Баба Марта идва вече, скоро ще усетим малкото човече!

  • 11 805
  • 322
# 75
Сонита, златна си  bouquet! Пускай рецепти винаги, когато имаш време - кулинарията ми е хоби и повечето време прекарвам в кухнята. Аз също варя спагетите до полуготовност и никога не изплаквам с вода. Довечера ще са с кайма, но скоро ще пробвам и тези...
А мъжа ми е луд по лазаня, но тия готовите кори нещо не ми вдъхват доверие. Но още не съм се престрашила да замеся аз - знам, че се варят и незнам какво ще се получи.
Аз пък обожавам тирамису, но съм яла наистина хубаво само един - два пъти...другото си е побългарена работа. Все се каня да направя, но трябва повечко маскарпоне / нали това сирене беше Rolling Eyes/, пък тук е малко скъпичко...но за някой празник ще направя!

Ще пускам, няма проблем  Peace И аз все гледам да се усъвършенствам в тази насока  Wink
Корите за лазаня и ние ги вземаме готови, направо се нареждат в тавата и се заливат със сместта, дори без накисване. Свекърва ми и тя купува готови, само домашни ныоки прави отвреме-навреме. Мен мъжо ме учи на италианска кухня, добър е сега, какво да си кривя душата  Mr. Green Експериментираме и с нови рецепти от различни региони, имаме доста книги за кулинария.

Още малко и пускам рецептата за тирамису  Crazy / сред малкото италиански сладки работи, които умея да правя добре/
Виж целия пост
# 76
Сложих си в подписа линк с моите кухненски занимания Wink. Само че съм снимала много малко неща, но ще се реванширам.
Сега да не ви стане нещо, ей Laughing? На който му се пощява да не припарва там.
Виж целия пост
# 77
Сложих си в подписа линк с моите кухненски занимания Wink. Само че съм снимала много малко неща, но ще се реванширам.
Сега да не ви стане нещо, ей Laughing? На който му се пощява да не припарва там.
не може да се видят снимките! Simple Smileиска паролка
Виж целия пост
# 78
Моя мъж едно време казваше,че трябва да се измислят легла с дупки! Дупките да са за коремите на бременните. Това по повод,че ми бе писнало да спя на една страна....

А за лазанята... Готовите кори за добро решение. На Барилла си заслужават. Аз ги варя поне 2-3 мин. Децата казват на лазанята - италианска баница.  По принцип корите с яйца са по-добри! Най-просто - кори с различни видове сирена, а ако искате сложете и мръвка, гъби..... Аз обичам да слагам малко сметана за готвене.  В къщи си падаме по италианската кухня..... Така,че сонита - давай отвреме на време рецепти. Ако може и без месо, че гледам него по рядко да го ядем в къщи.

 hahaha да сменяме леглата, казвате  hahaha  Аз също много често спя по корем, доки казва, че нямало проблем, но така или иначе скоро нямала съм да успявам да спя повече така  Wink

В лазанята слагаме бешамел, наред с плънката / често пъти купувам готов бешамел, продава се в кутии като сметаната за торти, не знам дали се продава така и в Бг/.

Тук много се яде месо, по принцип, но аз не съм особено от месоядните, а откакто съм бременна месото съвсем не ми се нрави.
Виж целия пост
# 79
не може да се видят снимките! Simple Smileиска паролка
При мен всичко е наред. Я пробвай пак...
Виж целия пост
# 80
мм че вкусно звучи  newsm22 аз спагетите не ги поливам със студена вода, но ги разбърквам с малко маргарин докато са врели. а това, с неварящата се лазаня доста ме зарадва. Laughing такава е рецептата или корите са по-специални?
за спането по корем - откакто видях + тест не спя така. иначе ми е най-удобна поза. сега спя на една страна, че нали и по гръб не било хубаво. въпреки, че още са ни малки коремчетата, за да притискат нещо, но за всеки случай.  Simple Smile

готов бешамел не съм видяла да продават  newsm78
Виж целия пост
# 81
Аз сигурно съм единственната която не обича да папка такива неща! Joy
Виж целия пост
# 82
Eто така изглежда готовият  Peace

Ами, Херелина, всички кори, които купувам са такива, без варене. Може да има и други, но аз лично не съм виждала.

И на мен ми иска парола за кулинарните творения .......
Виж целия пост
# 83
Аз сигурно съм единственната която не обича да папка такива неща! Joy
не си- и мъжо не обича. затова и радко правя. а умирам за лазаня
Виж целия пост
# 84
А сега вижда ли се newsm78?
Виж целия пост
# 85
Опитвала съм но не ми допадат Simple Smile  hahaha
Виж целия пост
# 86
Малееее какви неща! Simple Smile мммм....... и всичко това което направиш си снимаш Simple Smile
Виж целия пост
# 87
МАшината която използваш имам и аз подобна но няма кой да прави на нея Simple Smile Иначе било лесно омесва си сама.... втасва си и си се пече Simple Smile
Виж целия пост
# 88
Сега се вижда сайта  Peace

олеееее, какви вкусотии има самоооо  ooooh! прегледах на бързо, повече не смея, че искам всичко да излапам   Laughing 

Таиз торта с рулата съм я виждала в готварския, но добре ли се получава?

А питки аз никога не съм правила. Трябва да с епробвам някой път, пък дано се получи.

Хихи, личи си, че съм само на един фреш от сутринта, отивам да похапна нещичко  Wink
Виж целия пост
# 89
Аз хапнах преди малко и сега ми е много тежко! Simple Smile Сутрин като стана първото ми ядене е в изобилие Simple Smile ям какво ли не  Joyа  после се оплакваме ма това е друга тема Simple Smile hahahaВажното е на бечо или бебка да им е добре! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия