Януарчета 2025 тема 2

  • 46 080
  • 734
# 300
Следящата аг ми каза плацента превия и дори крайче на плацентата покрива канала, след една седмица бях на фм и там аг ми се скара, че за тази седмица нямало как да говорим за превия (сякаш аз си го измислих…). Тя не видя да покрива канала, което мисля е добре, тоест се вдига. Четох, че до 30та гс се вдига дори.
Виж целия пост
# 301
Здравейте, бъдещи мами!
Чета темата от малко след като  видях двете черти на 30.05, но все не събирах смелост да се включа.
На 30 съм, първа бременност с термин 03.01. От днес в 18г.с.

Почти през целия първи триместър бях със зацапване и не предполагах, че ще стигна дотук.
Сега новото притеснение и нещото, което ме насърчи да се включа, е повдигнатата тема относно размерите на шийката.
В 12+3.с. на ранна фетална + БХС ми я измериха 32мм.
В 15+4 на първата ЖК я измериха 31мм, а вчера на втората ми фетална (17+6) размерите бяха 30мм.
Още от първото измерване съм на циклогест веднъж дневно. Следящата ме каза, че тези варирания от 1мм не са от голямо значение и може би просто самата ми шийка си е по-малка, въпреки това ми каза да продължавам с прогестерона и че ще я следим, но и аз като някое от момичетата по-горе доста се наплаших от прочетено в други групи и затова гледам главно да почивам и да избягвам излишни натоварвания.
На вас дадоха ли ви някакви препоръки или индикации, че трябва да се приемат по-сериозни интервенции?
Извинявам се за дългия пост.
Виж целия пост
# 302
Здравейте, бъдещи мами!
Чета темата от малко след като  видях двете черти на 30.05, но все не събирах смелост да се включа.
На 30 съм, първа бременност с термин 03.01. От днес в 18г.с.

Почти през целия първи триместър бях със зацапване и не предполагах, че ще стигна дотук.
Сега новото притеснение и нещото, което ме насърчи да се включа, е повдигнатата тема относно размерите на шийката.
В 12+3.с. на ранна фетална + БХС ми я измериха 32мм.
В 15+4 на първата ЖК я измериха 31мм, а вчера на втората ми фетална (17+6) размерите бяха 30мм.
Още от първото измерване съм на циклогест веднъж дневно. Следящата ме каза, че тези варирания от 1мм не са от голямо значение и може би просто самата ми шийка си е по-малка, въпреки това ми каза да продължавам с прогестерона и че ще я следим, но и аз като някое от момичетата по-горе доста се наплаших от прочетено в други групи и затова гледам главно да почивам и да избягвам излишни натоварвания.
На вас дадоха ли ви някакви препоръки или индикации, че трябва да се приемат по-сериозни интервенции?
Извинявам се за дългия пост.

Просто трябва да се следи да не пада под 2,5-2,6. Аз все пак ще направя консултация с един от най добрите- Христов но ще е чак Септември. В някой случай се налага серклаж и лежане до края. Ходете да ви я следят на две седмици. Моя репродуктивен ми каза “ следене трябва”. Няма страшно, ако се следи често. Може просто така да си родена с по къса шийка. Избягвай пътувания над два часа и вдигане на тежко
Виж целия пост
# 303
В 13гс шийката ми беше 36.6мм, коментара на лекарката беше - "Супер".
Днес ми е едно отпаднало, имам лека хрема, хич не се харесвам. 😔
Виж целия пост
# 304
Момичета, тези от вас, които приемат Акард/Аспирин протект, сутрин или вечер го пиете и на гладно ли?
Виж целия пост
# 305
Момичета, тези от вас, които приемат Акард/Аспирин протект, сутрин или вечер го пиете и на гладно ли?

Акард 150, вечер след хранене до 34та седмица
Виж целия пост
# 306
Момичета, тези от вас, които приемат Акард/Аспирин протект, сутрин или вечер го пиете и на гладно ли?
[/quote
Вечер след хранене до 36гс
Лепна ме някакъв вирус, чувствам се ужасно, отпаднала и с хрема. Главата ме боли....
Виж целия пост
# 307
Момичета, малко съм притеснена и искам Вашето мнение. Накратко от няколко дни усещам под пъпа втвърдяване, най-вече когато съм по гръб. Като съм права или настрани няма проблем. Нямам болки и нищо друго, изписаха ми Магнерот, но не виждам голяма разлика (2ри ден го пия). Знаете ли до колко са опасни тези контракции, ако не се бях зачела в интернет щях да мисля, че е нормално…
Виж целия пост
# 308
Момичета, малко съм притеснена и искам Вашето мнение. Накратко от няколко дни усещам под пъпа втвърдяване, най-вече когато съм по гръб. Като съм права или настрани няма проблем. Нямам болки и нищо друго, изписаха ми Магнерот, но не виждам голяма разлика (2ри ден го пия). Знаете ли до колко са опасни тези контракции, ако не се бях зачела в интернет щях да мисля, че е нормално…
И аз съм така, успокои се... И предната бременност ми беше така. Аг каза, че е нормално щом няма болка и не са постоянни. И аз пия Магнерот, той е с натрупване. С предната бременност го пих 3 по 2...сега 2 по 1.
Виж целия пост
# 309
Момичета, малко съм притеснена и искам Вашето мнение. Накратко от няколко дни усещам под пъпа втвърдяване, най-вече когато съм по гръб. Като съм права или настрани няма проблем. Нямам болки и нищо друго, изписаха ми Магнерот, но не виждам голяма разлика (2ри ден го пия). Знаете ли до колко са опасни тези контракции, ако не се бях зачела в интернет щях да мисля, че е нормално…
И аз съм така, успокои се... И предната бременност ми беше така. Аг каза, че е нормално щом няма болка и не са постоянни. И аз пия Магнерот, той е с натрупване. С предната бременност го пих 3 по 2...сега 2 по 1.

Благодаря, четох какви ли не неща от преждевременно раждане дооо постоянно лежане на легло до 9 месец и се паникьосах.
Виж целия пост
# 310
Може ли малко пояснение относно това втвърдяване на корема. Аз го усещам някъде около линията на бикините , не буквално под корема. Някъде четох, че са контракции ако се втвърдява целия, а при мен е доста ниско, няколко см височина и може би 10 см широчина. Също съм го забелязала, че е когато съм по гръб.
Не знам дали е контракция, няма болки или странни усещания. Ще говоря с аг, но досега не съм пила никакъв магнезий.
Виж целия пост
# 311
И аз така.
Момичета, тези от вас, които приемат Акард/Аспирин протект, сутрин или вечер го пиете и на гладно ли?

Акард 150, вечер след хранене до 34та седмица
За контракциите и аз ги имам,доста ме болеше . Днес влизам в 14г.с и съм на магнерот 2х2 . Шийката ми е 3 см което също ми се струва леко скъсена .
Виж целия пост
# 312
Много зле се чувствам! С адско главоболие, цялото тяло ме боли, не мога да се надигна. Много кофти вирус!
Виж целия пост
# 313
Много зле се чувствам! С адско главоболие, цялото тяло ме боли, не мога да се надигна. Много кофти вирус!

Може да взимаш парацетамол. Ако се влошиш се посъветвай с личния лекар за подходящ антибиотик за бременни
Виж целия пост
# 314
Може ли малко пояснение относно това втвърдяване на корема. Аз го усещам някъде около линията на бикините , не буквално под корема. Някъде четох, че са контракции ако се втвърдява целия, а при мен е доста ниско, няколко см височина и може би 10 см широчина. Също съм го забелязала, че е когато съм по гръб.
Не знам дали е контракция, няма болки или странни усещания. Ще говоря с аг, но досега не съм пила никакъв магнезий.

Да и при мен беше това, но като се разрових из интернет прочетох, че са контракции на Бракстън Хикс, които принципно са си безболезнени. Свързах се с моя АГ препоръча ми Магнерот, питах разни други приятелки и при тях е било подобно и май си е често срещано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия