Рицарят на Седемте кралства - нов сериал в света на Игра на тронове и Домът на дракона - 48

  • 21 672
  • 405
# 165
Почна се с меметата 🤣.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 166
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:


Виж целия пост
# 167
Пуснаха го най-накрая. Щото нали веднъж го обявиха за май миналата година, а после се размина, та така... докато не се случи не им вярвам. Grinning

Въпреки, че историята е по-семпла и кратка не очаквах сериите да са по-малки от час.
За онази сцена зад дървото - чие е това хрумване изобщо?
Като цяло на мен ми хареса. Да видим малко какво се случва извън замъци и войни. Очаквам появата и на другите персонажи. Изборът на Егг ми харесва. Дънк също изглежда спрямо представите ми. Е можеше да е още малко по-висок Simple Smile Моят мъж - той не е чел историята - пите ме - този да не е предшественик на Планината. Казах му, има връзка с друг висок персонаж от Троновете, ама сети се сам. Joy

Предполагам, че сезона ще е посветен на първата им история. Едва ли ще прескочат в следващата. Но предвид, че се говори за още един сезон, а историите за Дънк и Ег са три, чудя се дали ще видим реализация и на трите. Но да не забряваме, че Нетфликс придобиха целия бизнес на Уорнър Брадърс, та не знам доколко това ще се отрази на бъдещите проекти от вселената на Вестерос.
Виж целия пост
# 168
Предполагам, че сезона ще е посветен на първата им история. Едва ли ще прескочат в следващата. Но предвид, че се говори за още един сезон, а историите за Дънк и Ег са три, чудя се дали ще видим реализация и на трите. Но да не забряваме, че Нетфликс придобиха целия бизнес на Уорнър Брадърс, та не знам доколко това ще се отрази на бъдещите проекти от вселената на Вестерос.
Вторият сезон вече се снима - ще излезе през 2027.
Виж целия пост
# 169
Няколко пъти трябваше да го изгледам епизода, за да реша дали ще го хейтя или харесвам.
И всъщност много ми допадна, в пъти повече от Домът на дракона ако трябва да бъда честна.
Има нещо толкова мило, наивно, по детски чисто в Дънк и двамата заедно с Ег правят страхотен
тандем. Започнах да чета за тях и досега според мен доста стриктно си се движат по написаното от чичо.
Стига дракони, вълци, рози и лъвове, нека видим как и обикновените хора живеят и оцеляват по времето
на великите домове от Вестерос. Единствено не ми хареса пуп сцената, но се преживява.
Да няма нищо зловещо, геройско, или особено вълнуващо в пилотния епизод, но някакси ми
прикова вниманието и ми свърши много бързо епизода. Приятно изненадана съм и не очаквах, че би ми
допаднал Рицарят, радвам се, че му дадох шанс на сериалчето.
Въпрос към по-запознатите
Скрит текст:
Кой ще е майстер Егон от нощната стража? Ег ли?
Виж целия пост
# 170

Въпрос към по-запознатите
Скрит текст:
Кой ще е майстер Егон от нощната стража? Ег ли?
Скрит текст:
Майстер ЕМон е, и е брат на Ег Simple Smile.
Виж целия пост
# 171
И аз харесах първата серия. Дори моментът с ака..о не ми направи голямо впечатление, защото знам, че обичат нарочно да провокират.
Виж целия пост
# 172
Въпрос към по-запознатите
Скрит текст:
Кой ще е майстер Егон от нощната стража? Ег ли?
Скрит текст:
Майстерът е Емон. Ег е Егон и майстер Емон е негов по-голям брат. Емон се отказва от трона в полза на Ег. Когато майстер Емон умираше в Игра на тронове, спомена Ег в предсмъртните си бълнувания.
Виж целия пост
# 173
Благодаря за инфото. Сър Дънк и Ег подозирам, че ще ми станат големи любимци.
Харесва ми, че един обикновен човек, който няма нищо проявява кураж и смелост
да мечтае и постигне повече отколкото се предполага, че му е отредено.
Кое наистина прави рицарят истински такъв? Името, домът, произхода, парите или онова, което
носиш в сърцето и реално си. Да защитаваш беззащитните, да проявяваш смелост,
да си "чист" и невинен в мислите и безкористен в действията си. Сравнете Дънк с един
Кристън Кол ако щете. Дори в GOT видяхме много малко истински рицари в пълния
смисъл на думата. Както и да е, отнесох е, а друго исках да напиша.
Направи ми впечатление, че Дънк има три коня, точно толкова дракони имаше и Денерис.
В староприемницата
Скрит текст:
този, който беше пиян и му каза да не го доближава
не беше ли някой от другите Таргариенски принцове?
Видяхте ли монетата, с която другия гост се разплати, досега не бях забелязвала
или поне не са показвали какво е изобразено на монетите.
Не съм фенка на дом Баратеон, винаги са ми били някакви шумни, прости, диви селяци
(Ренли и Станис ги изключвам), но в епизода ми хареса поведението на точно този Баратеон
и как реално само той се държа добре с Дънк и го възприе насериозно.
Основния музикален фон е невероятен, толкова е мелодичен, има някакво вълшебство,
напомня на старите рицарски времена на големи герои, красиви девойки и страшни дракони Grinning
Ето за тази мелодия говоря, след първата минута е велико.

Виж целия пост
# 174
Скрит текст:
този, който беше пиян и му каза да не го доближава
не беше ли някой от другите Таргариенски принцове?
Скрит текст:
Дерон "Пияницата" - най-големият брат на Ег и майстер Емон. Ег всъщност беше с него. Ще видим и втория им по-голям брат, вероятно в следващата серия, който е злодеят в тази история.
Виж целия пост
# 175
За последно досаждам и после чак като изгледам няколко пъти втори епизод.
Интервю с главните герои - Питър /Дънк и Декстър / Ег. Това детенце има голямо бъдеще в киното,
толкова е отракано, чаровно и готино. И пак сякаш той води разговора, а "сър Дънк" му трябва
време и в реала да се включи след като позагрее (шегувам се естествено).



Виж целия пост
# 176

В староприемницата
Скрит текст:
този, който беше пиян и му каза да не го доближава
не беше ли някой от другите Таргариенски принцове?
Видяхте ли монетата, с която другия гост се разплати, досега не бях забелязвала
или поне не са показвали какво е изобразено на монетите.
Монетите във Вестерос са златни дракони и сребърни елени. В случая Дерон плати с дракон. За мен си беше очевидно че е Таргариен дори да не знаех, облеклото му беше специфично.
Виж целия пост
# 177
и медни звезди, като тази, която Дъг хвърли на Ег, докато го мислеше за конярче.
Виж целия пост
# 178
Медната монета не беше ли със знака на Седмината, или както там се наричаше звездата?
Виж целия пост
# 179
Като изключим няколко откровено грозни и излишни сцени, ми харесаха много двата епизода.
Голям фен съм на книжката, и си я припомних преди да започне излъчването на сериала.
Детето е прекрасно, Дънк също отговаря на книжния образ. Не знам обаче как бих възприела сериала, ако не знаех кой кой е. В радостната сцена във втори епизод (Дънк, Ег и Лайънел) имаше нещо зловещо и тъжно, знаейки какво ще следва години по-късно. Тръпки ме побиха.
Дънк беше споменат в Троновете, в епизода-коментар са включили сцената между Джейми и Серсей/Сърси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия