Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 47

  • 40 938
  • 764
# 540

Споделете имена на фирми за строеж?
Немога да съм полезна с имена на СФ, първо защото ние строихме 2019 - 2020 г., в село Белчин, а не в или около София и второ защото къщите са ни сглобяеми - американски тип с дървена конструкция. Основите, подпорната стена на едната ограда към горен имот и самата ограда ни ги строи местна фирма от селото, която масово и основно строи там, а самите къщи до Премиум ключ(т.е. напълно завършени) ги строи Тед Хаус и друга фирма за отоплението.
Виж целия пост
# 541

Споделете имена на фирми за строеж?
Немога да съм полезна с имена на СФ, първо защото ние строихме 2019 - 2020 г., в село Белчин, а не в или около София и второ защото къщите са ни сглобяеми - американски тип с дървена конструкция. Основите, подпорната стена на едната ограда към горен имот и самата ограда ни ги строи местна фирма от селото, която масово и основно строи там, а самите къщи до Премиум ключ(т.е. напълно завършени) ги строи Тед Хаус и друга фирма за отоплението.

Колко години живеете в такава сглобяема къща?Имате ли оплаквания или ви излезе по качествено и евтино от монолитна бетонена къща?
Виж целия пост
# 542

Колко години живеете в такава сглобяема къща?Имате ли оплаквания или ви излезе по качествено и евтино от монолитна бетонена къща?
Къщите са завършени в края на 2020 г. Не живеехме постоянно в тях, но се ползваха доста често, а през летният сезон през цялото време. От 2 години постояно живеем в едната. Оплаквания нямам, качеството е средна хубост, защото не сме ползвали довършителни материали от висок клас, но за СК е идеално. Къщите не са строени за жилища, а за вили и затова не сме се втилясвали да са нещо невиждано и ултра модерно, а да са красиви и практични. Като цена като сравнявахме само тази по договор излизаше по-евтино от монолитно строителство, но с довършителните работи, които ние си правихме извън цената, а бяха задължителни, като отоплението например цената се изравни. В момента нямам идеа дали СК излизат по-евтино. Следва вие да си направите проучване.
Основното предимство на СК е бързото им изграждане. Видях, че сте пуснала тема за сравнение на Тед Хаус и Евтин дом. Ами погледнах тези на Евтин дом, те са с метална конструкция, а на Тед са с дървена, дори по това се различават. Вие трябва да си прецените каква къща искате. За изграждане на СК също вече се чака по 1 година и повече. Ако искате с дървена конструкция може да погледнете и къщите на Дом Комфорт.
Виж целия пост
# 543
Здравейте, включвам се отново в дискусията с въпрос. Не отдавна бях споделила, че все още ки бавят нанасянето на сградата (ново построена къща, обл. Пловдив) в кадастъра. Подадох всичко юли месец минашата година, след което ходих няколко пъти и всеки път ми се казваше, че ще предадат на колегите, и когато е готово, ще ми излезе в системата онлайн. Да, но от последното ходене статура се измени единствено на "изменение на кадастрални данни в КРНИ". Търсих информация в сайта им за срока за тази услуга, бие пуснахме обикновена (не експресна), тъй като нямам вече спомен какво са ни казали като срок,затова исках да се допитам до вас, понеже сте по-информирани относно това какъв е срокът за такава услуга. Единственото което намирам е следната услуга и по моите разбирания би трябвало да е същото, и срокът там е даден 14 дни:
Виж целия пост
# 544
Ох,Пловдивският кадастър е мъка .На мен няколко пъти ми бе обяснено ,че обявените срокове в сайта "не важат" .Нанасянето ставало "когато -тогава " .При нас ,нанасянето на сградата стана бързо -малко над един месец .Май геодезистът имаше някакви "връзки" .Обаче , изтриването на междинната линия ,когато обединявахме два парцела , май отиде на към половин година(по спомен)  ,при вече изготвен променен ПУП .
Виж целия пост
# 545
На мен нанасянето отне 4 месеца.
Виж целия пост
# 546
Здравейте, моля ви ,дайте контакти на фирми ,които са ви построили къщите в Пловдивско близко село.

Много благодаря,предстои ни строеж !


b][/b]
Виж целия пост
# 547
Здравейте! Смятаме да строим къща в двора на родителите на мъжа ми (те си имат къща там). Къщата ще е сглобяема. Какво ни трябва като документи и подготовка, колко време би отнела тази част?
Виж целия пост
# 548
Здравейте! Смятаме да строим къща в двора на родителите на мъжа ми (те си имат къща там). Къщата ще е сглобяема. Какво ни трябва като документи и подготовка, колко време би отнела тази част?
ПУП. Пълен комплект документация за инвестиционното намерение, включително доказване на законосъобразност на съществуващото застрояване. Изследване на възможностите за ново строителство от архитект.
Виж целия пост
# 549
Здравейте! Смятаме да строим къща в двора на родителите на мъжа ми (те си имат къща там). Къщата ще е сглобяема. Какво ни трябва като документи и подготовка, колко време би отнела тази част?
За СК документацята и процедурите са същите като на монолитно строителство. Най-добре е да изберете фирма за СК, отивате при тях и те ще ви обяснат всичко, а ако имат възможност може и те да ви придвижат документацията до издаване на РС. За целта е препоръчително да се спрете на фирма, която притежава проектантски екип и арихитект. Колко време би отнело одобряването на проектната документация и издаването на РС зависи от много фактори, така че няма конкретен отговор. Зависи и в коя община е имотът.
Виж целия пост
# 550
Здравейте,
Смятаме да сложим пергола на верандата. Миналата година пробвахме с чадъри, но мястото ни е открито и счупихме 2...
А изложението е южно и лятото не се живее, ако няма сянка.

Та, в този ред на мисли, препоръчайте някой читав за изработка.
Писах на няколко фирми - офертите за пергола 6х3,5м не падат под 14к, което за мен е абсурдно. Дограмата на цялата ни къща беше толкова и още малко отгоре...
Виж целия пост
# 551
Ние сложихме странична тента. Защото много ниско пада Слънцето. Купихме я от един сайт с ХЛ накрая. И сами си я сложихме.
Виж целия пост
# 552
И друг път съм писала. Ние сложихме тента, с мотор, датчик за вятър. Малко по голяма от вашия размер струваше към 4000лв, но преди 2,3 години. Много сме доволни
Виж целия пост
# 553
Супер изглежда. А как е закачена на фасадата - мен това много ме притеснява.
И друг път съм писала. Ние сложихме тента, с мотор, датчик за вятър. Малко по голяма от вашия размер струваше към 4000лв, но преди 2,3 години. Много сме доволни
Виж целия пост
# 554
Това със закрепването беше най сериозния проблем, идваха много фирми, предлагаха безумни решения. Аз не исках пергола с колони отпред. Сенника е закрепен на покривната плоча отдолу. Плочата е по малка от сачака  и затова сенника е отдолу. Ползваха някакви дистанционери защото минаха през дървената конструкция. Много лошо го обясних май.  Просто трябва  бетон - стена, таван за закрепване. Ако е сглобяема къщата не знам как. Размера е 7/3,5м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия