💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 090
  • 771
# 390
Честити месечинки, да са живи и здрави! Heart
София изобщо не е доволна от опита за намаляне и евентуално махането на добавката, направо се попиля от рев..Кърмих не знам колко пъти, ядосва се, плюе, нервничи, разредих даването на добавката макар и минимална, обаче от снощи в два часа досега е яла 7 пъти.
 Аз пък с тези храни, все се чудя какво разхлабващо да ям, хем да е бързо, хем всички да го ядат.
Форест, казват че разтройството е от сушито ли?
 Иначе и на Софи е жълто и рядко, но мисля е нормално за тази възраст, но започна да ака по 1 път на два или три дни. Иначе пиша и то доста. И с риск да ме анатемосате, пие и вода, по малко,  като предлагам между храненията, аз и на голямата давах де, разбира се съгласувано с педиатър. Нали казват, че като даваш вода не наддавали, а моето направо на диета трябва да минава Simple Smile
Събота става на 40 дни, ходих до църквата да запиша час за молитва, но ми казаха да звънна в петък да видим кога ще има възможност, защото уикенда има много сватби, кръщенета и така, няма да правя погача.
Виж целия пост
# 391
Оф, аман от акъли! Не мога да разбера защо трябва всеки да пръска съвети. Доста се изнервям, защото се старая са почерпя опит, но като акълите са 100 различни и се дразня.

Иначе съм изненадана от хемоглобина ми. Влезнах да раждам 138, после падна на 109 и сега е 146. Възможно ли е толкова бързо така да се възстанови? По принцип съм с желязо-дефицитна анемия и мислех, че трудно ще го оправя пак. Пих желязо, но не повече от 5 хапчета, защото… то зъбите си мия на обяд, какво остава за витамини😵💫
Виж целия пост
# 392
forest girl Опции всъщност има доста. Ако имаш нужда от идеи, пиши ми Grinning
И нашата погача е в неделя, а 40 дни са във вторник и ще ходим на чиста молитва.
Утре ми идва борината и ще дам отзив.
Виж целия пост
# 393
Forest girl надявам се само за кратко да си на тази диета! Наистина трудно звучи!!!♥
Добре а бебето как беше? Спокойно? Наддаваше ли?
Защото и моят понякога си ака по-течно, понякога зелено, понякога също оранжево, кафяво… понякога миреше повечко. Но мислех че си е нормално и че зависи от какво аз ям. Та освен акото имаше ли други признаци?
Сега се зачудих дали да го водя и него да го проверят!😓😓


Ами в началото беше една консистенция и цвят, след това рязко се смени - стана супер воднисто, зеленикаво-кафяво. Много рязка смяна имаше и веднага се свързах с педиатрите, които потвърдиха, че е разстройство.


Карина и аз му давам вода между храненията и също след кърмене. Иначе е изцяло на кърма ( имаме около 8/9 хранения. И също за месец беше наддал повече от 1 и 300!! И педиатърката ми каза да намаля храненията, ма като ревне не мога да не му дам да яде 😢😢😢💔… Незнам как става това с намаляването…
Виж целия пост
# 394
Не, детето си се храни добре, наддава. Дали е спокоен…има си колики човекът, поревава, но не знам от кое в крайна сметка. Иначе не е отпуснат, няма температура и тн.

Ще видим какво ще излезе. Майка ми твърди, че е от жегите, но без изследване мяма как да се знае, а и при нас вече стават 12 дни и се притеснявам. Дано се окаже права, де 🙏
Виж целия пост
# 395
Здравейте!
Ходихме при педиатъра, 3,800 (800 е качил след изписването) на 28ми става на един месец, доволна съм. От баткото имам страх да не качва много, че тогава по 2кг всеки месец , а се роди 4кг.
Даде ми масажно олио за коликите. Общо взето проба грешка е докато уцелим какво действа добре и коликите ще отшумят.
С другите деца не съм внимавала много какво ям, уж на 3то вече не го мислиш много, но при мен е обратното. Сега изядох една Активия, цял ден ще трепея как ще му понесе. 
Излизате ли след дъжд? Сутринта валя и сега е много приятно за разходка.
Виж целия пост
# 396
Да, на нас също ни е добре да излизаме след дъжд.
Какво е масажното олио, което са предписали?
Виж целия пост
# 397
Днес бяхме на консултация и ме изненадаха,че трябва да слагаме първите ваксини,та ги сложихме,не знаех че са ги изместили.
По спомен май първата се слагаше на 2 месеца?
Бориса е родена на 12.06
Виж целия пост
# 398
То това се говориш е отдавна заради коклюша - че местят на месец и половина
Виж целия пост
# 399
Да, на нас също ни е добре да излизаме след дъжд.
Какво е масажното олио, което са предписали?
Масажно олио на Colief.
Видях, че може и на цялото тяло да се ползва. Сега успях на бързо върху коремчето да го използвам.
Виж целия пост
# 400
forest girl и според мен жегите много зле им действат! Дано това да е наистина🙏🏻!сподели после как е положението!  Напиши моляте и  какви изследвания ще правите?
Иначе чух педиатърката и каза че Ок да е с различен цвят и като е само на кърма да е по течно. Но знам ли, се притесних… аз няколко пъти ядох суши 😓🙈😢!!! А и казаха че при колики също стават зелени акитата!
А намерих и тази инфо за акита 🤪💩!


Не, детето си се храни добре, наддава. Дали е спокоен…има си колики човекът, поревава, но не знам от кое в крайна сметка. Иначе не е отпуснат, няма температура и тн.

Ще видим какво ще излезе. Майка ми твърди, че е от жегите, но без изследване мяма как да се знае, а и при нас вече стават 12 дни и се притеснявам. Дано се окаже права, де 🙏
Виж целия пост
# 401
Ние сме на 6 август на ваксина и от сега треперя как ще е след това.Подготвила съм си колд пачове,панадол и ефералган свещички.Не знам кое ще ползвам,но предпочитам да съм подготвена че около нас нямаме денонощна аптека и ако Боряна вдигне температура нощно време ще трябва да будя мъжа да ходи да търси аптека.
Ох това с диетите е нещо кошмарно.И аз избягвам млечни,а те са ми любимите храни и все ми се прияжда я кисело мляко,я сиренце или мляко в кафето…че с тия ядковите не ми е особено вкусно.Но сякаш Боряна е по-добре,вече не забелязвам да присвива крачета,спи по-спокойно и без много напъни пръцка.Започнах да й давам един чай,дали е от него или от това че не ям млечни не знам,но продължавам да й давам капки че малко ме е страх да ги спра все още.
Иначе и нейното ако от време на време има зеленикав отенък,четох че при кърмачета може и майката ако е консумирала зелени храни да се отрази и на детето.
Виж целия пост
# 402
Ние сме на 6 август на ваксина и от сега треперя как ще е след това.Подготвила съм си колд пачове,панадол и ефералган свещички.Не знам кое ще ползвам,но предпочитам да съм подготвена че около нас нямаме денонощна аптека и ако Боряна вдигне температура нощно време ще трябва да будя мъжа да ходи да търси аптека.
Ох това с диетите е нещо кошмарно.И аз избягвам млечни,а те са ми любимите храни и все ми се прияжда я кисело мляко,я сиренце или мляко в кафето…че с тия ядковите не ми е особено вкусно.Но сякаш Боряна е по-добре,вече не забелязвам да присвива крачета,спи по-спокойно и без много напъни пръцка.Започнах да й давам един чай,дали е от него или от това че не ям млечни не знам,но продължавам да й давам капки че малко ме е страх да ги спра все още.
Иначе и нейното ако от време на време има зеленикав отенък,четох че при кърмачета може и майката ако е консумирала зелени храни да се отрази и на детето.
Шуслерови соли2 и 3 няколко дни преди и след ваксина действат добре.
Виж целия пост
# 403
Софи на 6 ти е на преглед, а на 7 ми на ваксина, но аз на голямата нямам спомен да съм давала нещо покрай ваксините, помня че винаги вдигаше леко температура за един ден и това е, сега ще видим как ще бъде при малката, дано е леко.
Редактирам се, имам лека хрема и ме боли гърло, какво мога да вземам за гърло? Имам фитолор с мед и лимон, и ги смучех когато бях бременна. Вземам исла ама те не ми помагат.
Виж целия пост
# 404
Karina, вкъщи ползваме Оралмед и лукчета Simple Smile

Днес бяхме на консултация - на 2 месеца е 5кг и 55 см. (Пораснала е с 3 см и 700гр.) Сложиха и 2 ваксини. Сега съм на нокти за странични ефекти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия