Студенти в Австрия - тема 2

  • 43 333
  • 809
# 210
UW Мулекулярна биология - магистратура на АЕ
Виж целия пост
# 211
Universität Wien - на немски
Бакалавър завършен  - Журналистика и публицистика
Магистратура  - Theatre, Cinema and Media Studies, семестриално е завършила, остана мастърската да донапише.
Виж целия пост
# 212
Да ви похваля новите ни продукти от пазара в 16-ти бецирк -
български краставици от Търговище и българско сирене от турски магазин. Глобализацията е удобна и вкусна 😀
Виж целия пост
# 213
Сега ако споделиш и адреса на пазара Simple Smile
WU - с немски.

Реге, твоето не е ли във Виенския университет? WU е съкращението на Икономическия.
Виж целия пост
# 214
Ето точната локация на зеленчуковата маса на българите. А в другия край на пазарската уличка е турския магазин, където намерихме българското сирене
https://maps.app.goo.gl/hFoKW4aZ5j9j7MvB8

WU не идва ли от Wien Universität?
Виж целия пост
# 215
Jade, Stanislavchen,
Децата как се справят и с материала, и с езика?
Моята мома се чуди и не е сигурна дали иска чиста информатика /ама и аз не съм много сигурна дали правилно съм я разбрала,защото определено съм доста далеч от тази материя:).
Виж целия пост
# 216
Сега ако споделиш и адреса на пазара Simple Smile
WU - с немски.

Реге, твоето не е ли във Виенския университет? WU е съкращението на Икономическия.

Съкратих за по-бързо. Сега го поправям. Не съм знаела че икономката използва такова съкращение.


WU не идва ли от Wien Universität?

и аз така мислех ама било наопаки  - Universität Wien
Виж целия пост
# 217
Икономическа специалност, Уни Виен, немски.
Виж целия пост
# 218
Wirtschaftsuniversität Wien накратко WU e Vienna University of Economics and Business
Виж целия пост
# 219
Jade, Stanislavchen,
Децата как се справят и с материала, и с езика?
Моята мома се чуди и не е сигурна дали иска чиста информатика /ама и аз не съм много сигурна дали правилно съм я разбрала,защото определено съм доста далеч от тази материя:).
Моята е втора година. Доволна е много от качеството на обучението. Първата година и беше доста натоварена програмата. Остана и да влачи един изпит по информатика, но като цяло се справя добре и си е избрала посоката занапред вече - Visual computing.
С езика не е имала проблеми. По математика и беше малко трудно в началото, заради многото различна терминология, но бързо навакса.
Виж целия пост
# 220
Jade, Stanislavchen,
Децата как се справят и с материала, и с езика?
Моята мома се чуди и не е сигурна дали иска чиста информатика /ама и аз не съм много сигурна дали правилно съм я разбрала,защото определено съм доста далеч от тази материя:).

Синът ми идва с профил математика от гимназията. С материала няма никакви проблеми, даже твърди, че е лесно. С езика, чак проблеми няма, но му било трудно да зададе грамотно въпрос, защото няма навици да говори за математика на немски. Получават материалите от лекциите предварително и той си ги преглежда предварително и си допълва непознатите думи. В университета изглежда работят по т.нар. "американска система" - повече проверки на знанията през семестъра, а не огромен изпит накрая. Вече е взел 2 изпита. До тук всичко е много подредено, спокойно и е много доволен. Изпадам в ужас като си помисля, че дъщеря ми, която завършва тази година се е насочила засега към Нидерландия. Във Виена ги няма тези драми с квартирите.
Виж целия пост
# 221
Ох, stanislavchen, разбирам те напълно. На мен поне виената ми се случи след Холандия и беше позитивно преживяване да усетя огромните разлики.
Дано има късмет девойката и бързо да и се случат нещата!
Виж целия пост
# 222
Така си отдъхнах, когато го приеха в Австрия! Първо Кремс после и Виена….
Бях почнала да търся квартира в Нидерландия и вече бях настръхнала….
Дано се пренасочи госпожицата!  Докато търсехме четох доста, че вече има много деца, малко и претоварени преподаватели и университети. Мисля дори унитата искаха държавата да въведе нулеви години, заради наплива и недостига на жилища…
Виж целия пост
# 223
Икономическа специалност, Уни Виен, немски.
Здравейте!
Дъщеря ми интерес към икономическа специалност на немски във Виенския университет. Тя ще завърши езикова гимназия с профил математика, но немският й е втори език. Може ли да споделите за обучението и  изпитите.
На какво ниво на НЕ са лекциите ? Изпитите под формата на тест ли са?
Виж целия пост
# 224
Икономическа специалност, Уни Виен, немски.
Здравейте!
Дъщеря ми интерес към икономическа специалност на немски във Виенския университет. Тя ще завърши езикова гимназия с профил математика, но немският й е втори език. Може ли да споделите за обучението и  изпитите.
На какво ниво на НЕ са лекциите ? Изпитите под формата на тест ли са?

Ще го питам за изпита, но мисля, че да. Има учебник, по който кандидатстват, но  като цяло за специалността с немски това е малко проформа, защото често се получавало да има по-малко кандидати от местата и на практика всички ги приемат.
Ами трудно му е, все учи като го питам, но хубавото е, че имат записи на лекциите и могат да присъстват онлайн. Имаха  сега ноември три поредни изпита, каза, че ще има още.
Не знам дали при вас има, но те имаха от гимназията подготовка и изпит ДСД. Освен това ние го изпращахме на езикова ваканция, на екскурзии, лагер за да упражнява езика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия