Хигиената на българина

  • 46 406
  • 1 004
# 495
Толкова е просто решението за пушачите у дома, прилагам го вече 15 години. Пуша само под аспиратора, фасовете гася с вода на чешмата и отиват в празна изпушена кутия.
Виж целия пост
# 496
В по-старите трамваи мирише отвратително. Също така през зимата понякога мирише по-кофти, отколкото през лятото. Миризмата на непрани зимни якета и палта е доста по-силна от тази на пот през лятото. Имам чувството, че някои хора не си перат връхните дрехи повече от година, две.

Най-съм изумена от млади хора, които очевидно нямат проблеми с финансите, но въпреки това имат лоша хигиена. Преди години работех в дрогерия и се сещам поне за няколко клиентки, които имаха такъв проблем. Едната влизаше през 2-3 дни, за да си купува маски за лице, а след като си тръгнеше, пръскахме с ароматизатор. Миризмата ѝ се носеше поне по 30 минути.

С възрастните хора съм по толерантна. Тези, които миришат, обикновено физически не могат да се справят с къпане и пране или просто не се усещат и забравят.
Виж целия пост
# 497
За старческата миризма не са виновни старите хора, нито се дължи на хигиената, а на химичното съединение 2-ноненал, което започва да се излъчва след 40-50 години. До колкото си спомням беше поради специфичното разграждане на омега-7 мастни киселините под въздействието на хормоните.
Виж целия пост
# 498
За старческата миризма не са виновни старите хора, нито се дължи на хигиената, а на химичното съединение 2-ноненал, което започва да се излъчва след 40-50 години. До колкото си спомням беше поради специфичното разграждане на омега-7 мастни киселините под въздействието на хормоните.

Не съм много сигурна в това.
Гледала съм болната си баба 7 години и подържахме отлична хигиена.
Като дойде, миришеше. Тя преди това само в неделя се къпеше, през останалото време само интим, мишници и крака.
Миризмата изчезна.
Виж целия пост
# 499
За старческата миризма не са виновни старите хора, нито се дължи на хигиената, а на химичното съединение 2-ноненал, което започва да се излъчва след 40-50 години. До колкото си спомням беше поради специфичното разграждане на омега-7 мастни киселините под въздействието на хормоните.
Работех преди време със семейството италианци, над 60 годишни.
Костюми, прически, лек парфюм... Ми не, не миришеха лошо.
Виж целия пост
# 500
И двете неща са фактор. Примерно дементно болните често забравят какво трябва да направят в банята, за да се изкъпят. А и обонянието с годините едва ли е същото.

Аз да коментирам темата с цикъла. Някой назад беше написал, че не може да си представи жена да не си сменя превръзката на всеки час, независимо от силата на течението. Такава нужда обаче няма, освен ако жената не е с много обилен цикъл. Дори според сайтовете на производителите, това може да се прави спокойно на 3-4 часа, без риск от инфекции.
Също така сменянето на превръзка или тампон, няма нищо общо с подуването на корема, както твърдяла някаква докторка. Това се дължи на променените нива на прогестерона и естрогена.
Виж целия пост
# 501
Чела съм, пък и гинеколози са ми казвали, че се завъждат бактерии след два часа престой с превръзка.
Предпочитам да сменям.
Дори са ми казвали да не карам с ежедневна превръзка цял ден като не съм в мц.
Виж целия пост
# 502
Аз пък съм питала гинеколога си през колко часа се сменя превръзката. И той ми отговори, ако не е пълна и няма нужда от смяна, сменя се на всеки 5-6 часа. Така че така правя и аз. Отрече да се развъдят бактерии в превръзката и да се заразя с тях. Дори през нощта, ако не се събудя и чуя алармата за смяна на превръзката, престоява по 7-8 часа. Това е, когато съм толкова уморена, че спа непробудно. А вие през нощта ли ставате да си смените превръзката на всеки 2-4 часа?!
Доста хора не си перат връхнихе дрехи. Брат ми дори ми се развика защо бях му изпрала зимното яке. Било е чисто и хабя само вода и ток. После пък ми се развика, че бях му изпрала олекетения юрган.
Виж целия пост
# 503
Ми и аз така. Като се напълни или през няколко часа. Ако не е пълна на протичане, има си хас през нощта да я сменям. Твърде пресилено е това за всеки час. Дори тук-таме има указания кога течението е обилно, от типа "ако ви се налага да сменяте превръзка всеки час или по-често".
За тампон повече трябвало да се внимава, но аз тях ги ползвам само когато и без това се пълнят.
Виж целия пост
# 504
А вие през нощта ли ставате да си смените превръзката на всеки 2-4 часа?!
Доста хора не си перат връхнихе дрехи. Брат ми дори ми се развика защо бях му изпрала зимното яке. Било е чисто и хабя само вода и ток. После пък ми се развика, че бях му изпрала олекетения юрган.

По принцип през нощта на ставам за каквото и да е. Спя като пън. Нощните превръзки са създадени да попиват повече.

Но това с връхните дрехи е очевиден проблем. Явно хората нямат идея как смърди, но е много неприятно, на нещо между застояло и манджа. Ако не може човек да ги изпере в пералнята, има си химическо чистене. И изобщо не опира до финанси в повечето случаи. Сещам се за една жена, която си пазаруваше само био храни в магазина, а якето ѝ миришеше на непрано. 20 лева за 2-3 био продукта може, ама да ги даде за собствената си хигиена явно не може.
Юргани не ползвам, но олекотените завивки ги пера. Колко пък ток и вода да отиват за прането им, не се перат всеки ден все пак.
Виж целия пост
# 505
Преди 20 години, познавах един образ, той зимата носени якета и пуловери оставяше на закачалка, в остъклената тераса, щото имали нужда само да се проветрят, това били връххни дрехи, не се перат често!
Виж целия пост
# 506
А според вас колко често се перат палта и зимни якета?
Виж целия пост
# 507
Колко често е често?
Виж целия пост
# 508
А според вас колко често се перат палта и зимни якета?
Не засичам срок, сина ми зимата въртеше две якета, и да кажем на около две седмици, понякога и по често, се переше някое от двете, защото някак си успява да омаже или  ръкавите, или предницата...
Виж целия пост
# 509

Честото го определя всеки според както го разбира..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия