Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 47

  • 37 165
  • 764
Ей така неусетно минахме 51 страници от предходната тема и независимо, че не съм от най-списващите в нея и не строя в момента се наемам да пусна поредната тема. Дано сме си още по-полезни!
Успешни проекти и строежи на всички, захванали се да осъществят мечтата си за нова къща!
Добре дошли в темата са и потребители, които са решили да дадат нов живот на стари къщи. Вече построили новите си домове също са добре дошли да споделят личен опит.


Връзка с предходната тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1630335.750
Виж целия пост
# 1
Цената с четири панела(по-красивият и скъп вариант) за нашият размер беше 3600 лв , в момента е 5000 лв.
Виж целия пост
# 2
Фаталина, благодаря за новата тема!

Може ли линк към тези гаражни врати? На нас ни трябва вариатн за "двоен гараж",  т.е. трябва ни възможно най-голямата дължина. Някой дали е запознат, кой е най-удачния варант за двоен гараж?
Виж целия пост
# 3
Ние също напредваме. Приключихме идейната фаза, фиксирахме разпределенията и караме нататък с конструкция и специалности. Една от последните останали по-големи въпросителни е рекуперацията и как точно да се реши, но скоро ще го обсъдим този въпрос с ОВК-то.




Виж целия пост
# 4
Hipocampus, много добре изглежда. Ако ще имате рекуперация, говорете с конструктора да ви направи конструкцията без греди. Това доста ще ви улесни живота Simple Smile.
Виж целия пост
# 5
Благодаря! Simple Smile

Вертикални или хоризонтални греди имаш предвид, nellytan?
Виж целия пост
# 6
Не съм nellytan, но хоризонтални.
Вертикални греди няма в конструкцията, има колони.
Виж целия пост
# 7
Оф, да, естествено. Беше глупав въпрос. Simple Smile

Ще го имам предвид!
Виж целия пост
# 8
Hipocampus, много добре изглежда. Фасадата с какво е?
Виж целия пост
# 9
Благодаря! Фасадата ще е вентилируема окачена фасада най-вероятно с клинкерни тухли. Но на практика може да се закачи каквото искаш.
Дървената част ще е от обгорено дърво, което не изисква поддръжка.
Виж целия пост
# 10
Белите облицовки ли са клинкерни тухли?
По принцип без греди се оскъпява и затруднява разпределението. Каква ви е ползата от рекуперация?
Това стоманобетон + тухли ли ще е?
Виж целия пост
# 11
Ползата  и комфорта от рекуперацията могат да бъдат оценени ,когато сте обитавали жилище със и без нея .
 Hipocampus ,страхотна визия !Направете си подробен проект на рекуперацията и тогава могат да се заложат отвори в гредите ,като на етап проект ще бъдат подсилени ,където се налага ,заради отворите . Трябва да се предвидят и отвор /и в плочата между етажите за вертикалното трасе .
Виж целия пост
# 12
Колко се оскъпява без греди? Аз до колкото знам се прави по-дебела плоча. Не виждам как по-дебела плоча може да се отрази върху разпределението в къщата. Даже напротив, без греди, може по всяко време да промениш разпределението. Ще се съобразяваш само с колоните.

При нас уж бяха предварително заложени отворите, но се оказа, че има конфликтни точки и пак се наложи да правим 1000 конслтации с конструктора, къде точно да ги преместим. Отделно от това дупките бяха направени в долната част на гредите, което също водеше до много конфликти с окачения таван. В баните също ми пречат гредите.  Та не бих повторила с греди.
Тук може би Gerundiq може да се включи с адекватен съвет, защо е по-добре с греди спрямо без. Аз лично като лаик съм ЗА изпълнение без греди Simple Smile!

Иначе препоръчвам всички проекти да се направят ПРЕДИ да започне да се строи къщата, включително интериорните. Ако могат да минат и през BIM  да се избегнат конфликтните елементи, ще е най-добре, ама надали някой го прави за къщи.
Виж целия пост
# 13
Аз съм пред дилемата дали да сваля тавана с 10 см заради тръбите на рекуператора или да прекарвам по пода, но и двата метода не ми харесват. Залагането на отвори за тръби в гредите преди бетона предполага нареждането на  араматурата по определен начин и не съм сигурен дали строителят ще го изпълни. Пробиването след това със сигурност компрометира конструкцията. Настоявайте за безгредово проектиране.
Виж целия пост
# 14
Май Gerundiq беше писала преди по повод разликите на градова и безгредова ,но не се сещам конкретното и мнение .
Когато рекуперацията минава в греди (чела към някакъв инженер по метални конструкции) , направо се вкарва тръба - вероятно с малко по-голям диаметър и арматурата минава около нея .Вярно ,че  качеството на изпипване на детайлите на строежа  масово не е на нужното ниво и да се чуди човек дали ще го изпълнят както трябва ...Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия