Тройно гражданство

  • 1 369
  • 19
Здравейте,
искам да питам за тройното гражданство. Имам Българско гражданство по рождение след това е взето турско гражданство. От кръвна рода сега имам право да взема румънско гражданство. Ако взема трето гражданство ще имаме ли някакъв проблем с София? Питах няколко адвоката те ми казаха че няма да има проблем исках да питам и тук дали някой има представа как стоят нещата с тройното гражданство. Спрямо румъния и турция няма да има проблем но за България незнам точно. Моля ако някой има информация да каже.. всичко най хубаво. 😊
Виж целия пост
# 1
Не е писано май за накакво ограничение колко гражданства можеш да имаш.
Виж целия пост
# 2
Отговорът от форума 100% важи повече от този на няколкото адвокати...
Виж целия пост
# 3
И за какво са ви всички тези гражданства?
Виж целия пост
# 4
И аз това щях да питам. При брак, развод, деца, закупуване или продаване на имоти ще е голяма каша с тия гражданства.
Виж целия пост
# 5
Най-добре в Австрия - там не приемат двойно гражданство. И много с двойни гражданства се отказаха и оставиха само австрийското.
Виж целия пост
# 6
Какво повече ще ти донесе румънското гражданство, че да ти трябва? Ако имаш конкретна облага - драпай за него. Ама кое е по-различно от българското?
В някоя специална страна ще ходиш без виза ли,  ще се обучаваш безплатно в университет, или...?
Виж целия пост
# 7
Питали сте адвокати, казали са ви, че няма проблем. Тук можем само да споделим нещо от реалния живот. За България съм сигурна, че няма да имате трудности, освен да имате поне валидна лична карта винаги. Но поемайки правата и задълженията и на друго гражданство , трябва да мислите и за следващото поколение, защото често рефлектира и върху тях. Стана ми интересно заради румънското гражданство. живея в Канада, имам колежка, която с мъжа и са от Молдова. Те са си канадски и молдовски граждани. Скоро получиха цялото семейство по произход и румънско. Знаят езика. Каза ми, че искат децата им да имат  и гражданство на ЕС. Тоест правят го за да имат децата им още една една отворена врата.
По същите причини и приятел и състудент На сина ми канадец по рождение  тук подаде документи и получи ирландско гражданство и след това и британско по произход.

Но всичко си върви с тежести, сега масово българчетата от Канада с ЕГН като навършат 18 години са вече длъжници за здравни осигуровки и все един ден ще им се наложи да се обясняват вадят документи за НАП отдел Изясняване на здравно- осигурителен статус по разни поводи.
А доста от тях говорят добре български, но писането, писането.
В прибалтийските републики има връщане на казармата за всички от-до определена възраст, независимо от друго гражданство и местоживеене. На наши приятели момчето не може да иде да види баба си поради тази причина.
За Румъния от колежката знам, че засега не се предвижда връщане на задължителната казарма. В Италия обаче има проект за връщане.
Помня много добре какво ни каза съдията по време на клетвата за канадско гражданство. Навсякъде по света може да разчитате на консулска защита с изключение на страните, където сте граждани.

В Турция не съм сигурна, но съм чувала, че може да откупи или нещо такова. Признавам, че не съм запозната.
Докъм 2000 година е имало и казарма в Италия. Възрастни италианци от Канада са ми казвали, че не екскурзия до Италия оттук са пътували само момичета. Достатъчно е било само да имаш италианска фамилия, без  никакви документи и айде на комисия от летището.
Каквито и да решите успех.
Виж целия пост
# 8
О, я кажете за българските младежи и здравните осигуровки. Синът ми е с българско гражданство и току що завърши университет, но никога не е живял в България, какво трябва да се направи, за да не му текат осигуровките.
Виж целия пост
# 9
Аз съм с тройно гражданство и няма проблем (и) от българска страна.
Виж целия пост
# 10
За разлика от повечето пишещи смятам, че ако ти се полага гражданство вземай го. Човек никога не знае как ще се промени света. Много вероятно е един ден ЕС да го няма вече, така че румънско гражданство ще е бонус. Освен това предполагам, че Румъния има олекотен визов режим с повече страни в сравнение с България (извън ЕС).

Законите за двойните гражданства са винаги между две държави, тоест в случая трябва да се провери
1. България и Румъния спогодба
2. Турция и България спогодба

Ако е разрешено, щом адкоката е казал действайте.
Виж целия пост
# 11
О, я кажете за българските младежи и здравните осигуровки. Синът ми е с българско гражданство и току що завърши университет, но никога не е живял в България, какво трябва да се направи, за да не му текат осигуровките.
Няма как да му текат осигуровки в България, ако не е назначен на трудов договор в България. Няма да ощетите държавата, спокойно.
Виж целия пост
# 12
В предишния ми постинг ставаше въпрос единствено и само за здравни осигуровки, които са отделно от социалните( дължими при трудова дейност).
Определено препоръчвам на всеки отговорен български родител, чието пълнолетно дете има двойно гражданство и живee постоянно извън България в страна от ЕС или извън, поне веднаж да провери актуалното положение за здравно-осигурителен статус в следния линк със свободен достъп. Всяка ситуация е уникална и не може само по информацията оттам да се правят изводи. Важно е, и не само, ако имате имоти вие и децата ви в България.

https://portal.nra.bg/free-access-services
Виж целия пост
# 13
Пак казвам, здравни осигуровки имаш, само ако си назначен на работа и работодателят ти ги плаща, ако си редовен студент и университетът ти ги плаща или ако си ги плащаш сам всеки месец. Само за лица до 18 години здравните осигуровки са безплатни за български граждани.
Виж целия пост
# 14
Това ясно, но трябва ли да се попълва някаква документация ако вече не си студент и нямаш намерение да се здравно осигуряваш в България, за да не се води като задължение в бъдеще.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия