НАБОР 2005 Юристи, медици, финансисти, инженери - всяко дете своя път към успеха да намери!

  • 53 354
  • 758
# 210
Ма как ще се отделят - ние простосмъртните как ще разбираме клюките. Ето аз рових и намерих един АК - ев, който много добричък ми изглежда на външен вид...а то какев звяр се криел под тази външност.

Аз какво ще правя другата година сама, като няма да има тук кой да ме консултира за записвания, карти за ГТ и евентуално здравни осигуровки за чужбина? Ще трябва да ходя "нова" в темата на набор 2006 и там да ме посрещат с недоверие.
Виж целия пост
# 211
Защо страхотии? Най-страшният СтрахОтий (АК) се пенсионира.

Ааа, сигурна съм, че синът ми ще номинира веднага няколко страхотии - дали поради обективни обстоятелства или поради перманентната му "енергийна ефективност" и "все-нещо-недоразбралост", поне ще мога да верифицирам тук с форума прав лий или ней Simple Smile

Но студентите ще имат една разкошна преподавателка по Римско право, много умна, сладкодумна и с невероятно чувство за хумор, надявам се все още е. Проф. Малина Новкиришка. (не сещам по мъж как е) Да общуваш с такъв човек е привилегия.

Аз подозирам, че синът ми се интересува от тази специалност почти изключително поради римско право и международно право, дано му се разпростре интересът и върху останалите науки Simple Smile. Беше решил, че ще записва латински език като избираема дисциплина, но в програмата в ЮФ липсва такава. Вероятно ще търси във филологиите.

В тази връзка, има ли според вас смисъл от различните кръжоци, които се организират във факултета? Имаше преди време публикации за успехите на отбора по дебати или нещо такова, но като цяло, струват ли си заниманията, дори като място за социален контакт, според вас?
Виж целия пост
# 212
За кръжоците нищо не знам, но има (ше) - нямам време да търся и да пусна линк, популярни фразеологизми на латински език - много симпатично книжле. Отделно има правна терминология на латински (май заглавието беше речник на латинските тармини в правото или вариация на тема). Ако не в редовните книжарници, на пазара на книги втора ръка ще ги има.

Светкавичка, без да имам преки впечатления, "на главата на Новкиришка" се е качил асистент (не знам заглавието му), който дерибейства - дава писмени изпитвания и ако не са взети с някакъв минимум (оценка), не допуска до изпит и децата отиват направо за на есен. При това не зачита оправдателни причини за отсъствие от колоквиум. Та приказката за царя и пъдаря.
Виж целия пост
# 213
Явно този ги оставя масово за наесен …
Виж целия пост
# 214
Аз какво ще правя другата година сама, като няма да има тук кой да ме консултира за записвания, карти за ГТ и евентуално здравни осигуровки за чужбина? Ще трябва да ходя "нова" в темата на набор 2006 и там да ме посрещат с недоверие.
Стоиш си тук и питаш тук никой няма да откаже да те консултира. Значи преди 13 г се опитах в 2006 да се впишат, Ами не се получи, а моето нали е 2006 ама нещата така се подредиха че два пъти с 2005 тръгва на градина и накрая си тръгна с тях и на училище.
Виж целия пост
# 215
Дъщеря ми вече се била регистрирала в susi Simple Smile
Виж целия пост
# 216
Здравейте, имам нужда от помощ. Какъв е срокът за връщане на семетриална такса, разбира се след удържане на 20% от университета и по-конкретно СУ? Търсих в сайта, но никъде няма посочен подобен срок. Вече минаха две седмици от подаване заявлението за отписване, в което изрично дъщеря ми заяви връщане на сумата. Няма върнато по сметката й, а на телефоните на счетоводен отдел, където ме насочиха никой, ама абсоюлтно никой не вдига. Отговор на имейл - също нямам. Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 217
От СУ ни преведоха парите по сметката от която са получени за 9 календарни дни. Заявлението е подадено на 1 август, на 9-ти парите бяха в сметката.
Виж целия пост
# 218
От СУ ни преведоха парите по сметката от която са получени за 9 календарни дни. Заявлението е подадено на 1 август, на 9-ти парите бяха в сметката.

Благодаря Ви! Още в понеделник ще проверя как стоят нещата, че явно нещо не е наред.
Виж целия пост
# 219
И аз за здравното. Влязохме в сайта на НАП да подадем образец 7, обаче така и не успяваме, защото иска някакъв код на телефон и там не успяваме нищо да напишем. Помощ Simple Smile
Този образец може ли да се попълни на място в НАП, когато отиде да си плати здравните?
Виж целия пост
# 220
И аз за здравното. Влязохме в сайта на НАП да подадем образец 7, обаче така и не успяваме, защото иска някакъв код на телефон и там не успяваме нищо да напишем. Помощ Simple Smile
Този образец може ли да се попълни на място в НАП, когато отиде да си плати здравните?
Да, може. Те съдействат за периода, който трябва са се попълни и плати.
Виж целия пост
# 221
Може. МД го подаде на място.
Виж целия пост
# 222
Искането за издаване на ПИК можеше във всяко поделение на НАП, нали така, а декларацията - само в териториалното поделение по постоянен адрес ли?
Виж целия пост
# 223
Искането за издаване на ПИК можеше във всяко поделение на НАП, нали така, а декларацията - само в териториалното поделение по постоянен адрес ли?
Не, и двете може във всяко ТД на НАП
Виж целия пост
# 224
Момичета, а в тази декалрация 7 трябваше ли да посочвам период, че аз я пуснах с начална дата 01.07., но без крайна (даже не се сащам дали имаше такава опция)? Rolling Eyes Автоматично ли ще стане това поемане на осигуровките от СУ? Нали попълниха нещо и в тази връзка, когато се записваха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия