Професия учител - 19

  • 46 995
  • 741
# 585
Нашите са по електронен път. Получаваме ги веднага след като комисията ги оцени (по някое време през юли). Парите получаваме през октомври.

Е как през юли, като учебната година свършва на 14.09?

Освен това се броят работните дни ( поне 124). Някой може септември или август да ги направи.
Виж целия пост
# 586

Е как през юли, като учебната година свършва на 14.09?

Затова питах. Явно за някои учебната година свършва със започването на лятната ваканция.
Даже ЧатГПТ се обърка кога свършва учебната година, но като му припомних за лятната ваканция се коригира Simple Smile
Виж целия пост
# 587
Предполагам, че ако някой свърши нещо през август, може да си повиши точките. Но не виждам какво би се променило за месец и половина, в който 95% от хората са в отпуск.
Мислите ли, че оценяване в периода 15-30 септември ще е по-обективно от такова през дни, в които комисията е свободна? Аз лично първите две седмици от септември нямам време да дишам, предполагам, че и членовете на комисията са така.
Виж целия пост
# 588
Вероятно е измислено, за да се вземат предвид поправителни изпити и матури.
Но е факт, че по наредба трябва след приключване на учебната година да се извърши оценяването.
Виж целия пост
# 589
Предполагам, че ако някой свърши нещо през август, може да си повиши точките. Но не виждам какво би се променило за месец и половина, в който 95% от хората са в отпуск.
Мислите ли, че оценяване в периода 15-30 септември ще е по-обективно от такова през дни, в които комисията е свободна? Аз лично първите две седмици от септември нямам време да дишам, предполагам, че и членовете на комисията са така.

След сериозна операция се върнах на работа през декември. Юли няма вариант да имам необходимите 124 работни дни.
Виж целия пост
# 590
Нали говорим за картите с точки, не за протокола на комисията. Всеки си получава неговата и има време да се запознае с оценката на комисията. Предполагам, че някои ги обсъждат с ръководството неофициално. Протоколът с финалните точки го пишат през октомври и тогава е времето за официални бележки и претенции. Случвало се е да има колеги, за които не стигат работните дни и им ги броят до 14 септември. Никой не е отрязан, защото комисията заседава през юли. Най-вероятно през август има събития, които променят броя на точките, но аз лично не се сещам за нищо такова. Освен да излязат резултатите от някой конкурс, но тогава учителят ще си каже и комисията ще му даде точки на финалното заседание преди протокола. Иначе матури, поправителни и т.н не носят точки. Квесторите се знаят предварително. Знае се кой какви документи подготвя за началото на учебната година и т.н.
Виж целия пост
# 591
Колеги, някой има ли информация каква е сумата за придобиване на трето ПКС във Варна и София?
Виж целия пост
# 592
Нашите са на хартия, връчиха ни ги на 14 септември и казаха до два дни да сме ги попълнили. Макар че това нямаше как да стане, защото имаме напуснали и пенсионирани колеги. Но към днешна дата всички работещи сме ги попълнили, очакваме и на двама от тези колеги, комисията ще заседава следващата седмица. Очакваме най-късно през октомври да си получим парите.
Виж целия пост
# 593
Получаваме ги около 15 септември, срок за попълване - до 20.9., а комисията ги разглежда следващата седмица.
Виж целия пост
# 594
Здравейте!
В трета група в ДГ колко на брой са ситуациите по БЕЛ седмично? Ясно ми е, че общия брой по наредба е минимум 17 за трета група, но къде е е разпределено по кое направление по колко ситуации седмично се падат?
Благодаря!
Виж целия пост
# 595
Здравейте!
В трета група в ДГ колко на брой са ситуациите по БЕЛ седмично? Ясно ми е, че общия брой по наредба е минимум 17 за трета група, но къде е е разпределено по кое направление по колко ситуации седмично се падат?
Благодаря!
В трета група не са 17 ситуации, а 15. По БЕЛ са две ситуации седмично. В наредба 5 за предучилищното образование са посочени броя ситуации за всяка възрастова група.
Виж целия пост
# 596
Да, 1- 11, 2- 13, 3- 15, 4 - 17. Това ми е ясно. Разпределянето - БЕЛ 2, математика 2 и т.н. седмично къде е уточнено ми е питането Blush
Виж целия пост
# 597
Ми казах ви къде е уточнено - наредба 5
Виж целия пост
# 598
Картите за самооценка получаваме и попълваме началото на юли. Комисията се събира през септември. Парите получаваме октомври или ноември.
Виж целия пост
# 599
И ние попълваме картите за самооценка по електронен път преди годишния съвет. В момента комисията ни оценява, т.е. преглежда/променя нашето точкуване. Парите получаваме през октомври със септемврийските заплати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия