Запада? Само фашисти могат да се гордеят с това. Явно 18% от демократите са фашисти, заедно с 90% от републиканците. Предпочитам да ме управляват хора, които няма да отнемат правата ми и да нарушават закона, за да ме ощетят за своя облага. Аз предпочитам демокрацията поради липса на по-добра форма на управление. Вие сте срещу демокрацията и предпочитате по-лоша форма на управление, която в крайна сметка лишава и вас от правата ви. Историята се повтаря. Приликите с Германия и Италия от преди 100 години са потресаващи.

Виж целия пост
# 24 431
данъци за богатите и свръхбогатите

The top 1% of U.S. earners (those making roughly $660,000 to $680,000 and above) collectively pay about 38% to 40% of all federal income taxes.

За неразбралите - единият процент плаща около 40% от данъците. Колко още? Докато унищожим частната инициатива като в Европа? Или докато се разбягат богатите? КомунизЪма не работи, докато хората имат накъде да бягат

Revolut co-founder Storonsky leaves UK to move residence to UAE

https://www.reuters.com/business/finance/revolut-co-founder-stor … e-uae-2025-10-08/
Виж целия пост
# 24 432
Ох, нивото на неинформираност за държавата, в която си избрала да живееш и живееш е направо изумително.
Виж целия пост
# 24 433
Коя частна инициатива в Европа е унищожена?
И защо сте против минимална сума заплащане на час така, че сервитьорките ви да могат да живеят?
Какво против имате достъпното здравеопазване така, че да не затъваш до шия в дългове, защото е трябвало да идеш в болница?
Виж целия пост
# 24 434
данъци за богатите и свръхбогатите

The top 1% of U.S. earners (those making roughly $660,000 to $680,000 and above) collectively pay about 38% to 40% of all federal income taxes.

За неразбралите - единият процент плаща около 40% от данъците. Колко още? Докато унищожим частната инициатива като в Европа? Или докато се разбягат богатите? КомунизЪма не работи, докато хората имат накъде да бягат


На пръв поглед много силен пост и по принцип го подкрепям с две ръце. Обаче тези плащачи, носещи на гърба си бюджета на САЩ са именно тези с половин, един, два или пет милиона. Тях си ги цакат по норматив и според мен прекалено много. Тук спор с теб нямам. Обаче онези, които печелят по 100 милиона и нагоре годишно май се измъкват с разни врътки и вратички и съвсем не плащат толкова. Чела бях май за Уорън Бъфет, дето живеел на кредит за да се издържа  и реално няма доходи, а си плаща кредита по някакъв начин без данъци...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия