💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 090
  • 771
# 420
Клемона Лиза, не, не съм давала пробиотици с изключение на времето когато е бил на АБ.
Виж целия пост
# 421
Кремона, мисля, че ротарикс ще слагаме, ще говоря във вторник с личната да видим, че ще ходя за болничен.
Виж целия пост
# 422
Момичета помагайте със съвети,че вече не знам какво да правя.
Малката е изцяло на АМ,обаче няма никакъв режим на хранене.
Проблема идва от там,че не си изпива цялото мляко и след час и половина е гладна отново.
Пробвала съм да я задържа 2,5-3 часа,когато е хапвала повече,но е адкси крива.
Според педиатърката няма проблем,но пък според мен хранене на поискване с АМ не е ок,верно че не изпива всичките мл,но все пак и коремчето трябва да си почива.
Според мен е наддала и много 5.200 е,роди се 2900,на 45 дни е.
Виж целия пост
# 423
Момичета помагайте със съвети,че вече не знам какво да правя.
Малката е изцяло на АМ,обаче няма никакъв режим на хранене.
Проблема идва от там,че не си изпива цялото мляко и след час и половина е гладна отново.
Пробвала съм да я задържа 2,5-3 часа,когато е хапвала повече,но е адкси крива.
Според педиатърката няма проблем,но пък според мен хранене на поискване с АМ не е ок,верно че не изпива всичките мл,но все пак и коремчето трябва да си почива.
Според мен е наддала и много 5.200 е,роди се 2900,на 45 дни е.

Ние сме по подобен начин - изпива между 60 - 90 и рядко 120 мл, като обикновено тя определя колко. Ако аз направя 90 мл, тя решава, че ще изяде 50-60-70 мл, а понякога всичките. Ако стане много нервна по някое време, ѝ давам 30 мл добавка до максимум сумарни 120 мл за храненето. И така се храни или на 2 часа, или на 4 часа, зависи дали спи и как спи, защото коликите са и през деня и ми се реве и на мен. Заради това малко по обем хранене вечер е кОпон - да има как и 200 мл ще изяде. Но да ти кажа примирила съм се, че така ще се храни и друг режим и да искам не мога да направя, защото тя няма хубав и качествен сън заради коликите, та яде, когато си поиска. И моята педиатърка е ОК с това.
Виж целия пост
# 424
Най-нормалното нещо е да ядат когато и колкото искат бебетата. Ама пък мнгоо е наддала, може и малко повечко да е хапвала.  Ако и даваш биберон между храненията дали няма да мирясва или си иска мляко?
Виж целия пост
# 425
Вие как смятате колко е наддало бебето да кажем за първия месец, от кг при раждането или от тези при изписването?
 След малко отиваме на молитва, сигурно ще огласи храма Simple Smile
Виж целия пост
# 426
Вие как смятате колко е наддало бебето да кажем за първия месец, от кг при раждането или от тези при изписването?
 След малко отиваме на молитва, сигурно ще огласи храма Simple Smile

Oт изписването
Виж целия пост
# 427
Идвам да се оплача.
Паднах по стъпалата с бебето в ръце. Седнах на дупето си, малкият е добре, нищо не усети в ръцете ми. Но си изкълчих глезена, поду се и не мога да стъпя. Направиха ми снимка и уж няма счупено. 😭😭 Реве ми се, с три деца съм сама, ММ е на работа. Бабата ще вземе големите на село.
Добре че съседите имат патерици, поне до тоалетна да отида. С бебето ще живеем на леглото.
В болницата ми казаха само студено да слагам.
😭😭 Пазете се!
Виж целия пост
# 428
Идвам да се оплача.
Паднах по стъпалата с бебето в ръце. Седнах на дупето си, малкият е добре, нищо не усети в ръцете ми. Но си изкълчих глезена, поду се и не мога да стъпя. Направиха ми снимка и уж няма счупено. 😭😭 Реве ми се, с три деца съм сама, ММ е на работа. Бабата ще вземе големите на село.
Добре че съседите имат патерици, поне до тоалетна да отида. С бебето ще живеем на леглото.
В болницата ми казаха само студено да слагам.
😭😭 Пазете се!

След едно падане по стълбите вкъщи, така ми се поду глезена.. че ходих да ми го наместят. Жената ми го върна обратно в капсулата на ставата. Върти ми се в главата, че не живееш много далеч от Варна. Близо до Варна, в с. Константиново има една възрастна жена, тя намества. И гърбът ми е намествала, вътрешни ребра са ми се блокирали, и глезена пак тя. Дори след като мъжът ми стъпа на криво, след един обяд в наистина приятен ресторант.. бая "приятно" му се поду глезена, боля, посиня..почти колкото моят, когато паднах на стълбите вкъщи. Когато с 300 зора го убедих да отидем, защото видиш ли нищо му нямало 🙄 тя му каза, че е щял да зарасне на криво и добре, че отишъл. Пък аз бях с децата вколата, че тогава средното беше бебе. Така че, не сме се наговаряли с нея, така да му каже. 🙂
Ти си прецени, дали има кой да те откара или има и някой друг около теб, който да ти го намести. Веднага ще те отпусне и болка, и оток. За първи път ходих на чекръчкия, след като нещо си направих и ми се размести качапката на коляното, след няколко обиколки на стадиона..още помня каква отврат беше. Та.. помисли си! Самата аз, преди 2 дни ходих на такова място. Мдаа.. склонна съм си. Аз съм доста висока, а доктора каза че това е проблем, ако коремните мускули на държат торса като корсет. А по време на моите бременности с повръщане, кръвно и всичко друго, от което едва мърдам, дори нямам нормално движение, камоли друго. Затова, след раждане в рамките на първият месец, колкото и да се пазя, винаги стигам до там. Когато си ходя на пилатес редовно, такъв проблем, нямам.
Виж целия пост
# 429
Много ти благодаря за информацията! Веднага ли трябва да се отиде?
Моят е подут от външната страна на кокалчето, като портокал .
Виж целия пост
# 430
Много ти благодаря за информацията! Веднага ли трябва да се отиде?
Моят е подут от външната страна на кокалчето, като портокал .

Точно там беше подут и моят. Беше синьо лилав и беше много подут и с часове продължаваше да се подува. Аз загубих доста време в спешното за снимка. В повечето случаи мога на следвашият ден да отида, поне за да ми гледа някой децата, а и за да се уговоря, или да не е твърде късно вечерта. А мъжът ми дори изчака 2 дни, докато кандиса. 🤪 но колкото можеш, по-скоро и по-добре, то и да не се мъчиш.
Виж целия пост
# 431
Йони, това е доста неприятно. Пожелавам ти бързо възстановяване. Слава Богу, че бебчето е добре 🍀
Виж целия пост
# 432
Карина, 🙂 имам въпрос за църквата и чистата молитва, а пиша тук защото може и други момичета от Варна да четат.
 Беше казала, че са ти дали телефон да звъннеш, за да се уговорите за час. За коя църква става дума и може ли да получа телефона и аз? Защото тази седмица ще ни е нужен и на нас 🥰
Малката става на 40 дни на рожденният ден на големия си батко, но тъй като денят ще е  доста ангажиран, ще отидем в първата неделя - 4.08 🙂
Виж целия пост
# 433
Църквата е Свети Николай, на центъра. Цената е 15 лв и свещи е хубаво да се вземат, също и шишенце за светена вода. Телефонния номер е: 052/622-727. Simple Smile
Аз бях на втория преглед, но при моята си гинеколожка от първото секцио( второто е при друг, защото тя не оперира вече в града), каза че лохиите са се изчистили, яйчниците са добре, на море след втората половина на август може, леки упражнения може, полови контакти може ( като задължително една година се пазим от евентуално забременяване). Само че имам някаква като кухина образувала се в матката, изтънява стената на матката, която се е получила при шиенето( има си термин, но не го запомних, което не е добре за следваща бременност... Декември ще ходя пак на преглед и цитонамазка.
Йони, как си?
Виж целия пост
# 434
Църквата е Свети Николай, на центъра. Цената е 15 лв и свещи е хубаво да се вземат, също и шишенце за светена вода. Телефонния номер е: 052/622-727. Simple Smile
Аз бях на втория преглед, но при моята си гинеколожка от първото секцио( второто е при друг, защото тя не оперира вече в града), каза че лохиите са се изчистили, яйчниците са добре, на море след втората половина на август може, леки упражнения може, полови контакти може ( като задължително една година се пазим от евентуално забременяване). Само че имам някаква като кухина образувала се в матката, изтънява стената на матката, която се е получила при шиенето( има си термин, но не го запомних, което не е добре за следваща бременност... Декември ще ходя пак на преглед и цитонамазка.
Йони, как си?

Истмоцеле може би?

И аз имам, ако е това. Гадно е само, защото се задържа кръв от МЦ и се цеди до овулация всеки божи месец, досадничко ми е. Иначе друг проблем не създава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия