Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 47

  • 40 968
  • 764
# 45
Искам да попитам тези, които в момента са приключили със довършителните работи -  с колко сантиметра изолация покрихте тулите и водехте ли се от някакво съображение при избора и изпълнението?
Виж целия пост
# 46
Дебелината зависи и от вида, ти каква ще слагаш? Съображения много, колко изолина, дишаща, огнеупорна, хидроизолирана искаш да ти е къщата... 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 47
Дебелината зависи и от вида, ти каква ще слагаш? Съображения много, колко изолина, дишаща, огнеупорна, хидроизолирана искаш да ти е къщата... 🤷‍♀️
Искам само да е дишаща, дали да е огнеупорна - стиропорът така или иначе гори като факла. Ватата неизбежно с течение на времето се свлича надолу ... не знам какво друго може да се сложи.
Виж целия пост
# 48
Как ще се свлече ватата? За вътрешна изолация ли питаш?
Виж целия пост
# 49
Защо дебелината да зависи от вида на изолацията?

Иначе максимата е колкото повече товлкова по-добре.
Може да прочетете постовете на Нелина за изолацията.

При нас тази седмица следобяд се усеща наистина топло. Иначе е приятна температурата в къщата. С Ка стъкла сме и спроед специалистите трябва да е парник в къщи. Вечер спим с одеала. Само на малкия дзвер му е топло и спи по чаршаф, но сутрин се оплаква, че й е студено...
Нямаме охлаждане в къщата. Имаме само външни щори, но са спуснати само на подпокривните прозорци и в едната стая.
Стаята в която спим в момента е 24 градуса. В хола е 27 градуса
Виж целия пост
# 50
Как ще се свлече ватата? За вътрешна изолация ли питаш?
За външна питам. Четох някъде, че ако ватата се навлажни /намокри при компрометиране на защитната мазилка, става тежка и започва да се свлича и после няма сила, която да я върне обратно. Може и да не така, затова питам ...
Виж целия пост
# 51
Нашата външна изолация  на новата къща е 10см. На тази ,в която е живеем е 5см и от 12-13г  и не е мръднала/при условие,че е само с шпакловка т.е без боя/.
Виж целия пост
# 52
TorbaLan1, каменната вата е на плоскости с различно дебелина и плътност. При поставянето се лепи и се дюбелира, след това се измазва два пъти и накрая цветната мазилка. Няма шанс да провисне, свлече и т.н. По-добрият материал е, но по-трудна за работа, оттам крайният резултат е с по-висока цена.
Виж целия пост
# 53
Здравейте,

имате ли идея какво трябва да бъде минималното отстояние на мебели от радиатор?
Виж целия пост
# 54
Здравейте,

имате ли идея какво трябва да бъде минималното отстояние на мебели от радиатор?
Имам смътен спомен (дано не те подвеждам, но отдавна съм го чела, когато сме купували конвектори) за препоръка около 1 м за електрически радиатор и конвектор, а за централно отопление може и по-малко. При нас в една от стаите (централно отопление) е около 50-60 см и нямаме проблем вече 20 години.
Виж целия пост
# 55
Здравейте,

имате ли идея какво трябва да бъде минималното отстояние на мебели от радиатор?
Имам смътен спомен (дано не те подвеждам, но отдавна съм го чела, когато сме купували конвектори) за препоръка около 1 м за електрически радиатор и конвектор, а за централно отопление може и по-малко. При нас в една от стаите (централно отопление) е около 50-60 см и нямаме проблем вече 20 години.

Много благодаря  : ) !
Виж целия пост
# 56
Здравейте,

имате ли идея какво трябва да бъде минималното отстояние на мебели от радиатор?

Ако продуктът е български съветът ми може да не ти свърши работа, но ако е от някой по-известен производител би следвало да имат installation and operation manual (IOM или O&M), документация в която се упоменават отстоянията от уреда в зависимост от необходимите обслужвания и за правилното му опериране.
Виж целия пост
# 57
Здравейте, въпрос към тези, които имат подово отопление и са с циментова замазка - слагана ли е мрежа, от тази фината?
Направо не знаем на кого да вярваме! Нал приятел, които е наистина много добър ОВиК инженер, ни съветва непременно да сложим. Да, в замазката има фибри, но според него прави ли се такава на циментова основа, е задължително. Отделно, тя не е толкова скъпа, за да се мисли толкова.
Други пък казват че е напълно излишна.
Как е при вас?
Виж целия пост
# 58
Ние имаме и мрежа и фибри
Виж целия пост
# 59
Да, точно, препоръката е за мрежа, фибрите са си задължителни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия