Януарчета 2025 тема 2

  • 46 106
  • 734
# 345
Днес за пръв път корема ми натежа🙄 и бая голям днес визуално 😑
Имах работа домашна, явно повечко ми дойде.
Другата седмица ще пътувам на 500км и два дни няма да се спра😬 Надявам се всичко да мине нормално.
Виж целия пост
# 346
Момичета мериха ли ви дължината на маточната шийка и колко е нормално да е тя в 12-13 седмица?
Една от причините да съм в процес на смяна наблюдаващия ме АГ-специалист е именно тази, че не получавам НИКАКВА информация от гинеколожката нито по време, нито след прегледа. Даже нямам достъп до собствените си изследвания - поне да ги видя.
В началото на ЖК каза, че шийката ѝ изглежда поскъсена и за по-сигурно ще се наложи серклаж като при предната бременност и до там.
Влизаш после в кабинета и се чувстваш не като субект, а като обект. Все едно си 🐑 някаква или 🐄🐮 крава. Във ветеринарната медицина съм виждала по-хуманно отношение към пациентите!
Та сега на феталната морфология и при още един гинеколог най-накрая шийката беше измерена и дължината ми беше съобщена.
Размерът ѝ се оказа съвсем нормален 4 см, но поради склонност към скъсяване ще продължавам с утрогестана.
Д-р Чалова, която ми прави ФМ, сподели че на последния симпозиум, на който е била са коментирали, че терапиите с прогестерон си е своего рода "медикаментозен" серклаж.
Звучи повече от логично, затова мисля да ѝ се доверя, особено след като тези дни усещам едни такива болежки, които не ми харесват като местоположение и интензитет!
П.С. Момичета на вас изписвали ли са ви някакви вагинални глобили заради гъбично течение и какви. На мен ми изписаха веднъж Макмирор и веднъж Гиназол. Вие от кои сте доволни?
Виж целия пост
# 347
На мен днес ми я измери шийката - 35 мм някъде. Каза, че е добре за 17-та седмица. Малките са 167 и 169 грама, което е добре, че са с такава малка разлика. Растат си бебките и всичко е спокойно. Другия месец ме иска гладна и жадна, може би, за да ги вижда по-добре.
Виж целия пост
# 348
Момичета мериха ли ви дължината на маточната шийка и колко е нормално да е тя в 12-13 седмица?
Една от причините да съм в процес на смяна наблюдаващия ме АГ-специалист е именно тази, че не получавам НИКАКВА информация от гинеколожката нито по време, нито след прегледа. Даже нямам достъп до собствените си изследвания - поне да ги видя.
В началото на ЖК каза, че шийката ѝ изглежда поскъсена и за по-сигурно ще се наложи серклаж като при предната бременност и до там.
Влизаш после в кабинета и се чувстваш не като субект, а като обект. Все едно си 🐑 някаква или 🐄🐮 крава. Във ветеринарната медицина съм виждала по-хуманно отношение към пациентите!
Та сега на феталната морфология и при още един гинеколог най-накрая шийката беше измерена и дължината ми беше съобщена.
Размерът ѝ се оказа съвсем нормален 4 см, но поради склонност към скъсяване ще продължавам с утрогестана.
Д-р Чалова, която ми прави ФМ, сподели че на последния симпозиум, на който е била са коментирали, че терапиите с прогестерон си е своего рода "медикаментозен" серклаж.
Звучи повече от логично, затова мисля да ѝ се доверя, особено след като тези дни усещам едни такива болежки, които не ми харесват като местоположение и интензитет!
П.С. Момичета на вас изписвали ли са ви някакви вагинални глобили заради гъбично течение и какви. На мен ми изписаха веднъж Макмирор и веднъж Гиназол. Вие от кои сте доволни?
Доволна съм от Макмирор.
Виж целия пост
# 349
На мен днес ми я измери шийката - 35 мм някъде. Каза, че е добре за 17-та седмица. Малките са 167 и 169 грама, което е добре, че са с такава малка разлика. Растат си бебките и всичко е спокойно. Другия месец ме иска гладна и жадна, може би, за да ги вижда по-добре.
Сигурно по-скоро ще ти пуска изследвания. За виждането по-добре с видеозона имаше значение дали ти е пълен или празен пикочния мехур, мисля.
Виж целия пост
# 350
Здравейте! Някоя мама с предна плацента има ли? Дали има голяма разлика със задната? С първото ми дете беше задна и усещах ясно всяко движение, сега съм се притеснила, че ще е трудничко да го усещам явно. Въобразявах си до момента веднъж два пъти, че са ми познати разни бълбукания, ама сега с тази плацента не съм много сигурна😅
Виж целия пост
# 351
Здравейте! Някоя мама с предна плацента има ли? Дали има голяма разлика със задната? С първото ми дете беше задна и усещах ясно всяко движение, сега съм се притеснила, че ще е трудничко да го усещам явно. Въобразявах си до момента веднъж два пъти, че са ми познати разни бълбукания, ама сега с тази плацента не съм много сигурна😅

Аз съм с предна Simple Smile Доктора каза след 20та седмица евентуално ще усетя нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Привет!Някоя от вас усеща ли вече бебчо?Аз съм в 16+0,и днес за пръв път или си втълпих или го усетих като къркорене на корема ама долу 🤣🤣 Вие какво ще кажете
Виж целия пост
# 353
Правите ли си дълги разходки вечер или леки тренировки, йога? Общо взето колко гледате да се движите?
Виж целия пост
# 354
16+3 и не усещам нищо🙄, плацентата този път е задна за разлика от предната ми бременност и нямам търпение вече....
Виж целия пост
# 355
Усещам нещо като натиск/ докосване в бъбреците. От няколко вечери се случва. Не знам дали е бебето или ми има нещо друго.😄
Виж целия пост
# 356
Усещам нещо като натиск/ докосване в бъбреците. От няколко вечери се случва. Не знам дали е бебето или ми има нещо друго.😄
Ааа в бъбреците😁 няма да е бебето 🙃
Виж целия пост
# 357
Аз също от 2-3 дни усещам леки пърхания и съм сигурна, че е бебчето, тъй като е точно от страната, където е то Simple Smile В 17 седмица съм, със задна плацента.
С предишната бременност бях с предна и го усетих към 21ва седмица. В началото се усеща доста лекичко, но с напредване на бременността (когато бебчето вече има повече сила) се усеща доста. Аз дори усещах като хълца, дори се вижда самото потрепване. Много е забавно 😁😁
Виж целия пост
# 358
Аз съм по средата на 17 г.с. и преди няколко дни го усетих (точно около началото на 17-та седмица). Повече го усещам като че ли следобед и вечер. Усещам нещо като бълбукане и пърхане. Първите пъти не бях сигурна дали е изобщо от бебето, но вече съм убедена.

Относно ходене, все още не съм започнала да се разхождам вечер, но когато имам време, тренирам вкъщи тренировки за бременни тип кардио, велоергометър или каквото ми се прави. Даже са задължителни разходките всекидневно, но към този момент не мога да си го позволя вечер.
Виж целия пост
# 359
Аз така и забравих да питам дали мога поне велоаргометъра да ползвам , за колело ме отряза Simple Smile И за това вече месец излизам всяка вечер след вечеря по 1 час да ходя... Надявам се да е достатъчно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия