RYANAIR - 26

  • 41 277
  • 762
# 525
Не само може, но и със сигурност не минавате втора проверка, ако се прекачвате на летище в шенгенското пространство и сте излетяли от такова летище /избробвано във Виена, Амстердам, Мюнхен/. Не знам по по-малките летища как е организирано и има ли често прекачвания там... 🙂
За покупките - нямам подобен опит 😊
Виж целия пост
# 526
Има летища с транзитни зони, но по-скоро най-големите и при транзитни резервации. В стандартния случай шмугването е физически невъзможно - няма преплитане на потоците. Тоест не разчиташ на това.
За фрий при прекачване не мога да кажа със сигурност, но мисля, че няма да ти го признаят щом е от друго летище - затова се сканират бордните карти при покупки.
Виж целия пост
# 527
Съвсем не е задължително да не минава повторна проверка. В Бари примерно няма транзитна зона, миналата седмица трябваше да си изляза като пич и да вляза наново, минавайки през скенерите за ръчния багаж (а летях изцяло шенгенски полети: София - Бари - Флоренция).

На Рим Фиумичино има транзитна зона и не съм минавала повторно проверки (полет със самостоятелно прекачване Болоня - Рим - София през юли). Вярно е, че големите летища по-скоро имат.

Според мен питай служителите на безмитния, преди да пазаруваш - ако за нас тука подобни ситуации са по-скоро изключение и едва ли ще случиш на някой, който ще знае, то те трябва да са информирани и да могат да отговорят. Може да видиш дали има някаква информация за транзит на сайта на летището, през което минаваш.
Виж целия пост
# 528
Просто няма смисъл. Не е нужно да покажеш същия документ, както и не се вижда какво е въведено, така че няма как да сравнят
Каква идеята на въвеждането на данните от дукемнт за самоличност в този случай? Това ми е второ пътуване и хич не съм запозната.
Не знам каква е. Формалност някаква. Ако не се чекираш онлайн не ти записват документа. На бордната карта не го пише. Не знам агента на гейта дали вижда какво е въведено, но едва има време да види дали имената съвпадат, а за документи съвсем няма.
Привет!
Два бързи и тъпи въпроса, на които намирам противоречиво инфо.
Може ли при прекачване (вече при шенгенската ситуация) да не минавам втора проверка през скенери, а да си остана вътре и да се шмугна към гейта за следващия полет? И по-важното - какво се случва с покупките ми от нашето дюти фри във външна торбичка? Излишно е да казвам, че ще са цигари:)
Мерси!
Зависи от летището. Проверки за документи и секюрити са съвсем отделни и много пъти се минава секюрити без да се гледат документи. Спазвайте си правилата на компанията за багажа и нямате проблеми. Прекачване с нискотарифни - оставяйте много време между полетите, поне 3 часа.
Виж целия пост
# 529
Каква идеята на въвеждането на данните от дукемнт за самоличност в този случай? Това ми е второ пътуване и хич не съм запозната.
[/quote]   
Мога да ти за напиша няколко причини за това изискване.
Най-зловещата е ако стане катастрофа по тези данни да могат да идентифицират пострадалите пътници.
Защото много дами са Мария Иванова, но на самолета  се е качила МИ с определен № на паспорта/лк и адрес в Бг. или по света.
Друга причина - международно издирвани лица. Като кацнат и ще ги чакат на входа, ако са ги пропуснали по различни причини на изхода.
Списъка за всеки полет се предава на едни международни организации.
Виж целия пост
# 530

Каква идеята на въвеждането на данните от дукемнт за самоличност в този случай? Това ми е второ пътуване и хич не съм запозната.
 
Мога да ти за напиша няколко причини за това изискване.
Най-зловещата е ако стане катастрофа по тези данни да могат да идентифицират пострадалите пътници.
Защото много дами са Мария Иванова, но на самолета  се е качила МИ с определен № на паспорта/лк и адрес в Бг. или по света.
Друга причина - международно издирвани лица. Като кацнат и ще ги чакат на входа, ако са ги пропуснали по различни причини на изхода.
И други причини има. Ако трябва да ги знаем ще ги напишат при ЧЗВ в сайтовете на компаниите.
Ако не са упоменати - не е наша работа, въпреки въздушния Шенген.
Списъка за всеки полет се предава на няколко  международни въздухоплавателни организации.
Виж целия пост
# 531
Здравейте,

Забелязах,  че в бордната ми карта , която изтеглих през приложението имената ми са на кирилица.
В тази , която Ryaniar ми изпратиха на мейл пък са на латиница  , но има една добавена буква към фамилията ( най - вероятно грешка при превода).
Вече съм чекирана и не мога да направя промяна. Дали ще имам проблем?
Виж целия пост
# 532
За това не си пишем имената на кирилица, дори да ползваме бг версията на сайта.

За една буква няма драма. Ако толкова ви дразни се свържете със съпорта да го оправят.

Едно и също питане на всяка страница, четете ги малко тия неща.
Виж целия пост
# 533
Аз понеже питах за малка дамска чантичка *моята беше наистина малка, дали ще е проблем,при условия,че си без приорити. Ами,никой не се заинтересува от малката ми чантичка,имаше и с нормални дамски чанти..,нито пък гледаха размерите на раниците. Само на бързо л.К. и това беше . Полет от Букурещ.
Виж целия пост
# 534
Аз понеже питах за малка дамска чантичка *моята беше наистина малка, дали ще е проблем,при условия,че си без приорити. Ами,никой не се заинтересува от малката ми чантичка,имаше и с нормални дамски чанти..,нито пък гледаха размерите на раниците. Само на бързо л.К. и това беше . Полет от Букурещ.
Никой не отрича, че често е точно такова минаването. Проблемът е, когато се случи да проверяват стриктно, а не отговаряш на условията. Тогава се плаща не малка сума.
Виж целия пост
# 535
Здравейте, пътувала съм с нискотарифни и друг път, но само с ръчен багаж, за първи първи път ми се случи да си купя чекиран багаж 3 дни преди полета. Сега направих онлайн чекин и ми даде бордната карта. Това значи ли че с чекирания багаж няма да имам проблеми утре, просто трябва да го чекирам
Виж целия пост
# 536
Да, точно така.
Виж целия пост
# 537
Благодаря!
Виж целия пост
# 538
Над месец всеки ден проверявах пуснаха ли пролетното разписание. Пуснаха го, видях цените София-Бари и оставих.
Днес четох един пост за купени билети 9 месеца по-рано и после следене като цената само се е качвала. Хм, чак 9 месеца, но нека проверя. Изненада! Цената преди час беше с почти 150лв разлика в мой плюс от цената при пускане.
Ами купих ги, нищо че са за юни.
И тук пишете, но следене си е цялата тайна, и най-вече реакция при добра цена.
Виж целия пост
# 539
Малко за забавление Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия