Хигиената на българина

  • 46 404
  • 1 004
# 390
За мъжете как седят нещата?
Трябва ли и те да са гладки ?
Помня баба казваше:
Един ерген като те целуне, не ти ли зачерви образа, нищо не става от него.
Сега с този унисекс и мъжете се щавят яко.
Виж целия пост
# 391
За мъжете как седят нещата?
Трябва ли и те да са гладки ?
Помня баба казваше:
Един ерген като те целуне, не ти ли зачерви образа, нищо не става от него.
Сега с този унисекс и мъжете се щавят яко.

   Както си го направят, така стоят. И при двата пола.
   Моя мъж го взех без брада, но сега му е запазена марка Simple Smile. Веднъж брат му ме пита дали съм го накарала. Не съм. Само го поощрих Simple Smile. Обръсна я веднъж преди няколко години. Така реагирахме, неволно, с малката щерка, че до две седмици пак си беше с брада. Ако държеше да е без, нямаше да настояваме.
   
Скрит текст:
Агитирах го, преди две-три години, да я остави по-дълга и заострена. На мен ми харесва. Угоди ми и пробва, ама много му се цапала със супата Simple Smile и било нехигиенично. Пак си я подряза късичка.
   Като си смених драстично цвета на косата, никой у нас не ме хареса. Тъмнокоса трябвало да съм. Вече от доста години съм рижава и това е моя цвят. Няколко седмици му трябваха на мъжа ми. Няколко месеца на малката дъщеря. Устоях. Харесват ме и така. Сигурна съм, че ако сега си потъмня косата, пак ще има период на привикване и недоволство.
Виж целия пост
# 392
...
Няма нищо излишно в природата.
За хубаво или лошо модата е разказала играта на жените а сега и  на мъжете.
Може да си космат и да си чист и обратното.
Ако живеехме в пещери щеше да е добре да сме с косми.
Но последните 1000 години не живеем.
За това по - рядко има много космати хора. Тази характеристика намалява и ще изчезне след време.

RoninBG,
много си прав. Всичко вече е реклама и мода. Гледам в центровете за епилация при нас, мъжете са горе-долу колкото жените. А уж сте по-кекави на болка.

Преди време водих 2 момичета, мои студентки, при един много добър лекар ендокринолог за съвет: едната се беше побъркала заради това, че двама лекари я караха да взема хормони, за които тя считаше, че няма нужда (и се оказа права), а другата искаше да разбере защо е по-окосмена от другите момичета и причината е неизвестна, тоест нямаше хормонален дисбаланс. На практиката и двете имаха проблем с окосмяването, но  за едната медицината казваше, че проблемът е в някои хормони,  а на другата - че не се знае на какво точно  се дължи окосмяването. 😀
Ендокринологът ги успокои и двете. На въпросите им, идентични и на двете: Защо аз имам .. Другите нямат.. възрастният лекар, около 70 годишен, им отговори, че жените днес не са по-различни от жените преди 50 години или преди 100 години по отношение на окосмяването. Просто са намерили начин да ги премахват. Това е разликата. Това е модата, конвенцията днес. Защото модата е точно това: ние се "разбираме", договаряме се, кое точно е нормално и кое не, кое трябва да се прави и кое не, кое е красиво/грозно. В зависимост от темпоралният момент.

Няма да се учудя, ако след години стане модерно да не се махат космите. Така, както сега е прието те да се махат. Съученичка на дъщеря ми в Германия, която беше флуидна, не си ги махаше, не се притесняваше, другите момичета й се чудеха.
Ако, както ни подготвят към безполово общество (дано не се стигне дотам) , възможно е тогава да няма и кой знае какво значение окосмяването, защото модерната тенденция ще се насочи към разходи за хормони и терапии, които ще регулират донякъде и окосмяването.
И това, което чичо Гугъл ще покаже, ще е само резюме на една отминала епоха.
Виж целия пост
# 393
Съученичка на дъщеря ми в Германия, която беше флуидна, не си ги махаше, не се притесняваше, другите момичета й се чудеха.

Абсолютно съм съгласна с мнението ти, Валери. Но какво означава "флуидна"?
Признавам, че това е най-интересната тема, на която съм попадала през последните две години във форума. Беше интересно да прочета дори и мненията на мъжете относно епилирането.
Когато се запознах с ММ, бях с мисленето, което е било типично за 50-60-те години за жените (ако правилно съм разбрала прочетеното по темата през годините) - тип"ставам по-рано за да изглеждам топ красива жена". Т.е. наистина когато заживях с  него, сутрин ставах рано да се гримирам, изкъпя със съответните женски необходимости - епилиране, почистване на вежди, крем за тяло, основа за грим и грим т.н. (примерно). Е, имало е случаи, когато съм била тежко болна (с t 38), и съм стигала само до епилиране и вежди. Смятах, че дали правим секс или не, след като живеем и спим заедно аз като жена трябва да съм си гладичка като коприна. Към това ме тласкаше и грижата която ММ полагаше за себе си в интимна и подмишници зона. Е, вярно, че крака и гърди не минаваха под бръснача, а лицето му виждаше такъв само веднъж в седмицата, но само и единствено последното ми беше неприятно (просто с набола брада, той изглежда като престъпник).
И това продължи цели три години - имам предвид моето събуждане рано и контене. Един ден, след дълга командировка на ММ, съвпаднала с мое отвратително боледуване (време, през което нямах сили дори да ям), ММ ме зарадва  с по-рано прибиране. Когато ми го съобщи, беше вече кацнал на летището, а аз естествено - да, правилно предполагате, - аз изхвърчах към банята за да се преведа в ред, тъй като през предните седмици, само лежах, без разкрасителни процедури.  И понеже епилатора беше развален, аз импровизирах. Е, голяма, непростима грешка. Тогава аз успях да се порежа на най-ужасното място за една жена🤦🤦🤦 Е, със сигурност има и други силно болезнени точки по тялото, които болят зверски, но аз само там съм успяла да "проверя"... Помня как изтървах всичко, как изпищях, а ММ точно тогава влизайки в апартамента, решил че получавам гърч и разби вратата на банята... И три години контене отиде по дяволите 😆 Сега се смея, но тогава бях на косъм от Спешното, защото кръвта не спираше... Размина ми се срама в болницата, но пък проведохме много интересен разговор.
Оказа се, че това което имаше за себе си като стандарт в обезкосмяването, далеч не означава че аз трябва всеки път да съм гладка там някъде си. И че след като няма да има секс, той не разбира защо аз не мога да си дам почивка на кожата. За моя изненада, се оказа, че да, той винаги е еди си как в интимната зона, но няма проблем аз да боцкам от време на време... Нещо, което много опрости живота ми, по време на бременността...
И такива подробности по отношение на  епилирането...
Виж целия пост
# 394
Съученичка на дъщеря ми в Германия, която беше флуидна, не си ги махаше, не се притесняваше, другите момичета й се чудеха.

Абсолютно съм съгласна с мнението ти, Валери. Но какво означава "флуидна"?
...

Когато момиче иска да е мъж, като идентичност не чувства себе си жена. Съответно започва да поддържа и такъв външен вид (къса коса, широки тенески, иска да я наричат с избрано от нея мъжко име и дори когато говорят за нея да казват "той" вместо" тя", "той каза еди-какво си"... Но в сексуално отношение понякога ги привличат мъже, а друг път жени, съответно имат интимна връзка и с едните, и с другите. Оттам идва флуидна, но може на  бг да е навлязла друга дума.
Виж целия пост
# 395
Май на български още не е популярно да се казва така.

Иначе за такова момиче ми се струва нормално да не се епилира, защото това е по—дамска черта, според порядките до момента.

И аз мисля, че модата се променя и след години ще има повече космати жени, защото няма да искат да се епилират.
Виж целия пост
# 396
...
Няма нищо излишно в природата.
За хубаво или лошо модата е разказала играта на жените а сега и  на мъжете.
Може да си космат и да си чист и обратното.
Ако живеехме в пещери щеше да е добре да сме с косми.
Но последните 1000 години не живеем.
За това по - рядко има много космати хора. Тази характеристика намалява и ще изчезне след време.

RoninBG,
много си прав. Всичко вече е реклама и мода. Гледам в центровете за епилация при нас, мъжете са горе-долу колкото жените. А уж сте по-кекави на болка.

Преди време водих 2 момичета, мои студентки, при един много добър лекар ендокринолог за съвет: едната се беше побъркала заради това, че двама лекари я караха да взема хормони, за които тя считаше, че няма нужда (и се оказа права), а другата искаше да разбере защо е по-окосмена от другите момичета и причината е неизвестна, тоест нямаше хормонален дисбаланс. На практиката и двете имаха проблем с окосмяването, но  за едната медицината казваше, че проблемът е в някои хормони,  а на другата - че не се знае на какво точно  се дължи окосмяването. 😀
Ендокринологът ги успокои и двете. На въпросите им, идентични и на двете: Защо аз имам .. Другите нямат.. възрастният лекар, около 70 годишен, им отговори, че жените днес не са по-различни от жените преди 50 години или преди 100 години по отношение на окосмяването. Просто са намерили начин да ги премахват. Това е разликата. Това е модата, конвенцията днес. Защото модата е точно това: ние се "разбираме", договаряме се, кое точно е нормално и кое не, кое трябва да се прави и кое не, кое е красиво/грозно. В зависимост от темпоралният момент.

Няма да се учудя, ако след години стане модерно да не се махат космите. Така, както сега е прието те да се махат. Съученичка на дъщеря ми в Германия, която беше флуидна, не си ги махаше, не се притесняваше, другите момичета й се чудеха.
Ако, както ни подготвят към безполово общество (дано не се стигне дотам) , възможно е тогава да няма и кой знае какво значение окосмяването, защото модерната тенденция ще се насочи към разходи за хормони и терапии, които ще регулират донякъде и окосмяването.
И това, което чичо Гугъл ще покаже, ще е само резюме на една отминала епоха.
Права си. Но това не променя тенденцията.
Това с космите не е само мода.
По принцип мъжете са по космати.
Това си е запазена марка на мъжа. За това жените бягат от космите.
Днешни дни е стигнало до крайност.
Аз като видя жена с махнати вежди ...... полудявам. Махат ги с лазер и после ги рисуват.
ScreamScream
Виж целия пост
# 397
Ама полудяваш от кеф или от ужас? Че някак не става ясно.
Виж целия пост
# 398
Малко встрани от началния замисъл на темата, днес във ФБ ми излезе публикация в снимки, озаглавена - „If u drink coffee everyday with sugar“.
Скрит текст:







Виж целия пост
# 399
Какво общо имат тези снимки с кафето, с темата...?
Виж целия пост
# 400
Момичета, днес бях в паспортната служба на Мария Луиза. Направо лошо ми стана. Там мигранти да искаш. Миризмата беше брутална. Направо… нашите махали са като минзухари и рози.
Виж целия пост
# 401
Аз се питам нещо.
Защо няма закони за хигиена. За такива миризми.
Виж целия пост
# 402
Аз се питам нещо.
Защо няма закони за хигиена. За такива миризми.

Седи там една млада полицайка. Това момиче сигурно беше на 22. Едни невъзпитани (и не само чужденци, и българи) ходят да в питат кое, как.

Някои хора не знаеха и билет как да си изтеглят. Айде това го разбирам. Ама това момиче как издържа на миризмата - това не разбирам!
Виж целия пост
# 403
Не знам, Елора, какво ме подтикна да споделя. Последните две страници се обсъждаха и други неща, включително подръжка на зъбите. За мен ключовото в публикацията не е кафето, а захарта.. Опитвам се да си представя, че ако снимките са събирателен образ на един човек, първото, което бих си помислила, е, че не се грижи достатъчно за себе си, не се поддържа.. А причината да е съвсем друга както показания пример. Аз уточних, че е встрани от темата.✌️
Виж целия пост
# 404
Ама полудяваш от кеф или от ужас? Че някак не става ясно.
Не ми харесва.
Приличат ми на чиганки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия