2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 4

  • 49 396
  • 744
# 105
Здравейте и от мен! Изчетох темата, както и инструкциите на МОН относно тази "дигитална раница" и все още не мога да се ориентирам. Тези от вас, които вече знаете и сондирате мнения за преподавателите на децата си, по една или друга причина сте имали достъп до "раницата" отпреди ли? Напр.е била използвана в предишно училище на детето, имате по-голямо дете в училището? Според МОН следва да очаквам от класния ръководител да ми предостави код за достъп до системата, но такъв код нямам.
Нали не съм единственият родител, който представа няма каква е тази раница?
Предполагам на родителската среща ще се изяснят тези въпроси, но, четейки темата, се почувствах доста неподготвена за новото училище Wink

Добавям се в групата като родител на момиче от 8.б клас.
Виж целия пост
# 106
В дигиталната раница се влиза с профила на детето към МОН, този, който ви е бил даден по COVID време за достъп до Teams (ако сте ползвали тази платформа за дистанционно обучение по време на пандемията). Но виждам, че има деца, които нямат направени такива профили в предходното им училище. Предполагам при тях ще бъдат създадени нови такива. Цяла минала учебна година сме изкарали без да ползваме дигиталната раница, така че не е болка за умиране.
Виж целия пост
# 107
Здравейте! Аз също се учудих като прочетох за тази дигитална раница, както и, че от там черпите информация за преподавателите на децата.
Моите деца нямат профили в тази платформа. Големият ми син току що завърши 2 АЕГ и през цялото време на обучението му - преди, по време и след Ковид активно ползваха функционалностите на Гугъл и по-конкретно Google Classroom, Google Meet и Gmail. Това  беше основия комуникационен канал за възлагане на домашни, задания и за всякакъв род съобщения. В гимназията комуникацията върви предимно между учители и ученици. За нас, родителите, има школо и толкова.

За протокола аз съм родител на момче, което ще бъде в 8 Г клас.
Супер доволна съм, че Агнес Маздрашка ще преподава по математика - страхотен учител и човек. Нямам никаква информация за класната, която разбирам, че ще е нов учител по БЕЛ, нито за учителката по АЕ.
За Цветкова и Тодорова, които ще преподават АЕ на 8А и 8В клас мога да кажа много и само хубави думи. И двете преподаваха на големия ми син - едната по ООП, а другата по ПП в 11 и 12 клас и подготвиха децата страхотно за матурите. Резултатити им от ДЗИ по АЕ тази година бяха повече от впечатляващи. Без уроци и допълнителни занимания не мисля, че има много деца, които изкараха под 90 точки.
Виж целия пост
# 108
Здравейте и от мен! Изчетох темата, както и инструкциите на МОН относно тази "дигитална раница" и все още не мога да се ориентирам. Тези от вас, които вече знаете и сондирате мнения за преподавателите на децата си, по една или друга причина сте имали достъп до "раницата" отпреди ли? Напр.е била използвана в предишно училище на детето, имате по-голямо дете в училището? Според МОН следва да очаквам от класния ръководител да ми предостави код за достъп до системата, но такъв код нямам.
Нали не съм единственият родител, който представа няма каква е тази раница?
Предполагам на родителската среща ще се изяснят тези въпроси, но, четейки темата, се почувствах доста неподготвена за новото училище Wink

Добавям се в групата като родител на момиче от 8.б клас.

Привет,
Не сте единствен "неподготвен"родител.))
За тази раница ние също не сме запознати - никога не е ползвана в Испанската гимназия, който завърши дъщеря ми тази година. Не е ползвана и в школото на сина досега.
Ще попитаме на родителската среща.
)))
Виж целия пост
# 109
https://2els.com/sites/default/files/documents/%D0%97%D0%B0%D0%B … 8%D0%BD%D0%B0.pdf

Разпределение на класовете по смени.
Виж целия пост
# 110
Здравейте! Бихте ли споделили впечатления от родителската среща днес? Не успях да присъствам и бих се радвала да чуя мнения. 😊
Виж целия пост
# 111
В 8а всичко мина стегнато и организирано. Раздадоха се учебниците и хромбуците. Дадоха указания за профилите и паролите. Попълваха се заявления, декларации. Общо взето указания по предметите учителите ще дадат на гимназистите, а не на мамите, което е и нормално. За нас средата е позната, защото голямата дъщеря току-що завърши гимназията. Директорката посети род. среща, което на мен направи мн. добро впечатление. И на 17.09 децата да са готови да започнат ударно с ученето.
Това, което имаме като опит - на децата който търсят и са ученолюбиви ще се даде всичко, ако някой е по- мързелив петте години минават бързо и да не ги проспи детето, сега е времето да учат.
Виж целия пост
# 112
Момичета, много приятно беше на следродителската среща днес. Ще повторим. Имаме и +30 лв. за следващата сбирка.
Виж целия пост
# 113
Беше страхотна следродителска, благодарско на sanaka, че я организира Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 114
Нашата РС на 8б продължи до след 20ч. Доста полезно за мен. Харесаха ми и класната и учителката по английски и родителите Simple Smile
Дано всички заявки дадени от учителите за правила, дисциплина, занимания да се изпълнят. 28 деца са.
Виж целия пост
# 115
Срещата беше супер. Благодаря на Sanaka за организацията. Надявам се да има и други такива. И родителската беше ползотворна и добре ни натовариха.
Виж целия пост
# 116
Чудесна беше срещата, надявам се следващия път да има и други "ветерани" Simple Smile
Виж целия пост
# 117
Да дам и моя отзив от родителската среща на 8д клас вчера. Класният ръководител Хрисото Данев ми направи хубаво впечатление. Изглежда доста ангажиран, леко нестандартен, което намирам за положително. Директорката също ми направи положително впечатление, организацията беше добра. Единственото, което не ми хареса е, че децата в класа са 29 (две от тях явно са се появили в последния момент, защото за тях нямаше поръчани учебници и хромбуци). Никой не обясни защо са толкова много децата в класа. Дори не знам къде ще седят всички, защото има чинове само за 28 човека, а стаята е тясна и няма място за допълнителни чинове.
Виж целия пост
# 118
Има близнаци и тризнаци във випуска, а имало и деца с равен бал.
Виж целия пост
# 119
8а -29 ученици
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия