2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 4

  • 49 402
  • 744
# 165
Група, как се справят вашите деца с мъкненето на толкова учебници + chromebook ежедневно? Вече втори учебен ден и съм притеснена колко много тежи тази раница! Всички учебници ли носят? Няма ли начин да ги достъпват през chromebook или онлайн?

Онлайн пък означава риск за зрението.
Виж целия пост
# 166
Група, как се справят вашите деца с мъкненето на толкова учебници + chromebook ежедневно? Вече втори учебен ден и съм притеснена колко много тежи тази раница! Всички учебници ли носят? Няма ли начин да ги достъпват през chromebook или онлайн?

Онлайн пък означава риск за зрението.

Риск е, но те в час толкова не ги и гледат при предаването на урока.
По добре в училище да са изцяло с хромбуците или други кой каквито харесва компютри, а в къщи да учат от хартията...де да знам...ужасно са тежки - и МОН така пък за толкова години не се научи да печата учебници на по-лека хартия...моите старите са с твърди корици и пак са са по-леки.
Виж целия пост
# 167
И на мен втори ден ми прави впечатление тежестта на раницата, 8 клас. Вчера беше помъкнала и учебник по музика. Може ли да не носят или да напишем писмо до директорката с молба за ползваеми шкафчета? Не може това да не е повдиган въпрос преди.
Виж целия пост
# 168
Въпросът с поставяне на шкафчета беше повдигнат и преди 6 г. - когато дъщеря ми започна да учи във 2АЕГ. Нищо не стана, хем темата беше подета от училищното настоятелство. Пожарникарят не давал...
Не пречи пак да опитате. Наистина е кошмарно мъкненето на такива тежести.
Виж целия пост
# 169
Въпросът с поставяне на шкафчета беше повдигнат и преди 6 г. - когато дъщеря ми започна да учи във 2АЕГ. Нищо не стана, хем темата беше подета от училищното настоятелство. Пожарникарят не давал...
Не пречи пак да опитате. Наистина е кошмарно мъкненето на такива тежести.

Е че как не давал пожарникарят? Има доста училища, където ги държат в шкафчета...разни пожарникари - разни идеали)
Виж целия пост
# 170
Ами освен ние "зайците" пак да се пробваме да повдигнем въпроса?
Някой знае ли шкафчетата в класните стаи за какво се ползват? В 8 клас, където имат 3 предмета на кръст са си все в 2-3 кабинета и не ги сменят. Можем да предложим и там да си заключват нешата?
Виж целия пост
# 171
Ами освен ние "зайците" пак да се пробваме да повдигнем въпроса?
Някой знае ли шкафчетата в класните стаи за какво се ползват? В 8 клас, където имат 3 предмета на кръст са си все в 2-3 кабинета и не ги сменят. Можем да предложим и там да си заключват нешата?
Дори и тогава не им даваха да ги ползват, защото се води, че нямат постоянен кабинет...
Дано да може да се направи нещо по въпроса...Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 172
Въпросът с поставяне на шкафчета беше повдигнат и преди 6 г. - когато дъщеря ми започна да учи във 2АЕГ. Нищо не стана, хем темата беше подета от училищното настоятелство. Пожарникарят не давал...
Не пречи пак да опитате. Наистина е кошмарно мъкненето на такива тежести.

Е че как не давал пожарникарят? Има доста училища, където ги държат в шкафчета...разни пожарникари - разни идеали)
Вие серозно ли?
Щом пожарната не дава, няма да има директор който да си сложи главата в торбата.
За пожарната си има изисквания : за определен брой хора, определена ширина за пътя на евакуация.
Шкафовете в коридора трябва да са метални и да не пречат на пътя за евакуация.
Ако недей си боже се случи нещо : пожар, заметресение или друго и вашето дете не успее да излезе , защото няма достатъчно място, предполагам че идеалите ви ще станат различни.

Успех в намирането на по-добри варианти.
Децата в училището на сина ми вече са се разбрали, кой за кой час носи учебник. За да направят раниците си по-леки.
Виж целия пост
# 173
Е, до 9-ти клас и нашите ще се разберат. Joy
Виж целия пост
# 174
Децата в училището на сина ми вече са се разбрали, кой за кой час носи учебник. За да направят раниците си по-леки.
[/quote]

А дъщеря ми са на единични чинове, с голямо разстояние между редиците, та и това не могат да правят:
Виж целия пост
# 175
Децата в училището на сина ми вече са се разбрали, кой за кой час носи учебник. За да направят раниците си по-леки.

А дъщеря ми са на единични чинове, с голямо разстояние между редиците, та и това не могат да правят:
[/quote]

Е то обикновено така става - децата си намират решение - както с всичко в ресора Образование у нас))).
Виж целия пост
# 176
Здравейте,
Дъщеря ми учи в Първа английска гимназия.
Приеха я тази година.
Лично аз съм малко разочарована,защото те започват начално ниво.
За тази година е предвидено да минат FOCUS A1,FOCUS A2,FOCUS B1.1
На нея и е много скучно,защото е ниво B2
Искам да ви попитам във Втора англииска по какви учебници учат?
Виж целия пост
# 177
Здравейте,
Дъщеря ми учи в Първа английска гимназия.
Приеха я тази година.
Лично аз съм малко разочарована,защото те започват начално ниво.
За тази година е предвидено да минат FOCUS A1,FOCUS A2,FOCUS B1.1
На нея и е много скучно,защото е ниво B2
Искам да ви попитам във Втора англииска по какви учебници учат?

Във всички езикови гимназии се започва от А1, независимо вашето дете дали е учило или не е учило английски досега.
 Скоро се карахме с една майка, която заяви, че нейното дете имало С2 сертификат и че много бавно се движели в училище, какво било това преподаване.
Ами това е държавно училище все пак, не е школа или частни уроци. Следват се учебни планове. Това, че твоето дете има сертификат, си е за него.
Виж целия пост
# 178
Здравейте,
Дъщеря ми учи в Първа английска гимназия.
Приеха я тази година.
Лично аз съм малко разочарована,защото те започват начално ниво.
За тази година е предвидено да минат FOCUS A1,FOCUS A2,FOCUS B1.1
На нея и е много скучно,защото е ниво B2
Искам да ви попитам във Втора англииска по какви учебници учат?
По същите учебници учат.
Вие учебни програми не сте ли чела, че сте разочарована? Навсякъде езикът в гимназията започва от начално ниво. И моят син е В2 и му е елементарно сега, но това си го знаехме и няма излъгани очаквания.
Виж целия пост
# 179
Трябвало е да се насочите към гимназия с друг език. След като владеенето на английския Ви е на високо ниво (макар че... извинете, но е много вероятно след месец да установите, че не е чак толкова добра), защо изобщо се насочихте към Първа английска?
Немската, испанската, френската... не бяха ли опция?
Иначе... естествено, че трябва да започнат от 0!!! Как си представяте сериозно и задълбочено изучаване на 1 език? Допускате, че има деца без пропуски? Вашето как се справя с транскрипциите (тема в първия урок в 1 АЕГ)?

Здравейте,
Дъщеря ми учи в Първа английска гимназия.
Приеха я тази година.
Лично аз съм малко разочарована,защото те започват начално ниво.
За тази година е предвидено да минат FOCUS A1,FOCUS A2,FOCUS B1.1
На нея и е много скучно,защото е ниво B2
Искам да ви попитам във Втора англииска по какви учебници учат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия