Термин Август 2024 ♥ - тема 10

  • 44 870
  • 743
# 420
Моят като е буден най-често яде 🤣  ама то му отнема сума ти време и често си заспива с шишето в уста. Ползвам люлката, радхождам из двора. Ежедневно пътуваме с колата и се разхождаме.
Конкретни забавления не му търся.
Виж целия пост
# 421
От снощи забелязах тъмнозелен цвят в пелените. Бебка е на 17 дни. Някоя мама да знае от какво може да е? Изцяло на кърма е и наддава нормално.

Лъки, да не си хапвала нещо по-специфично?
Виж целия пост
# 422
Лъки, според нашите тук книжки за прегледите на децата зеленото е ок. Чела съм, че може да е ако бебето е пило повече предно мляко, ако е на кърма, за АМ не знам.

Деси, първото ми дете беше така с яденето, то си отиваше по близо час в ядене и преобуване, за сметка на това, сега второто е експресно - през деня 5-10мин макс яде, нощем стига до 15 максимум, та и ние си измисляме занимания.

Герка, при нас баткото е много интересен, малкия даже ако трябва да избира сигурно ще предпочете да гледа брат си отколкото мен докато будува. Аз разпънах миналата седмица активната гимнастика, не че прави нещо съществено на нея, ама поне да зяпа играчките за някоя и друга минутка. Засичам го тези дни че успява да удари една дрънкалка (естествено неумишлено), но му прави впечатление и все го слагам така че да я уцелва. Днес му сложих и едни дрънкалки за ръчички и крачета, като мърда да му дрънкат, и те явно ще влизат вече в редовна употреба. Освен това караме колело във въздуха, обръщам го по корем на гимнастиката, или повдигнат я на възглавничка я на крака ми, държа го по гръб на краката ми да се гледаме, пея песнички, говоря му (каквото ми дойде на ум). Използвам и че се заглежда през прозореца, понеже от там естествено влиза светлина, слагам го да си гледа там. В кошарата предпочитам да не го държа като е буден, гледам да уча децата, че леглото е място за спане, за да не си рискувам спането им после с желания за всякакви занимания в леглото. Баткото си знае и дори и сега си ползва леглото 99% само за сън (нашата спалня обаче... се ползва за какви ли не игри и в момента най-вече за батут). Навън според времето си ползвам част от изброените занимания, днес например разпънахме одеяло за пикник и даже и там си лежа и гледа, и по гръб и по корем. Това естествено не си представяйте, че всичко вмествам в едно будуване, просто нахвърлям идеи. За справка, вчера стана на месец, така че не е много по-малък, предполагам и на 40 дни трябва да вършат работа такива занимавки.

А имате ли си ритуали за сън? Какво включвате в момента? Аз искам да започна да прилагам от рано, но нещо не мога да си го наглася да го усещам като точният ритуал за нас.

И още един въпрос към мамите с по-големи деца, как се оправяте с вечерното заспиване? Децата по едно време ли си лягат горе-долу, татковците ли се включват, имате ли други трикове? Тези дни слагам и двамата горе-долу по едно и също време и добре, че баткото ми е научен, че ми е достатъчно тежко с подготовката за сън на двамата. Както и сутрин ми идва трудно да се оправят по едно и също време, особено ако не съм се наспала хубаво (не ме питайте защо не спя сега, ами седя във форума)
Виж целия пост
# 423
Няма да питам. Сигурно по същата причина, поради която и аз Joy
Виж целия пост
# 424
Ако е зелено и бебето е на АМ, може да е от добавеното желязо. Ние вече имахме наситено тревисто зелено ако.

За занимавките това, което Вики е изброила, в общи линии.
Виж целия пост
# 425
На мен баткото ми е без режим и без ритуал за заспиването. Единственото задължително нещо вечер преди вечеря е банята. От там насетне играе, разглежда книжки, рисува...каквото му се прави, като ще заспива се кротва на дивана и после го местим в детската.
Всички вкъщи са свикнали на шум, та не пазим тишина, някой като спи.
Сега сутрин, ако аз трябва да карам баткото на градина ставам цедя се, душ, вдигам баткото, миене на зъби/лице, храни рибите, прави кафе /кафеавтоматът в негово присъствие не може да го пусне/, обличам го, ляга да си почине малко 🤣 оправям бебето, качваме се в колата и потегляме...
Виж целия пост
# 426
Само на кърма е .
По специфично нещо не се сещам да съм яла. Трета седмица обаче пия 117мг желязо след секциото изписано ми в болницата. Май съм се наситила и ще го спра за няколко дни да видим.

Ритуали за сън - вечер след 19:00 приглушаваме светлината в и ако е будна не я заговаряме и закачаме, само гушкане.
Виж целия пост
# 427
Лъки, докато кърмех ми се случи на два пъти да има зелено ако бебето. Аз го отдадох на колики, защото беше придружено и с плач и превиване на бебето. Тогава засякох и какво съм яла. Повече не е имало.
Вечер децата ги слагаме да лягат по едно и също време.
Когато таткото може да помогне го карам да приспива баткото. Да му чете книжка, да си поговорят малко и после го оставя сам и той си заспива, на почти 4г е. Когато тати го няма аз с бебето на ръце му чета книжката, говорим малко и го оставям сам да заспива. Бебето приспивам на бял шум в легълцето, на ръце или още докато чета приказката на бати.  За бати ритуала е един, за бебчо както дойде, защото само вечер съм забелязала, че понякога си поревава малко и няма точен час на заспиване. Ако плаче го гушкам, ако не го оставям в гнездото или на легълцето му.
Не го забавляваме много, през деня сме все навън по площадките, за да може бати да играе и бебко слуша писъци и ревове часове наред, има и детски смях понякога, когато децата не се карат за нещо 😂 Когато сме у дома за малко го слагам на гимнастиката и баткото си играе с него да му размърдва играчките или на люлката, ако готвя и тогава и за голямото дете давам нещо да рисува или прави, за да мога аз да свърша малко работа.
Виж целия пост
# 428
Здравейте,вчера ни изписаха витамин К,обаче не ми казаха колко време се дава?
Виж целия пост
# 429
Здравейте,вчера ни изписаха витамин К,обаче не ми казаха колко време се дава?

Не се ли дава на 2 пъти - като се роди в болница и след месец мисля от педиатър. Как така ви го изписаха? Да го давате всеки ден ли?
Виж целия пост
# 430
Здравейте,вчера ни изписаха витамин К,обаче не ми казаха колко време се дава?

Не се ли дава на 2 пъти - като се роди в болница и след месец мисля от педиатър. Как така ви го изписаха? Да го давате всеки ден ли?
По 2мл ежедневно
Виж целия пост
# 431
Момичета, бебето от вчера е с изпъкнал пъп. Педиатърката каза да купим лепенка за пъп и тя ще я залепи. Случвало ли ви се е?

Вики, благодаря за идеите, както винаги си изчерпателна и полезна! ❤

Деси, за всички хранения ли цедиш? Ивайло не суче ли? Съжалявам, че пак си се вързала за помпата, наистина се зарадвах, че този път ти се получава кърменето ☹

Аз забелязвам, че когато давам кърма, бебето ака повече, даже по време на храненето или веднага след това. Днес каква тортичка беше направил, омаза всичко…добре че и таткото помогна да почтистим.
Виж целия пост
# 432
За спането на шум, първия ден педиатърката ни каза да не му пазим тишина, да свиква да спи на шум. И ние бяхме "да бе, много ясно" Сега, като спи, само шушнем и ходим на пръсти... само дето не левитираме и не си четем мислите. А той дори още не ни чува много добре, като бърборим...

Вчера регистрирах първата дефинативно социална усмивка Simple Smile За предишните имах съмнение, че са от тези сънените. Но вчера го гушнах буден и той ми се ухили Simple Smile

Лъки, аз бях разбрала, че желязото не се предава чрез кърмата, затова трябва хубаво да ги назобим с желязо през бременността, за да могат, докато се захранят, да си имат запаси. Така че потърси повече инфо за това.
Виж целия пост
# 433
Момичета, бебето от вчера е с изпъкнал пъп. Педиатърката каза да купим лепенка за пъп и тя ще я залепи. Случвало ли ви се е?

Здравейте, момичета, следя ви от самото начало, но така и не се реших да се включа официално досега. Аз родих на 02.08.24, момче 3250гр. Мартин.

Герка и нашето бебе е с пъпна херния, от няколко дни е с лепенката. Педиатърката ни показа, как се слага и следващата ще трябва да я слагаме сами, което ще е доста притеснително за мен. Обясни ни, че се получава понеже още са им слаби коремните стенички, каза да слагаме памперса по-високо отпред, да покрива над пъпа, за да бъде допълнителна опора. С тези лепенки трябва да се оправи и да не се стига до операция.
Виж целия пост
# 434
Връщаме се от първи преглед при педиатъра и минавам да се отчета: роден 54см 3960гр с 39см глава, на 32 дни вече е 56см 5300гр и 41.2см глава. Прегледът си му беше супер, всичко е наред, при нашия правят и ултразвук на тазобедрените стави и там всичко е ок, следващото ни посещение ще е за ваксина другия месец. Дадоха му и другата доза витамин К, но и при нас не знам да се дава постоянно, имаше в болницата (май всъщност 2 пъти там) и сега при педиатъра и това е.

А иначе и ние не пазим тишина, и двете деца спят на шумно, единствено по време на самото заспиване на бебето гледам да е по-тихо (да се разбира гледам баткото да не вика и тропа до него), ама то е за няма и 5 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия