2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 4

  • 49 400
  • 744
# 150
Търся учебници на старо по ПП - БЕЛ и История за 11 клас.
Ако някой има, моля да се свърже с мен.
Виж целия пост
# 151
Olive, знае ли са кои точно учебници се изискват по ПП История и БЕЛ? Разбрах, че немските паралелки и испанската на набора са заедно, а той твърди, че нищо не знае по въпроса за точно тези учебници.
Виж целия пост
# 152
Да, по Бел със сигурност знае щерка ми, защото са имали час днес. По история не знам.
Виж целия пост
# 153
Имам нужда от бърза сверка на часовника. Това, което разбрах от невнятните обяснения на моя изключително ядосан на всичко и всеки син (най-вече на този, който е измислил да имат 4 часа история), учебниците, които са получили са на български, но те ако искат да си купят и такива на АЕ. Вчера часовете по история, география и философия били почти изцяло на български.
Тъкмо видях светлина в тунела от пуберските изпълнения на брат му и за да не губя тренинг, номер 2 ударно се хвърли да бъде бунтар и да отрича всичко и всеки, най-вече ако е свързан с нещо училищно...
Виж целия пост
# 154
Аз пък разбрах, че Хромбук няма да ни се размине по думите на трима от учителите и явно ще се купува на пожар.
Виж целия пост
# 155
Нашият си го мъкне от вчера вече. ММ купи някакъв лаптоп на старо като основно гледаше да е лек. Дано това да означава, че няма да мъкне физически учебници...
Виж целия пост
# 156
green_down, география е на български. За История- не помня. Физика и Биология бяха на английски, друго не помня, за съжаление
Виж целия пост
# 157
Имам нужда от бърза сверка на часовника. Това, което разбрах от невнятните обяснения на моя изключително ядосан на всичко и всеки син (най-вече на този, който е измислил да имат 4 часа история), учебниците, които са получили са на български, но те ако искат да си купят и такива на АЕ. Вчера часовете по история, география и философия били почти изцяло на български.
Тъкмо видях светлина в тунела от пуберските изпълнения на брат му и за да не губя тренинг, номер 2 ударно се хвърли да бъде бунтар и да отрича всичко и всеки, най-вече ако е свързан с нещо училищно...
На РС в 9-ти клас нашият историк Михов (наш, защото е преподавал и на мен навремето, нали Grinning) каза, че английската версия на учебниците е зле написана, с неправилни понятия на английски от научна гледна точка и т.н. Във времето той и още историци, вкл. такъв, преподаващ в щатски университет, са писали сума ти писма до МОН по темата, но нищо не се е случило.
Със сигурност (не)използването на английската версия на учебниците зависи от конкретния учител.
Виж целия пост
# 158
Според онзи линк, който се размяташе с групите в Teams, би трябвало на АЕ да учат история, химия, биология, физика и философия. Учебниците, които да им дали са изцяло на български. До момента учителката по история е споменала, че ако искат могат да си вземат учебници на АЕ и по химия събираха някаква сума за нещо, май беше учебна тетрадка (така и не разбрах на какъв език), но предвид цената от 18,90 предполагам, че ще да е нещо на АЕ.
Виж целия пост
# 159
Голяма част от учителите им даваха собствени материали на АЕ и учебниците не се използваха много, или поне не по всички предмети. По някаква неясна причина например по химия също беше някакво ужасно тъпо помагало, докато в 1 АЕГ ползваха по-читав учебник, и то даже ми се върти в главата, че това по-читавото беше със съавтор някой от преподавателите по химия от 2 АЕГ.
Виж целия пост
# 160
История учиха и на АЕ преди 2 г. при Михов, по същия учебник, който обсъждате по-горе.

Също - хромбуци използваха и в 9 клас, доста от тестовете бяха онлайн.

Пак да попитам за употребявани учебници по БЕЛ и история по ПП за 11 клас, ако някой продава?
Виж целия пост
# 161
Нашият си го мъкне от вчера вече. ММ купи някакъв лаптоп на старо като основно гледаше да е лек. Дано това да означава, че няма да мъкне физически учебници...

Може ли марка и модел? От кой сайт го и купил.
Виж целия пост
# 162
Нашият си го мъкне от вчера вече. ММ купи някакъв лаптоп на старо като основно гледаше да е лек. Дано това да означава, че няма да мъкне физически учебници...

Може ли марка и модел? От кой сайт го и купил.

Ходиха на място в някакъв магазин в Младост ако не се лъжа. Ще проверя и ще ти кажа.
Виж целия пост
# 163
Група, как се справят вашите деца с мъкненето на толкова учебници + chromebook ежедневно? Вече втори учебен ден и съм притеснена колко много тежи тази раница! Всички учебници ли носят? Няма ли начин да ги достъпват през chromebook или онлайн?
Виж целия пост
# 164
Според онзи линк, който се размяташе с групите в Teams, би трябвало на АЕ да учат история, химия, биология, физика и философия. Учебниците, които да им дали са изцяло на български. До момента учителката по история е споменала, че ако искат могат да си вземат учебници на АЕ и по химия събираха някаква сума за нещо, май беше учебна тетрадка (така и не разбрах на какъв език), но предвид цената от 18,90 предполагам, че ще да е нещо на АЕ.
До момента дъщеря ми има следната, сравнително ясна информация: по английски ще събират по 25 лв. за код за електронна форма на Workbook+Grammar Focus B1; по химия - ще събират пари за помагало и ще имат учебни материали електронно на АЕ, но дали и колко ще се заплащат не е ясно; по география трябва да се купи атлас, а по история - хартиен учебник на английски език. Засега толкова...Днес ще имат биология и физика и би трябвало да се изясни и за тях.

Група, как се справят вашите деца с мъкненето на толкова учебници + chromebook ежедневно? Вече втори учебен ден и съм притеснена колко много тежи тази раница! Всички учебници ли носят? Няма ли начин да ги достъпват през chromebook или онлайн?
Нека да питат дали може да се носи по един хартиен учебник на чин...Иначе, няма друго спасение - раниците са безумно тежки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия