Януарчета 2025 тема 2

  • 46 101
  • 734
# 330
Дами, някоя от вас с болки в гърба/кръста? Как се справяте Confused
Виж целия пост
# 331
Дами, някоя от вас с болки в гърба/кръста? Как се справяте Confused

Много често, болката почва от опашката, някой път се разпростира в таза, друг път в кръста, дори и в гърба нагоре. Сменям позата, подлагам възглавници… не мисля, че има някакво решение. Така ще е и за напред 😀
Виж целия пост
# 332
И аз съм така. Не лежа по гръб вече почти.  Мъжа ми, ми взе голяма възглавница за бременни и помага между другото. Иначе става , раздвижвам се, малки гимнастика за разтягане.
Виж целия пост
# 333
Мами, 14 г.с., почти 15-та- 35мм шийка на матката добре ли е?
Някоя от Вас пие ли пробиотиците на булгар биотик,една синя кутия и зелена? Ако може мнения😊
Виж целия пост
# 334
Аз си пия на Булгар биотик нещата от близо 2 години. Харесват ми нещата. Гастро баланса при мен работи доста добре.

За шийката е важно да не е под 2.5 . Някъде има писано , че в тези седмици до към 20та трябвало да е около 4 см. Аз съм с 3.5 в 17та седмица и доктора ми каза, че съм си ок и ще  я мерим пак другия път. Лекаря ще ти каже ако има нещо. Не го мисли.
Виж целия пост
# 335
Мами, 14 г.с., почти 15-та- 35мм шийка на матката добре ли е?
Някоя от Вас пие ли пробиотиците на булгар биотик,една синя кутия и зелена? Ако може мнения😊

Моята вчера АГ я измери 32 ММ аз съм в 13+4. Много се бях притеснила преди това, защото навсякъде четях как ще се наложи серклаж и т.н. Не бях на себе си направо. Каза ми че си е добре за сега просто без вдигане на тежко и секс. Слагам утрогестан по 2 хапчета. Каза че това действа като химичен серклаж на шийката. На 23.08 пак ще ми я измери. Важно е да не се скъсява. Затова трябва да се следи. Така като гледам доста жени сме с шийка 30-35 ММ.
Виж целия пост
# 336
Дам, точно така! Важно е да се следи редовно и да не се скъсява.
 Аз също съм на утрог.вагинално и цикл0г3ст ректално.
Засега шийката е ок, но серклажа е наложителен, поради предходно преждевременно раждане.
Оставяме мъжете на сухо и да се занимават с тежката работа. Ние почиваме повече и стискаме палци всичко да е наред 🤗🙏
Виж целия пост
# 337
В 13 гс бях с 35мм, а сега в 19 гс е около 40-43мм вече. Следящия аг и на фм смятат, че е в норма всичко. Аз съм на циклогест+магнезии+ношпа заради силни болки (които май се оказаха контракции), без секс, без вдигане на тежко, без физическо натоварване и тн.
Виж целия пост
# 338
В 13 гс бях с 35мм, а сега в 19 гс е около 40-43мм вече. Следящия аг и на фм смятат, че е в норма всичко. Аз съм на циклогест+магнезии+ношпа заради силни болки (които май се оказаха контракции), без секс, без вдигане на тежко, без физическо натоварване и тн.

Е значи може би е нормално в 13 седмица да е около 3 и нещо. Аз нямам болки за щастие. Мн рядко се случва да имам
Виж целия пост
# 339
В 13 гс бях с 35мм, а сега в 19 гс е около 40-43мм вече. Следящия аг и на фм смятат, че е в норма всичко. Аз съм на циклогест+магнезии+ношпа заради силни болки (които май се оказаха контракции), без секс, без вдигане на тежко, без физическо натоварване и тн.

Магнезия как ти понася и какъв ти изписаха?
Виж целия пост
# 340
В 13 гс бях с 35мм, а сега в 19 гс е около 40-43мм вече. Следящия аг и на фм смятат, че е в норма всичко. Аз съм на циклогест+магнезии+ношпа заради силни болки (които май се оказаха контракции), без секс, без вдигане на тежко, без физическо натоварване и тн.

Магнезия как ти понася и какъв ти изписаха?

В момента съм на 3х2таб магнерот и нямам странични оплаквания.
Виж целия пост
# 341
В 13 гс бях с 35мм, а сега в 19 гс е около 40-43мм вече. Следящия аг и на фм смятат, че е в норма всичко. Аз съм на циклогест+магнезии+ношпа заради силни болки (които май се оказаха контракции), без секс, без вдигане на тежко, без физическо натоварване и тн.

Магнезия как ти понася и какъв ти изписаха?

В момента съм на 3х2таб магнерот и нямам странични оплаквания.

Дано така да си остане,аз го пих 4-5 дни 3 по 1 и ми се разбонтува стомаха... та ми го смени с магнезиев диаспорал сега да видим...
Виж целия пост
# 342
Момичета, магнезия в коя седмица и по какъв повод ви го изписват ?
Виж целия пост
# 343
Края на 16та бях, заради леки конктракции на матката, които той видя , но аз не усещам. И се надявам и да не почна да усещам де....
Виж целия пост
# 344
Мами, 14 г.с., почти 15-та- 35мм шийка на матката добре ли е?
Някоя от Вас пие ли пробиотиците на булгар биотик,една синя кутия и зелена? Ако може мнения😊

И аз търся мнение за тях, особено ако е от АГ. Днес д-р Павлова ми препоръча Омнибиотик, но цената е .... Взех си вагинални гинофилос, както и за орален прием.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия