ДВАНАДЕСЕТИ клас - 2024/2025 - Началото!

  • 49 864
  • 753
# 45
Леле, тази матура на 23 е много кофти за децата с бал на този ден.
Въобще календарът ми се струва доста странен тази година, да не кажа друга дума….
Виж целия пост
# 46
Благодаря за новата тема! Успешна да е годината!
Виж целия пост
# 47
Ще се включа с малко мрънкане.
На датите за ДЗИ нищо им няма.
На баловете, да. И не говоря така, защото са ми абсолютно безсмислени, а защото с все пак идеята да са по случай завършването, те е редно да са около дните на раздаване дипломите. Ми, и на 05.май да са матурите на 23.05 технически още не знаят дали са си взели матурите и завършват успешно. Не че някой с 2 на матура ще пропусне бала по тоя повод, ама могат и февруари да направят баловете по тази логика.
Виж целия пост
# 48
Точно така! И аз така мисля, първо са ДЗИ-та, а след това баловете. Лошото е, че учениците в София взеха да запазват дати за баловете година и половина по-рано, когато въобще не са обявени официално датите на ДЗИ-тата. Но по логика датите дори и за 2026 г. са ясни - сряда и петък на седмицата преди 24-ти май, т.е. 20.05 и 22.05, (някой ако прави резервации Wink)
bazel, съчувствам, но ще се справите.Hug
Също много кофти положение е, когато ДЗИ по желание (трета и четвърта матура на който му трябва) се падне на другия ден след бала Sleeping. Това пък въобще не може да се предвиди, защото датите на ДЗИта по желание се обявяват чак през февруари в годината на бала.
Виж целия пост
# 49
Балът на нашите също е на 23.05 🤪
Поне той няма да мисли за грим и прическа по време на ДЗИ-то. При момичетата ще е изпитание за психиката Simple Smile
Виж целия пост
# 50
Най-ужасно ще е ако има училище с бал на 22ри май-дано да няма,но не ми се вярва...
Виж целия пост
# 51
Не схващам защо не е измислено другояче, а именно всички ДЗИ да приключат например до 20 май, а баловете да са от 21ви нататък.
Не че е чак такава драма, ама просто е глупаво в настоящия си вид.
Виж целия пост
# 52
Не схващам защо не е измислено другояче, а именно всички ДЗИ да приключат например до 20 май, а баловете да са от 21ви нататък.
Защото не е централизирано. МОН определя датите на матурите, а децата от випуска си избират мястото и датата на бала и канят учителите си на него. Когато те решат, тогава ще е балът им. Не е решение на ръководството, поне за училищата, които аз знам.
Нашите миналия октомври си направиха група, обсъждаха, говориха, БЪРЗАХА, защото заведенията се заемаха през това време, а имаше разногласия кога и къде. Изобщо не е лесна координацията. В крайна сметка го измислиха на 25.05 (защото желаното заведение не било свободно по-рано Joy), та да видим!
Виж целия пост
# 53
Има училища в които балът е на една и съща дата от години - 23ти за НПМГ, 24ти за 2 АЕГ и т.н. и не се решава година за година. Затова е удачно матурите да са приключили до 20ти. Има минимум учебни дни, които съобразяват, че трябва да са за съответния срок, но така или иначе на 15ти свършват.
Както и да е, вярвам че децата ще се справят!
Виж целия пост
# 54
Не схващам защо не е измислено другояче, а именно всички ДЗИ да приключат например до 20 май, а баловете да са от 21ви нататък.
Защото не е централизирано. МОН определя датите на матурите, а децата от випуска си избират мястото и датата на бала и канят учителите си на него. Когато те решат, тогава ще е балът им. Не е решение на ръководството, поне за училищата, които аз знам.
Нашите миналия октомври си направиха група, обсъждаха, говориха, БЪРЗАХА, защото заведенията се заемаха през това време, а имаше разногласия кога и къде. Изобщо не е лесна координацията. В крайна сметка го измислиха на 25.05 (защото желаното заведение не било свободно по-рано Joy), та да видим!
Това не важи за провинцията...В моя град десетилетия баловете по училища са в определени дати и не се променят (24 и 25)...Дадено училище си е на тази дата всяка година и така си върви, откакто се помня....Единствено ковидната 2020 г бяха изместени юни месец...
Виж целия пост
# 55
Идеята ми беше, че баловете започват от датата хикс нататък (не знам дали е 20ти или 18ти май, все тая). МОН е наясно с това, 12ти клас спокойно могат да завършат учебната година и на 1 май, и не виждам проблем ДЗИ да бъдат изтеглени с десетина дни.
Но като и да, едва ли има смисъл да се коментира капацитетът на МОН.
Виж целия пост
# 56
Не че са ми тежки от МОН, ама съвсем биха олекнали, ако съобразяваха датите на ДЗИ с баловете.
Виж целия пост
# 57
Е защо така с лошо към тия балове?
Това е просто едно събитие и тукашна традиция. Не е нужно да се вземе твърде насериозно, в смисъл може да се мине и без наемане на ролс ройс. 😁
Но пък е ден последен, в който всичките деца от един клас ще са заедно в този формат, млади хора са - нека да си изкарат щур купон без евентуално да се налага да са на ДЗИ на следващия ден.
Виж целия пост
# 58
180 учебни дни трябва да е учебната година на учениците тук при нас. Всичко е ясно, точно и координирано от училището - 2.5 е балът, 17.6 е тържеството по дипломирането, което и края на уч.година. Семейните събирания започват след тази дата и вървят дълго време, общо взето кой когато си реши. Изпит и бал в един ден за мен би било кошмар! Но това е МОН….
Виж целия пост
# 59
Баловете спокойно могат да са и юни, няма спешност при тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия