Бари (Пулия) и Матера (Базиликата) – Красивата Южна Италия - 8

  • 45 160
  • 754
# 330
Подкрепям за Полиняно.И част от моето сърце е там.Марк Твен е казал,че преди Рая,Господ е създал това място.
Виж целия пост
# 331
Здравейте!
Може ли информация за това дали има автобус от летището на Бари до Матера и обратно?
Пътуването ни е далеч планирано, но ми се иска да направя резервации за спане и след всичко четено тук мисля 2 нощи в Матера и 2 в Бари да направим.
Самолетът каца ранен следобед. Проверих в https://www.rome2rio.com/ и ми показва, че автобус за Матера има около 19 ч чак. Sad То верно денят е дълъг, но целият ден си отива по летища и пътища.... Дали има къде другаде да разчитам на друг обществен (влак, автобус) транспорт?

2. вариант е първоначално в Бари 2 или 3 нощи. Предпоследният ден да отидем на разходка със спане в Матера и оттам направо към летището, но пък не съм сигурна дали няма да ми е претеснено прекалено да не пропуснем полета, той е в чудесно време 14 ч, т.е. спокойно може да се стигне, ако има сутрешен транспорт.

3. вариант е най-лесният - 4 нощи в Бари и оттам екскурзии за по 1 ден, ама пусто четене в темата и "реклама" за нощна Матера и искам да я видя Kissing Face

А за екскурзия за ден, в който ще спим в Бари нагласям следния маршрут: Бари - Алберобело - Монополи - Полиняно а Маре - Бари, удачно ли е? Ще използваме автобус/влак, което препоръчате.
Виж целия пост
# 332
Rome2rio съвсем не дават изчерпателна информация, а само за компании до чиито разписания имат достъп. И не винаги особено актуални.
В някои дни излиза директен Фликс в 14.15. Но има и още директни автобуси - споделяни са в темата програми с директен превоз летище - Матера.
Ако не ти пасне остава опцията влак / шатъл или градски автобус до Бари и оттам влак / междуградски автобус до Матера.
Някой наскоро сякаш сподели, но понеже нямам скорошни планове за там и съм чел явно по диагонал и май за Матера се отнасяше, че автобусът спирал далече. Въпреки че непосредствено до централната гара има и автогара, явно не ползват нея.
Виж целия пост
# 333
Здравейте, някой има ли опит с паркиране в Матера, драматично ли е положението ?
Виж целия пост
# 334
Здравейте, някой има ли опит с паркиране в Матера, драматично ли е положението ?
Спирахме на много удобен паркинг на 5 мин. пеша от старата част. И не беше скъп. Малко преди това имаше още един доста голям паркинг, който подминахме. Сигурно има и други. Иначе спахме в апартамент в нормален жилищен район, където се паркираше пред сградата.

Мисля си, че за Матера 2 нощувки са много. В деня на пристигането може да се види нощна Матера, на другия ден до обяд се разглежда на дневна светлина и вечерта може да се спи на по-удобно за другите градчета място. Освен ако нямате планове да гледате места около Матера.
Виж целия пост
# 335
Ето тук паркирахме в Матера:
https://maps.app.goo.gl/V7DcxWta8oGh7XMX9

Никъде положението не е драматично, ако си плащаш.

А за екскурзия за ден, в който ще спим в Бари нагласям следния маршрут: Бари - Алберобело - Монополи - Полиняно а Маре - Бари, удачно ли е? Ще използваме автобус/влак, което препоръчате.

Това цялото в един ден, или питате кой от трите града да изберете?
Или Бари-Алберобело, или Бари-Монополи-Полиняно.
Всички наведнъж е почти невъзможно с обществен транспорт.
Виж целия пост
# 336
Ние сме го правили Бари-Монополи-Алберобело-Бари в един ден,  но лятото когато е дълъг деня и е възможно, дори спокойно разглеждане без препускане.
За Алберобело повече от 2 часа не ви трябват.
Виж целия пост
# 337
Здравейте!
Може ли информация за това дали има автобус от летището на Бари до Матера и обратно?
Пътуването ни е далеч планирано, но ми се иска да направя резервации за спане и след всичко четено тук мисля 2 нощи в Матера и 2 в Бари да направим.
Самолетът каца ранен следобед. Проверих в https://www.rome2rio.com/ и ми показва, че автобус за Матера има около 19 ч чак. Sad То верно денят е дълъг, но целият ден си отива по летища и пътища.... Дали има къде другаде да разчитам на друг обществен (влак, автобус) транспорт?
Това е сайтът, от който купувах билети от летището на Бари до Матера:
https://bari.airports.aeroportidipuglia.it/puglia-airbus/
При избор на начална и крайна точка води до сайта за купуване на билети
Сега проверих - има автобуси в 9.15, 11.30, 13.40, 15.00, 18.30
Помня, че имах проблем с регистрация с български телефон (не получавах смс с код за регистрация), но приятелка ми помогна с немски телефон (профилът беше с моя е-мейл). После аз си купих билетите.
Допълвам - автобусът спира до гарата в Матера.
Виж целия пост
# 338
Благодаря на всички за отговорите! Flowers Hibiscus
Първото, в което съм сигурна вече е, че от летището до Матера може да се намери транспорт Simple Smile

lalence11, все още до месец март има разписание, така че по-нататък ще пробвам и да се регистрирам.

Щом казвате, че 1 нощ в Матера стига - толкова ще запазя.

Tintina, за другата "програма" ще помисля. Денят наистина ще е махсимално дълъг, Iki70, но пък зависи на хората с мен колко ще им се обикаля Simple Smile , да не ги изплаша с толкова ходене, може да разделим в два дни екскурзиите около Бари - Монополи + Полиняно а Маре и в друг ден - Алберобело и...какво да добавим още, като има-няма за 2 часа ще го разгледаме това място Rolling Eyes
Виж целия пост
# 339
Някой ходил ли е на винена дегустация в района и ако да - къде?
Виж целия пост
# 340
Ако Локоротондо ви е удобно, можете да видите тази https://www.ionisvini.com/
Намира се близо до гарата.
Виж целия пост
# 341
Здравейте, Бари и околията подходящи ли са за деца?

Обмисляме пътуване с мъжа ми и 2г дете - зоосафарито, Алберобело и Полянино ел маре като минимум. Има ли в Бари паркове, детски площадки?
Става въпрос за края на февруари/ началото на март за 3 нощувки най-вероятно. Иска ми се детето да не скучае.
Разстоянията вътре в самите градчета малки ли са, дете на 2г ще смогне ли с ходене(мисля си и евентуално за тротинетка и раница за бебеносене на гръб).
Сигурно ще наемем кола за разходките между градчетата, но се чудя дали предлагат столчета за кола? Някой ако има опит, моля да сподели.
Виж целия пост
# 342
Рент-а-кар компаниите предлагат столчета срещу допълнително заплащане, разбира се (задължителни са). Но може да са поопърпани и не от класа, с който сте свикнали.

Не си представям дете на тази възраст да ходи повече от 10 минути по описаните места. В Алберобело е лудница от туристи целогодишно, Бари е голям град с всички произтичащи от това последици.
Мислете в посока количка/раница, която да ползвате през огромната част от времето.
Площадки и паркове има, но трябва да ги търсите по картата да са ви под ръка. Като цяло малките градчета са по-подходящи за деца.
Виж целия пост
# 343
Алберобело може да се комбинира с Локоронондо и Мартина Франка.

Януари и февруари са по-спокойните месеци без много народ.
Виж целия пост
# 344
Ето тук паркирахме в Матера:
https://maps.app.goo.gl/V7DcxWta8oGh7XMX9

Никъде положението не е драматично, ако си плащаш.

А за екскурзия за ден, в който ще спим в Бари нагласям следния маршрут: Бари - Алберобело - Монополи - Полиняно а Маре - Бари, удачно ли е? Ще използваме автобус/влак, което препоръчате.

Това цялото в един ден, или питате кой от трите града да изберете?
Или Бари-Алберобело, или Бари-Монополи-Полиняно.
Всички наведнъж е почти невъзможно с обществен транспорт.

Много благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия