💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 090
  • 771
# 375
Енигма, нормално е вероятно, 40 дни е ориентировъчно. Все пак е добре да се консултираш с АГ
Моите бяха около 30 дни, но след 4-5 дни пауза ми дойде първият цикъл Grinning Кеф

И аз се дразня на занемарена домакинска работа, но уви, трябва явно да свикваме, че покрай бебетата малко по малко можем да я оправяме. Успявам между храненията й да изпия един черен чай или кафе, пия едни разтворими витамини, които доста събуждащо ми действат сутрините. Тези дни, докато не е станало още топло сутрин, излизам с девойката в ергономичнатя раница до магазина и да хвърляме боклук. Много ми се радват бабите в квартала Grinning
Ще се оправим, момичета, силни сме, можем всичко! Heart
Виж целия пост
# 376
Аз преоктрих прахосмукачката робот и тя чисти откакто родих. Миялна, пералня, сушилня, добре че ги имаме, аз нищо не върша на ръка, уредите ни спасяват. Сутрин пускам всичко докато имам енергия преди да излезем с децата в парка, като се върнем е чисто.
Тази нощ се наспахме с моята девойка. Яде снощи 21:30, 23:00 и заспа и имаше нощно хранене в 04:30 и после чак сега се събуди в 09:00. 🥳 Да се похваля че не знам дали ще се повтори 😂
Виж целия пост
# 377
Тези уреди съм ги открила още преди да родя и всеки ден им се кланям. И си мисля какво им е било на нашите родители без тези помощи. По мое време не е имало памперси и съм била с пелени. Ето - снощи й смених памперса и се наака в новия. Това са две пелени за пране в рамките на половин час. Разглезени сме определено и пак мрънкаме 😃 Като се сетя на майка ми какво й е било и малко се снишавам 😃
И нашата нощ беше по-добре. Заспа към 11-12, събуди се да яде в 4.30, рита 1 час с крачета и в 6 заспахме отново. Сега яде в 8.30, оставих я в гнездото й и си заспа сама. Днес кафето си го пуснах много рано, неочаквано 😃
Става на месец и искам да й направя някакви снимки, обаче грам енергия нямам. Чувствам се като пребита и нещо ме болят яко колената. Сигурно е от времето 😃😃😃
Виж целия пост
# 378
И аз не смогвам с чистенето и подреждането, хаос е. Ако след вс хранене не висях по още 30 мин с помпата щеше да ми се отвори време, ноо уви
Виж целия пост
# 379
При нас 2-3 нощи е разкош. Яде към 11-12, заспива и се събужда в 6, хапва и пак заспива до 9ч. Направо не мога да се нарадвам на този нощен сън, но предполагам се дължи и на факта, че сме при свекърва ми и тук навсякъде работят климатици и е хладно.
Днес мнооого я мъчат колики, направо се свива на две от болка и чак пропищява и се чудя какво съм яла аз, че да стигнем дотам…
Иначе за чистене, готвене и т.н… всички сме на едно дередже дето се вика
Виж целия пост
# 380
И аз не успявам да свърша никаква домакинска работа вкъщи. И ядем само купешка храна или поръчана от ресторант. Също се чудя как хората с породени деца успяват да се справят. Аз нямам време лицето да си измия, какво остава да намеря повече "време за себе си". Днес, обаче, моята бонбонка пак е много сънлива и се отнесе бързо. Вероятно пак целият ден ще спи. Снощи отново след като хапна в 3 ч., започнаха коликите, от които се превиваше та чак до сутринта. После защо през деня е като ленивец, ми то не спи никак добре през нощта милото. Всичко възможно използваме за тия колики, даже Gripe water вчера взех, но никакъв ефект от нищо. Информативно казвам, че млякото на Лактана НА 1 ѝ се отразява добре и сравнено с други две млека на марката най-добре ѝ действа за изхождане.
Виж целия пост
# 381
VaniaK, да са ни честити еньовчетата! Да растат здрави, да имат щастливо детство и верни приятели! Първа месечинка! Ураа!🥳🍀❤🌹
Виж целия пост
# 382
Честита месечинка и на вас, Кремона. Да са ни здрави и спокойни всички бебета в темата 💛
Виж целия пост
# 383
Честита месечинки, да са здрави бебенцата ви ❤

Ъпдейт след моето суши: бебето е 11ти ден с разстройство. Днес го водих на гастроентеролог, който каза, че разстройството не е супер зле (показах снимки), но все пак назначи микробиологично изследване, един пробиотик и Тазектан (не знам какво се води).

А аз минавам на диета поне 2 месеца. Трябва да изключа млечни, яйца, телешко, риба, банани, ядки…абе всякакви алергени. Зеленчуци и плодове - не всички и задължително белени… аз съм чревоугодник и ми е бая тегаво в момента. Разбира се спазвам всичко, важно е детето да се оправи и да е добре. Той си хапва и качва добре за щастие.

Иначе относно този Тазектан - някоя давала ли е? Аз дадох преди малко за първи път с бутилка, ама то съдържанието остана в бутилката и по биберона. Та се чудя за друг вариант. Дали може да ме светнете? Да го разтворя и да го сипвам леко в устата с лъжичка ли… 🙄
Виж целия пост
# 384
А как разбрахте че е с разтройство? Моите деца винаги са акали течно, докато не се захранят и не минат ма твърда храна. Жълто и течно.
Виж целия пост
# 385
Ами в началото беше една консистенция и цвят, след това рязко се смени - стана супер воднисто, зеленикаво-кафяво. Много рязка смяна имаше и веднага се свързах с педиатрите, които потвърдиха, че е разстройство.
Виж целия пост
# 386
Честита месечинки, да са здрави бебенцата ви ❤

Ъпдейт след моето суши: бебето е 11ти ден с разстройство. Днес го водих на гастроентеролог, който каза, че разстройството не е супер зле (показах снимки), но все пак назначи микробиологично изследване, един пробиотик и Тазектан (не знам какво се води).

А аз минавам на диета поне 2 месеца. Трябва да изключа млечни, яйца, телешко, риба, банани, ядки…абе всякакви алергени. Зеленчуци и плодове - не всички и задължително белени… аз съм чревоугодник и ми е бая тегаво в момента. Разбира се спазвам всичко, важно е детето да се оправи и да е добре. Той си хапва и качва добре за щастие.

Иначе относно този Тазектан - някоя давала ли е? Аз дадох преди малко за първи път с бутилка, ама то съдържанието остана в бутилката и по биберона. Та се чудя за друг вариант. Дали може да ме светнете? Да го разтворя и да го сипвам леко в устата с лъжичка ли… 🙄

Понеже и аз бях на тази диета с първото, да знаеш и соя. Също внимавай с всичко от магазини, защото често няма мляко, но може в колбас да има млечен протеин или лактоза. Заменям с овесено или кокосово мляко прясното. Хубавото е, че влизам в супер форма. Сега  само млечни не ям, но пак има ефект Grinning

тазектана е супер, но на бебе не съм давала и не мога да ти помогна. Стискам палци бързо да мине!
Виж целия пост
# 387
И аз мисля, че тазектана е супер! Не съм давала на бебе/дете, но аз съм приемала защото обожавам да си хапвам и понякога правя грешки! 🤭 от гастроентеролог знам, че чрез него се олигавяват червата. Има опция и да е с пробиотик.
Виж целия пост
# 388
Благодаря, момичета! Не знаех за колбасите, ама аз така съм се наплашила, че сега 2 месеца ще ям пиле и свинско с картофи и моркови и нищо друго. То опциите не са много.

Другата седмица е погачата и ме е яд, че ще седя и ще гледам как всички си хапват, но няма много веган опции, тааа какво да се прави Simple Smile не всичко е ядене, ама на фона на цялата умора, стрес и предизвикателство, кефът от вкусотийките ми беше някакво спасение…
Виж целия пост
# 389
Определено звучи като топ диета, поне това е голям плюс! Heart
А за веган опции за погача, потърси. Не би ме учудило да има, тъй като много веган неща се появиха последните години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия