Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 87

  • 44 992
  • 825
# 300
Диабет тип 1 се унаследява от родител, така че и бебета диабетици има за съжаление. Жената може би пита за някакъв пренатален тест, който се занимава с мутациите водещи до появата диабет. За гестеционен диабет се наблюдавайте повече, щом имате роднини диабетици

Най-вече се унаследява от баща диабетик, докато при майка диабетик е около 1-2%. Бях чела по последни изследвания тъй като се бях вманиачила.
Виж целия пост
# 301
  Миналия месец ми дойде на 16’ти , а сега с днес имам два дни закъснение . Днес си направих този кръвен тест и стойностите които излязоха са съвсем минимално над референтите . Референтните са 2.600 , а моят показател 2.770 , според вас говорим ли вече за наличие на бременност макар и много ранен етап ? Ще си направя след десетина дни нов тест, но искам да видя и вашето мнение дали имам повод за радост? Блоагодаря предварително.
Виж целия пост
# 302
И в другата тема ви отговорих, това не е положителен резултат. Направете тест след два дни, не 10
Виж целия пост
# 303
Ако има бременност, ЧХГ трябва да е категорично доста над референтните стойности за 2 дни закъснение.
Виж целия пост
# 304
По този повод и аз имам питане.Баща ми е диабетик също но той го придоби от стрес някъде към 40 година възраст,майка ми е в абсолютно същото положение след като баба ми почина.Дотогава нямаха проблем с кръвната захар.Аз проблем също нямам,а значи ли че моето бебе е предразположено🤔

Диабет тип 1 се унаследява от родител, така че и бебета диабетици има за съжаление. Жената може би пита за някакъв пренатален тест, който се занимава с мутациите водещи до появата диабет. За гестеционен диабет се наблюдавайте повече, щом имате роднини диабетици

Най-вече се унаследява от баща диабетик, докато при майка диабетик е около 1-2%. Бях чела по последни изследвания тъй като се бях вманиачила.
Виж целия пост
# 305
DsklvM21, доколкото четох и за тип 2, фактът, че и двамата родители са развили диабет (дори и по-късно в живота), предполага потенциален генетичен компонент. Диабет тип 2 често може да се развие по-късно в живота и да бъде повлиян от фактори като начина на живот или стрес, но има и генетична предразположеност. Това означава, че се увеличава вероятността от предаване на този риск, но не гарантира, че бебето ти ще развие диабет. Рискът за бебето ще зависи от комбинация от генетични фактори и избор на начин на живот, докато расте, като диета, физическа активност и как се справя със стреса. Като цяло здравословният начин на живот може значително да намали риска от развитие на диабет, дори ако има семейна предразположеност. И за теб се отнася.
Виж целия пост
# 306
По този повод и аз имам питане.Баща ми е диабетик също но той го придоби от стрес някъде към 40 година възраст,майка ми е в абсолютно същото положение след като баба ми почина.Дотогава нямаха проблем с кръвната захар.Аз проблем също нямам,а значи ли че моето бебе е предразположено🤔

Диабет тип 1 се унаследява от родител, така че и бебета диабетици има за съжаление. Жената може би пита за някакъв пренатален тест, който се занимава с мутациите водещи до появата диабет. За гестеционен диабет се наблюдавайте повече, щом имате роднини диабетици

Най-вече се унаследява от баща диабетик, докато при майка диабетик е около 1-2%. Бях чела по последни изследвания тъй като се бях вманиачила.

Не се притеснявайте за диабет за бебето отсега. Гледайте вие дали имате гестационен диабет, това е важното. Но диабет тип 1 и тип 2 са доста различни заболявания. Тип 1 е автоимунно и обикновено се развива в детска възраст, тип 2 обикновено при възрастните се развива в резултат на комбинация от гени и начин на живот (затлъстяването е най-големият фактор доколкото знам), гестационният пък се развива само по време на бременност и главният виновник е плацентата. Не мислете сега дали бебето ще има диабет, няма смисъл. Важното е вие да нямате
Виж целия пост
# 307
Определено, stress free се опитайте.

Когато откриха моя преди няколко години ми казаха, че страшно много млади хора го развиват след 18г. И най-често се отключва от стрес. Но има начини, по които да се опитаме да намалим вероятността - активност и балансирано хранене.
Виж целия пост
# 308
Здравейте момичета имам питане относоно това следях си овлулацията и правени тестове на 05.09 ми беше правихме и след това отново на 07.09 правихме отново опит, а трябва да ми дойде на 19.09 ,но не ми се чака ако на 16.09 направя кръвен ще покаже ли
Виж целия пост
# 309
Исках да ви питам как сте с кръвното?

Тези дни ме мерят сутрин и вечер, все се върти около 102/60 или 105/65. Струва ми се ниско, а вероятно чак утре или вдругиден ще мога да обсъдя с лекаря. Според Гугъл трябва да в малко по-високо.
Виж целия пост
# 310
Ами нисичко е, но е важно преди това какво ти е било.
Виж целия пост
# 311
Исках да ви питам как сте с кръвното?

Тези дни ме мерят сутрин и вечер, все се върти около 102/60 или 105/65. Струва ми се ниско, а вероятно чак утре или вдругиден ще мога да обсъдя с лекаря. Според Гугъл трябва да в малко по-високо.

Нормално е през бременността кръвното да се понижава. Възможно е да се чувствате по-отпаднала заради тези стойности, но с прием на повече течности ще се компенсира това неразположение. Да, важно е какво е изходното артериално налягане преди бременността, но предимно за проследяване дали то се покачва и с колко. Обсъдете го със своя лекар, разбира се, но едва ли е повод за притеснение.

Писала съм преди, повтарям се и сега, момичета, измервайте редовно артериалното си налягане през цялата бременност поне три пъти на ден още преди 20 г.с.! Гестационната хипертония е също често срещана, както прееклампсията и също има отражения върху развитието на бременността.
Виж целия пост
# 312
Допълвам, за кръвното специално в интернет пишат средностатистическия човек как е. Имам близки със 130 горна по принцип, при него като падне на 100 горната и са парцал. Имам и колежка с ниско по принцип 90/95 горна и като я вдигне на 125/130 и не ѝ е добре. Не съм запозната дали някой от тях пие хапчета и т.н, но идеята ми е че според мен е важно преди това какво е било. Да кажем за период от 2-3 месеца назад.
Виж целия пост
# 313
Високото кръвно е опасно.
Ниското е ок, нормално е да се понижава през брем. Пийте повече течности.
Виж целия пост
# 314
Очакваха да имам високо, тъй като имаме в семейството предимно високо + диабетът предразполагал за прееклампсия.

За момента и на двете съм отрицателна. Но съм била със сравнително ниско кръвно преди бременността ( и близките ми ) - към 110/70. И пия доста вода по принцип.

Благодаря за отговорите и определено ще говоря с лекаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия