Университети в Германия и други немскоговорящи държави (вкл. специалности на английски) : Тема 23

  • 48 119
  • 739
# 270
Едно питане за намаления при пътуване с влак в България. Може ли да се извади карта за пътуване на студенти учещи в Германия? И какъв документ е нужен?
Виж целия пост
# 271
Виж кал седи въпроса с Isiс  карта , мисля че имаха вариант и за  намаление на транспорта,  няколко вида са . Навремето вадех на моите за да ползват намаления за музеи и пр. извън страната , но не бяха студенти още . Май имаше вариант ако са студенти да извадят вариант на Isic карта с която да ползват дискаунт в транспорта .
Моя син е на Хохенхайм , такъв дъжд и буря ги в прал вчера , палатката му е пропуснала. Бясна съм на себе си, аз я избирах тая тъпа платка .
Моя син е с немска здравна  застраховка от началото , изрично по негово желание . Има ЛЛ, и го е ползвал дори и за профилактични изследвания . Странни са докторите там, но то в защото сме свикнали да ги сравняваме с нашите . Други са им критериите за “ болен”.
Виж целия пост
# 272
Едно питане за намаления при пътуване с влак в България. Може ли да се извади карта за пътуване на студенти учещи в Германия? И какъв документ е нужен?
Нужен е оригинал на документ със заверка, удостоверяващ, че са студенти и заверен превод на български език, както и снимка. Когато БДЖ иска заверка има предвид подпис и мокър печат. Подробна информация на сайта на БДЖ. Всяка година се вади нова карта.
Виж целия пост
# 273
Днес е хубав ден! Дойде и нашето известие, девойката е одобрена да учи в TUM , Мюнхен. Има 100  от 100 точки и за двете специалности.
Сега предстои общежитие или квартира да намерим .....и да стягаме куфарите.
Виж целия пост
# 274
Успех на девойката и успех с намирането на жилище! При нас сесията е към края си, остава един изпит и студента се прибира.
Виж целия пост
# 275
Успех на девойката и успех с намирането на жилище! При нас сесията е към края си, остава един изпит и студента се прибира.

Благодаря от ♥️
Виж целия пост
# 276
Изпити до края на август  … ама това е нечовешко 🤷♀
Виж целия пост
# 277
Все пак десетина дни от август ще има ваканция, целия септември също е ок за почивки. Ако няма поправки, разбира се Simple Smile.
Виж целия пост
# 278
Момичета, какво е BSN-number?

Искат ни го..
Виж целия пост
# 279
AIK, при нас оставащите изпити са 3. Още малко .... голямо учене, голямо нещо, ей!

Звездица, търсих, но ми дава нещо, свързано с Холандия .... странно.

Вес 78, честито! Трябваше вече да сте започнали търсенето на квартири. Приемът за някаква ИТ специалност ли е, понеже пишеш Гархинг?
Виж целия пост
# 280
G.D., каква е цената на немската студентска застраховка?
Виж целия пост
# 281
Звезди, това е явно местното ЕГН или SSN, но защо сега й го искат, като е видно, че става въпрос за бъдещ студент от чужбина, който още не е стъпил в Германия… Всеки иска някакъв номер за нещо: да падлудееш …   Аз пък не мога да прикача документи към формата за записване, предполагам защото все още няма потвърждение от местния офис на АОК за осигуряването… но - САМО предполагам🤷♀…
Виж целия пост
# 282
AIK, при нас оставащите изпити са 3. Още малко .... голямо учене, голямо нещо, ей!

Звездица, търсих, но ми дава нещо, свързано с Холандия .... странно.

Вес 78, честито! Трябваше вече да сте започнали търсенето на квартири. Приемът за някаква ИТ специалност ли е, понеже пишеш Гархинг?

Започнахме търсенето отдавна, но без резултат до този момент. За инженерна специалност е кандидатствала, затова към Гархинг се насочваме.
Очаквам да се намери скоро Simple Smile
Виж целия пост
# 283
Aaaa, добре, останах с погрешно впечатление от поста ти, прости ми. Дано скоро да успеете да свършите и тази изключително важна и притеснителна работа. Стискаме палци!
Виж целия пост
# 284
G.D., каква е цената на немската студентска застраховка?

към 120-130 евра е, ще питам за точна сума и ще пиша пак.
BSN  в Германия не съм чувала, синът ми няма. Има големия в Нидерландия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия