Шум от двор на съседна къща

  • 3 711
  • 40
# 30
Не е само за ремонти, важи и за шум от домашни дейности. Поне в София е така.
Виж целия пост
# 31
Да де ама това, че нещо има в софия важащо за жилищни сгради, с множество апартаменти, не значи, че го има и в наредбата на други общини, еле пък ако са такива с къщи... Домашни дейности също са пералня, прахосмукачка,  в къща - да си окосиш тревата, да си нарежеш дървата...🤷‍♀️
Виж целия пост
# 32
Важат и за къщи...и естествено че има наредби за всяка община.
Наредбата се приема от съответният общински съвет...всеки може да прочете произволно избрана за да види че и извън София има правила и допустими децибели...и живот също.
Виж целия пост
# 33
Няма спасение от простаците.
Виж целия пост
# 34
Важат и за къщи...и естествено че има наредби за всяка община.
Наредбата се приема от съответният общински съвет...всеки може да прочете произволно избрана за да види че и извън София има правила и допустими децибели...и живот също.
Естествено, но има известни разлики. Например за събота и неделя не на всякъде важи, също някъде е до 22, на др места 23, на места има и по специфични забрани, отколкото в сф и тн... Да си види на тяхното населено място как са точно.
Виж целия пост
# 35
Здравейте
Купихме къща и незнам правилата.В блока от 14.ч до 16.ч не може да се вдига шум.Как е обаче на село?Искаме да косим тревата има доста работа някой знае ли?
Виж целия пост
# 36
Общо взето същите ограничения, отвори си сайта на общината трябва да има качени правилата за обществен ред. 2часа следобяд ще си намерите по-тихо занимание, със сигурност има какво, щом има много работа.
Виж целия пост
# 37
Здравейте
Купихме къща и незнам правилата.В блока от 14.ч до 16.ч не може да се вдига шум.Как е обаче на село?Искаме да косим тревата има доста работа някой знае ли?

Ако имате съседи, се съобразявате с тях по същия начин. Пазите им тишина сутрин, вечер, от 2 до 4. Ако имат малко бебе и спинка на двора, сте още по-ограничени. Музиката, която харесвате, си я пускате вътре в къщата.
Виж целия пост
# 38
Е, чак пък, в смисъл не може вс с едно бебе денонощно да се съобразяват, защото спинкало на двора, като са часове, позволени да се работи и шуми, родителите ще си намират начин да му подсигурят тих и комфортен сън... Ако се нуждае... моето бебе от външни шумове не се трогваше.
Виж целия пост
# 39
На село, в града - часовете са това: 14:00-16:00. Сутрин косите след 08:00 и след 22:00 не вдигате шум.
Виж целия пост
# 40
Е, чак пък, в смисъл не може вс с едно бебе денонощно да се съобразяват, защото спинкало на двора, като са часове, позволени да се работи и шуми, родителите ще си намират начин да му подсигурят тих и комфортен сън... Ако се нуждае... моето бебе от външни шумове не се трогваше.

Да, така е. Може и да не се съобразяват, разбира се! Техен избор.
Аз се съобразявах със съседите, когато имаха бебе. То не се съобразяваше с мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия