Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 87

  • 44 996
  • 825
# 285
На друг не му ли направи впечатление, че акушерката я е навикала. Те не могат ли да се държат с нас като с хора? Ако знаехме всичко, нямаше да имаме нужда от тях.

Те в Майчин дом така си комуникират с пациентите... Мен ме навикаха, че съм била отишла на спешен кабинет с кървене...
Виж целия пост
# 286
Е, иначе какво друго е трябвало да направите?
Виж целия пост
# 287
Момичета, онзи ден бях на преглед, но забравих да питам лекарката, а съм на преглед чак на 09.10. Вече съм в 4-ти месец и мисля да започна с магнезия. Вие какъв магнезий пиете, приемате ли Омега 3 за бременни или други добавки освен фолиевата и какви?
аз до 16гс бях само на фолиева. Според мен не си самоназначавай магнезий. Когато трябва да започнеш ще ти кажат. Аз от 5 месец почнах с витамини, желязо, магнезий и нош па.
Виж целия пост
# 288
На мен ми предписаха едни витамини за бременни и магнерот, но не разбрах дали да спра с фолиевата киселина, тъй като в тези витамини има и нея, а досега я приемах отделно. Да не стане твърде много и да се получи предозиране?
Виж целия пост
# 289
Моето АГ и каза, че до 12 та, 13-та седмица приемът на самостоятелна фолиева киселина си е свършила работа. И вече се минава на комбинирани витамини.
Виж целия пост
# 290
Привет, по кое време на бременността се изследва дали плода е възможно да има диабет? В семейството ми баща ми беше с диабет и дядо ми (от страна на майка ми). С кръвно изследване ли се прави? Все още не съм ходила на никакви изследвания, в 10г.с съм, чак на 30ти имам час за ФМ.

Не съм чувала плодът да има диабет, бебе с диабет може и да съществува някъде, но ще да е нещо супер рядко, ако изобщо го има. Гестационният диабет е вече друго, бременната го има по време на бременност. Обикновено се прави между 24-а и 28-а седмица обременяване с глюкоза. Ако сте висок риск, може и по-рано.
Виж целия пост
# 291
На друг не му ли направи впечатление, че акушерката я е навикала. Те не могат ли да се държат с нас като с хора? Ако знаехме всичко, нямаше да имаме нужда от тях.

Те в Майчин дом така си комуникират с пациентите... Мен ме навикаха, че съм била отишла на спешен кабинет с кървене...

За скромните ми 2 дни бих казала, че повечето лекари и мед. лица тук искат да помогнат и обясняват. Няма как да се разминете без някой негативен, разбира се.

Иначе за фолиевата киселина може да си пуснете в Рамус и да проверите дали сте в допустимите граници.
Виж целия пост
# 292
Дали да пиете магнезий, витамини, фолиева, попитайте АГ.
Всеки различно процедира и според случая.
Виж целия пост
# 293
Момичета, онзи ден бях на преглед, но забравих да питам лекарката, а съм на преглед чак на 09.10. Вече съм в 4-ти месец и мисля да започна с магнезия. Вие какъв магнезий пиете, приемате ли Омега 3 за бременни или други добавки освен фолиевата и какви?

Биби, моят АГ ми беше изписал Магнерот. Омега 3 от iHerb, прилагам скрийншот. Приемах и общи витамини, както и отделно Б12.

Пишете да не си самоназначава магнезий, но това е трета бременност на Биби, и мисля жената си е преценила и има достатъчно опит.
И аз бих казала да не се самоназначава обаче с моята рискова бременност съм изпила не знам колко опаковки и съм лежала за задържане, т.е. много системи са ми вливани - матката ми си остана чувствителна силно до 25 седмица. От лекарите, които обиколих знам, че единствено на система магнезий може да окаже някакво влияние на конракции и т.н.
Виж целия пост
# 294
Има ли някакви вреди от прием на магнезий?
Смятам че Шуслерова сол 7 е подходяща за набавяне на магнезий. Някой пие ли?
Виж целия пост
# 295
Здравейте ,може ли да ми кажете ако някой е по запознат,каква се пада лелята на мъжа ми ,на моето дете пак ли е леля,понеже искаме да правим подарък към нея и искаме с обръщението да е ,ако някое е запознат много ще се радвам да помогне
Виж целия пост
# 296
Bibi85, аз съм почитател на Магнезиев Диаспорал. Едно саше 300 мг ти набавя 295 мг магнезий. Повечето лекари обичат Магнерот. При него масова заблуда е, че като пиеш 6 таблекти от 500 мг, дозата е 3000 мг. Не, това не е така,  защото магнезият в таблетка от 500 мг беше около 35 мг, та си набавяш около 200-300 мг. Безопасна доза за амбулаторно лечение с магнезиев препарат е 1000 мг.
Виж целия пост
# 297
Здравейте ,може ли да ми кажете ако някой е по запознат,каква се пада лелята на мъжа ми ,на моето дете пак ли е леля,понеже искаме да правим подарък към нея и искаме с обръщението да е ,ако някое е запознат много ще се радвам да помогне

Баба. Но може и да си остане леля.
Виж целия пост
# 298
Диабет тип 1 се унаследява от родител, така че и бебета диабетици има за съжаление. Жената може би пита за някакъв пренатален тест, който се занимава с мутациите водещи до появата диабет. За гестеционен диабет се наблюдавайте повече, щом имате роднини диабетици
Виж целия пост
# 299
Той се наследява от родител, но не се развива веднага след раждането или пък в утробата, обикновено детето е на поне 4-5 годинки, като го развие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия