Термин ДЕКЕМВРИ 2024 ❤ тема 3

  • 41 634
  • 761
# 270
Моята линеа негра още не е толкова тъмна. Иначе косъмчета по корема си имам - първо излязоха черните, сега ми се появи лек светъл мъх Grinning
Тъкмо се похвалих, че си спя спокойно и започнах и аз да се будя през нощта.
Пуснах си днес профилактичните изследвания, урината ми е чиста, чакам кръвните да станат готови.
Виж целия пост
# 271
Аз со бях купила преди години от юск специална възглавница за между краката, която ми поддържа кръста и ми беше ок. Но понеже коремът ми вече е голям си купих за бременни, защото тя минава и под корема и между краката и ми е супер удобна. Първата бременност со бях взела, после я сложих в леглото на малкия, да играе ролята на обиколник да не се удря в дървената табла, беше си му супер удобно с нея, на всяко пътуване си я носехме, гушкаше си я и след множество шефове и операции, преди месец вече окончателно се прокъса плата и замина. Тази сега ми е от Тему и е супер яка.

В св..София сд следя по каса, противоречиви мнения чувам за хигиенни условия в родилното и в самата болница. Така или иначе при друг лекар смятам да раждам, ако нешо не се обърка много
може ли линк към възглавницата в тему?
Виж целия пост
# 272
Момичета, а вие мислили ли сте за ваксината срещу Коклюш?
Днес се сетих да питам АГ и според нея няма смисъл..

Иначе бебчето в 23+0гс е точно 600грама и при всеки опит на докторката да измери нещо с доплера, усещах как рита и и проваляше мерките 🤭
Виж целия пост
# 273
Аз за ваксината изобщо не съм мислила.

Момичета, какво мислите за роклите, които са специално за бременни. Могат ли да св носят после и с нормално телосложение
https://www.soonmama.com/collections/%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0 … %B0%D0%BD%D0%B8-3
Виж целия пост
# 274
Момичета, а вие мислили ли сте за ваксината срещу Коклюш?
Днес се сетих да питам АГ и според нея няма смисъл..

Иначе бебчето в 23+0гс е точно 600грама и при всеки опит на докторката да измери нещо с доплера, усещах как рита и и проваляше мерките 🤭

Аз ще си сложа ваксината за коклюш. Докато бях 16г.с. и сина ми имаше коклюш, нищо че е на 10 и има всички ваксини. Не питайте какъв страх съм брала да не взема да се заразя и аз тогава. Ей така както си мислех, че това са глупости и че пак ни плашат с някакви болести, това чудо се оказа вкъщи не знам от къде и как... никой не знае какво ще му дойде на главата, за това ако може поне малко да се застраховаме по добре. Също съм казала на роднините ако искат да виждат бебето, само ваксинирани. Като не, ще чакат то да се ваксинира и няма да го вижда никой до тогава.
Виж целия пост
# 275
И аз мисля да се ваксинирам. Пък и бебето ще се появи точно в грипния сезон. Не съм се сетила да питам АГ-то.

Лятна буря, и на мен вчера ми се появи този сайт като реклама и се чудех как са дрехите.
Виж целия пост
# 276
Който има контакт с малки деца си е наложително да се ваксинира. Аз например нямам, работя от вкъщи, според мен риска е малък, но точно поради зимния сезон и това, че тогава ще сме по болниците мисля да сложа. Иначе казват, че точно тази комбинирана ваксина, която се предлага е доста слаба и дали ще се изгради имунитет от нея като си бременна и по принцип не ти работи имунитета на макс не е много сигурно, по-скоро за успокоение, че си направил каквото трябва.
Виж целия пост
# 277
Аз също ще си сложа ваксината. Хем съм с дете, което ходи на градина, хем декември-февруари е ад от болести. Поне някакво успекоение да имам. Иначе аз съм 4 ден в Гърция и съвсем забравям ,че съм бременна - хубава храна, разходки, много плуване. Спя като бебе нощно време  - ставам за тоалетна и веднага заспивам, това в София не е било 😃 мисля даже като се приберем да започна да ходя в някой басейн,тошкова добре да се чувсъвам плувайки, а водата огнема тежестта на тялото и ми е леко. Ама да видим 😀
Виж целия пост
# 278
Момичета мина и нашата ехокардиография всичко е наред малката е 525гр и сърцето й е добре . Вече даже се прибирам от София към
Пловдив и утре живот и здраве тръгваме на море . Иначе аз също ще се ваксинирам .
Виж целия пост
# 279
Няма да се ваксинирам. По принцип съм карала кокоюш като малка. Синът ми беше на 6 месеца, когато баща му се разболя от ковид, спахме в едно легло, аз и бебето не се заразихме. На година и половина беше, когато и двамата с таткото то изкарахме, малкият не се зарази. По принцип избягвам всички ваксини, освен задължителните.

Роклите за бременни могат да се носят за кратко, докато се прибере матката, но декември- януари едва ли ще ти е до летни рокли.
Виж целия пост
# 280
Здравейте.
Аз не мисля да се ваксинирам.
От събота имам болки ниско долу, но не постоянни. На моменти са много силни и едва вървя. Днес отидох на преглед и ми включиха система с обезболяващи. Ще трябва да си почивам повече и да спра да работя.
Мисля, че системата не ми помогна. Лежането ми помага.
Приятна вечер🍀
Виж целия пост
# 281
Има ли някой, който е по-запознат с необходимите документи и срокове за майчинството? А детските? …
Виж целия пост
# 282
Момичета, как усещате бебчетата вече? Постоянно или не? Аз съм точно 19 гс и още при мен е от време на време, до скоро усещането бе като мравучкане, но от няколко дни, може би 3-4, усещам и ритниче, но не е постояно, даже днес само веднъж усетих и се притеснявам дали е нормално

Постоянно го усещам аз ..даже котарака ми днес си беше сложил едната лапичка на корема ми и бебето мръдна и той подскочи Joy Joy
Виж целия пост
# 283
Ах не мога да ви изчета Simple Smile

И аз се присъединявам към групата на мами в Надежда. Днес бях на фетална в 21ва седмица и всичко е точно  Simple Smile Много съм доволна от др. Михова, при която ходя за ФМ. Иначе се усеща, че е бая натоварено откъм записване на часове в Надежда за ЖК, но пък и никога не съм чакала с часове както чувам за Токуда. За щастие, когато родих първия път успях за остана като придружител и то на етажа с бебето, което си беше май късмет.

Иначе и аз ще се бодна за коклюш, защото баткото ще ходи на градина и е баш средата на зимата термина. Една приятелка беше в болница с бебе на месец, защото големият батко ( дори беше спрян от детска след раждането) донесе уж нещо леко. Но уви за неваксинираните бебчета е доста опасно. Даже и мъжът ще пратя на ваксина 🤣 Баткото се активизирах и му сложихме варицела това лято, че да не донесе нещо. Тея неща дето върлуват в детските даже аз ги карам тежко 😮‍💨

Имам една много хубава рокля на SoonMama, която взех за една сватба, ама досега не е обличана втори път. Сред като родих ми беше широка.
Виж целия пост
# 284
Аз да ви питам мислите ли да купувате обиколници за кошари ..четох някъде ,че са вредни за бебетата ..та какво е вашето мнение Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия