САЩ, тяхната политика и президентските им избори.

  • 975 522
  • 24 488
# 24 435
Тръмп от колко години не е плащал данъци. А уж много богат. Нали вдигна врява до небесата като излезе информация от данъчните му декларации, че е паразит и не плаща данъци.
Най-богатите 2% в САЩ определено могат да плащат четворно повече данъци и пак да са най-богатите 2% в САЩ.
Но не - МАГА пази богаташите, сакън най-богатите да не се фръцнат и нацупят.
Виж целия пост
# 24 436
Ох, нивото на неинформираност за държавата, в която си избрала да живееш и живееш е направо изумително.

Защо не вземеш да ме просветлиш тогава? Иначе как ще ме убедиш в нивото си на информираност?

Коя частна инициатива в Европа е унищожена?
И защо сте против минимална сума заплащане на час така, че сервитьорките ви да могат да живеят?
Какво против имате достъпното здравеопазване така, че да не затъваш до шия в дългове, защото е трябвало да идеш в болница?

Ами всичката. За дребния бизнес е изключително трудно с всичката бюрокрация, регулация и т.н. И с кошмарните цени на енергията, и високите данъци.

Минимално заплащане има във всички щати. Сервитьорките са друга работа. Там се разчита на бакшиши и всички са наясно с това. И между другото, печелят много добре. Затова обслужването тук е прекрасно, а в България понякога ме е страх, че ще ми нахлупят чинията с кебапчетата на главата, само защото съм се осмелила да вляза в ресторанта...Миналата година в един ресторант изляха една бира във врата на сина ми и след това я включиха в сметката Joy Така де, технически погледнато, донесоха му я...

Проблема със здравеопазването далеч не е толкова зле, колкото ви разправят. И го казвам като човек, който работи в здравеопазването. Дали ще ти вземе парите държавата чрез данъци и ще ги окрадат, разхитят или похарчат за глупости или сам ще си ги платиш и ще го отбиеш от данъци, но ще имаш по-добро качество и избор...Ами не знам кое е по-добре. Имам приятелка, която живее в Швеция и за да види доктор, трябва да лъже за симптомите си, иначе час след 3 месеца...Медикеър и Медикейд са чудесни застраховки и покриват повече от тези на частните компании. И преди да ми кажете как им намаляват финансирането, аз да ви кажа, че оттам се краде в милиарди, както е обикновено от държавното. Навсякъде.Не е като да трябват повече пари, трябва да се управляват по-добре. Но на либералите това им е решението на всеки проблем - хвърляме по него още повече от парите на другите, дано се оправи
Виж целия пост
# 24 437
Проблемът е, че намалявате Медикеър и Медикейт не с цел оптимизация, а за да покриете харчовете от безсмислените войни на Тръмп и евентуално балната му зала.

Чудех се как кадър от здравеопазването, който би трябвало да има елементарна биологична култура, може да вярва на небивалиците за водорасловата зараза.
Виж целия пост
# 24 438
Те твоите приятели и приятелки, че и близки роднини все страдат от системата. Дъщеря ти колко чака за лекар? Не е испанка даже. Кажи ми, че чака 3 месеца, че да ти повярвам.

Явно на теб ти харесва да живееш в САЩ, допада ти това, което ние,  по-толерантните хора квалифицираме като расизъм, анти-ислямизъм, хомофобия, а за теб е истинска контрареволюция. Честно, много ми е трудно да  разбера какво точно защитаваш. Всъщност, и двете с другата МАГА активистка имате деца, живеещи в Европа. Защо, след като не ви харесва Европа, децата ви учат в Европа? Нямате ли си университети у САЩ? О, сетих се! Защото е по-евтино или безплатно! И не ми казвай, че не е вярно. Вярно е. Зная прекрасно колко по-трудно и много по-скъпо е да влезеш медицина в САЩ, отколкото да си платиш във Варна. Не зная колко струва докторат в САЩ, зная, че наша близка плати $80,000 за магистратура, за 1 година…

За сервитьорите - семейството от южните щати, с които си говорихме, понеже масите ни бяха близко бяха удивени как така си седим и си ядем спокойно и бавно… Според тях, при тях ядеш и те подбутват да си ходиш, за да обслужат друг клиент, защото повече клиенти = повече бакшиши, тоест повече пари. Не е мое наблюдението. Тяхно е становището.

Нямах желание да влизам в лични коментари, но особено ме дразни лицемерието. Мразим Европа, но нямаме против децата ни да живеят там, защото ни е особено изгодно…  ще си получат там образованието, пък после ще дойдат пак тук да печелят…

ПС. Дъщеря ми също учи в “Европа”, но е с платено обучение, на пълна стипендия. Плюс това, аз не мразя Европа и Великобритания.

ПС.
Виж целия пост
# 24 439
Цитат
Хиляди ракети Tomahawk и висока инфлация в САЩ: Войната с Иран струва на Пентагона 40 млрд. долара
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Hilyadi-raketi-To … rd-dolara-2984504

Цитат
Пентагонът иска още 80 милиарда долара за войната с Иран
https://profit.bg/article/2026062313180019514

И след всичко това следва може би най-лошата сделка, която САЩ са сключвали. Освен всичко останало, тъй като тази война зплаши петродолара:
Цитат
US Offers Iran $8 Billion Carrot to Curb China, Defend Dollar Dominance
https://en.sedaily.com/international/2026/06/23/us-offers-iran-8 … ina-defend-dollar

Тръмп свърши всички тези малоумия само за няколко месеца. А има още доста време.
Виж целия пост
# 24 440
Добре де,дайте предложение как Тръмп и САЩ да реагират срещу предизвикателствата на Иран?
Виж целия пост
# 24 441
Добре де,дайте предложение как Тръмп и САЩ да реагират срещу предизвикателствата на Иран?
На тая каша която забъркаха,едва ли има разумен начин да излязат.
Виж целия пост
# 24 442
Здравеопазването в САЩ е точно толкова зле, колкото “ви разправяме.” Под зле да не се разбира липса на качествено такова, а цялата система от безумни сметки, войни на пациентите със застрахователите, войни на застрахователите с болниците, и т.н. Както с почти всичко друго - средната класа страда най-много, защото социално слабите имат Медикейд и Медикеър (които в момента им ги издърпват изпод краката, та и те ще цъфнат), а богатите не им пречи да си вземат най-добрата и щадяща-финансите застраховка или кеш да си платят. Пък на нас, като ни стоварят един милион сметка, със застраховка, без застраховка - ужасът е real. Вярвайте комуто си изберете, ама аз лично съм я пяла тази песен.
Виж целия пост
# 24 443
Абсурдът е, че Иран е по-добре след войната благодарение на войната, отколкото беше преди това. За САЩ важи точно обратното.
Виж целия пост
# 24 444
Абсурдът е, че Иран е по-добре след войната благодарение на войната, отколкото беше преди това. За САЩ важи точно обратното.
Ако беше само САЩ, щеше да ми е все тая, но и ние страдаме заради тях.
Виж целия пост
# 24 445
Абсурдът е, че Иран е по-добре след войната благодарение на войната, отколкото беше преди това. За САЩ важи точно обратното.
Ако беше само САЩ, щеше да ми е все тая, но и ние страдаме заради тях.
Така е. Затова всеки път, когато прочета/разбера за поредната сделка, заобикаляща САЩ, се радвам, защото колкото повече се дистанцираме от тях, толкова по-малка вероятност ще има да ни завлекат надолу. Защото Тръмп и цялата им корумпирана пасмина изцеждат финансово САЩ, докато жабите в казана им ръкопляскат, че ги варят.
Например:
Цитат
The U.S. Took Over Venezuela’s Oil Industry. Where Has All the Money Gone?
https://www.cfr.org/articles/the-u-s-took-over-venezuelas-oil-in … ll-the-money-gone
Американските поданици на Тръмп платиха от собствените си джобове, за да може Тръмп и пасмината му да използват САЩ и да заграбят за лични облаги чужд петрол.

Преди САЩ да нападнат Иран, преговорите вървяха съвсем нормално. Иран са четвъртите (или петите) в света по петролни залежи. Съберете 1 и 1 (за туната ще бъде сложно, предложението ми е към останалите).
Виж целия пост
# 24 446
Ама, tunata, на мен не ми е цел да те убеждавам в каквото и да е.
В две теми съм те засичала и знам, че е абсолютно невъзможно.
Знам, че хора, мислещи като теб има и тук около мен, но се радвам, че си в САЩ.
Виж целия пост
# 24 447
Скрит текст:
Ох, нивото на неинформираност за държавата, в която си избрала да живееш и живееш е направо изумително.

Защо не вземеш да ме просветлиш тогава? Иначе как ще ме убедиш в нивото си на информираност?

Коя частна инициатива в Европа е унищожена?
И защо сте против минимална сума заплащане на час така, че сервитьорките ви да могат да живеят?
Какво против имате достъпното здравеопазване така, че да не затъваш до шия в дългове, защото е трябвало да идеш в болница?

Ами всичката. За дребния бизнес е изключително трудно с всичката бюрокрация, регулация и т.н. И с кошмарните цени на енергията, и високите данъци.

Минимално заплащане има във всички щати. Сервитьорките са друга работа. Там се разчита на бакшиши и всички са наясно с това. И между другото, печелят много добре. Затова обслужването тук е прекрасно, а в България понякога ме е страх, че ще ми нахлупят чинията с кебапчетата на главата, само защото съм се осмелила да вляза в ресторанта...Миналата година в един ресторант изляха една бира във врата на сина ми и след това я включиха в сметката Joy Така де, технически погледнато, донесоха му я...

Проблема със здравеопазването далеч не е толкова зле, колкото ви разправят. И го казвам като човек, който работи в здравеопазването. Дали ще ти вземе парите държавата чрез данъци и ще ги окрадат, разхитят или похарчат за глупости или сам ще си ги платиш и ще го отбиеш от данъци, но ще имаш по-добро качество и избор...Ами не знам кое е по-добре. Имам приятелка, която живее в Швеция и за да види доктор, трябва да лъже за симптомите си, иначе час след 3 месеца...Медикеър и Медикейд са чудесни застраховки и покриват повече от тези на частните компании. И преди да ми кажете как им намаляват финансирането, аз да ви кажа, че оттам се краде в милиарди, както е обикновено от държавното. Навсякъде.Не е като да трябват повече пари, трябва да се управляват по-добре. Но на либералите това им е решението на всеки проблем - хвърляме по него още повече от парите на другите, дано се оправи

От къде я взе тая информация, че частната инициатива в Европа е унищожена? Това просто не е вярно. Новите фирми никнат като гъби след дъжд.

Защо да се разчита на бакшиши вместо да получават нормална заплата и да си допълват с бакшиши, както е в ''лошата'' Европа? Изобщо цялата работа със сметка ХХ долара и още 20% надценка над сметката е толкова абсурдна, че е нелепо да се защитава.
Четох наскоро за Луизиана и Оклахома - два червени щата. В Луизиана републиканците с мнозинството си отхвърлиха предложението на демократите за налагане на първата в щата минимална надница от 12 долара на час. Не, хората не заслужават това. Нека си взимат 7 долара на час, което е федералния минимум, вместо да им се даде шанс за по-добър живот. В Оклахома пък беше направено като референдум, където 55% от хората гласуваха да НЕ ИМ СЕ УВЕЛИЧАВА минималната надница постепенно от 7-те федерални долара на час до 15 долара. Най-масово протестирали най-червените райони и щатските републиканци. Но все пак 45% са били ЗА. В този толкова червен щат почти половината от хората все пак осъзнават, че тия мижави 7 долара са нищо. В същото време в сините щати минималната надница на час е като цяло над 15 долара. Червените щати масово нямат на щатско ниво минимална надница на час, а се придържат към федералния минимум от 7 долара. Джорджия и Уайоминг са двата щата, които са изключение - там реалната минимална надница е 5 долара. Лошата Аризона, от която искаш да се местиш, е с 15 долара. Но иди в Южна Каролина със 7 долара. Със сигурност хората са по-щастливи и заможни там да получават половината на това, което получават хора в сини щати за същата работа.

Проблемът ви със здравеопазването е МНОГО голям. Няма какво да защитаваш една счупена система, която не работи. Ако приятелката ти в Швеция трябва да лъже за симптомите си, то тя няма нужда от лечение. Въпреки това не плаща нищо, за да получи такова. Ако приятелката ти в Швеция си загуби работата и остане безработна, тя пак ще получи безплатно лечение в болница. В САЩ така ли е?
Защо Тръмп иска да съсипе Медикеър и Медикеър, ако са толкова чудесни? Защо каза, че няма пари за тях? Ако не си чула, ето видеото https://www.youtube.com/watch?v=_GpxR8D3wK0 На Тръмп решението е да стане социалист. Щатите да си увеличат данъците, за да плащат сами за детски градини, Медикеър и Медикейд. Между другото стана голям скандал, когато това видео излезе публично. Явно планът е бил речта на Тръмп да не излиза публично. Ето го цялото - https://www.youtube.com/watch?v=u-Ay6bTN1yU&t Ти съгласна ли си с Тръмп Медикеър и Медикейд да се плащат изцяло от всеки щат поотделно, а не федерално? Безработните в САЩ имат ли достъп до безплатно здравеопазване?
Виж целия пост
# 24 448

Нямах желание да влизам в лични коментари, но особено ме дразни лицемерието. Мразим Европа, но нямаме против децата ни да живеят там, защото ни е особено изгодно…  ще си получат там образованието, пък после ще дойдат пак тук да печелят…


Имаме много против децата ни да учат в Европа. Ама много...Но дъщеря ми е на 26 години и сама си решава какво да прави. А аз се притеснявам за нея. Колко телефони, чанти и портмонета заминаха, няма даже да споменавам. Но има и по-лошо - сериозното увеличение на сексуалното насилие. И всички знаем защо. И ти знаеш, нищо, че се правиш на ударена...

И изобщо не мразим Европа, обичаме я. Затова ни е жал да гледаме как се самоунищожава

Между другото, докторатите за PhD тук са безплатни, грантове и докторантите или преподават на началните курсове, или работят по лабораториите. Медицината е друга работа
Виж целия пост
# 24 449
Обаче за Америка не ти е жал как се самоунищожава. Само за Европа. LaughingLaughingLaughingLaughing
Не се притеснявай, в Европа всичко е ок, имаме здравеопазване, образование, осигуряване и детски градини, които са безплатни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия