Майски бебета 2024-Тема 4🍂

  • 19 992
  • 786
# 675
И моето момче спи по корем. Откакто започна да се обръща. И на една страна спи, и по гръб. Нощем го обръщам понякога по гръб. Като го чуя, че се върти и мрънка и го обръщам.
Захранването върви добре. Яде почти всичко. Броколи не обича, но аз когато му давам гледам да са смесени с друго. Днес ще дам телешко. Пилешко, пуешко и заешко яде. Кашите ги хапва. В началото плюеше всичко, дори сладките пюрета като тиква и пащърнак. Важното е, че си хапва. Това искам.
Виж целия пост
# 676
Момичета, от няколко дни Сашко се буди често нощем и то за мляко. През около 3часа. Беше започнал да прави пауза от 8-9ч. Притеснява ме да не му става тежко. Правя му 150мл., но през 3часа нощем ми се струва много. Вие имате ли такива моменти?


Да не би да в жаден? Или да се буди от зъби?

Не иска водичка или пиива, но малко. Вероятно вече зъбки го мъчат, но интересно е че докато не му дам млякото, няма успокояване.
Виж целия пост
# 677
Момичета, тези от вас, които дават пробиотик, докога смятате да давате? И има ли такива, които вече са въвели белтък?
Виж целия пост
# 678
Моята не хареса пилешко доста се муси,а вкъщи основно него ядем от белите меса.
Виж целия пост
# 679
Моята спи само по корем от вече 3 месеца. Първите няколко дни забиваше и лицето надолу и умирах от страх, но спря.
Виж целия пост
# 680
И моят син стиска и отпуска юмручета. Както при песента на Милко Калайджиев-Елате пиленца при батко😀.
Аз вчера дадох за първи път пилешко. Хареса се.
 Някоя мама беше писала, че дава два поредни дни дадено пюре, следващите два дена друго. Заимствах го. Струва ми се удачно, за да не изхвърлям пюре. Та 2 дена пилешко, после два дена зеленчуково пюре. С рибата мисля да е един път, но като начало понеже няма да го изеде за 1 ден, ще давам пак 2 последователни дни.
Зеления боб и аз мисля да го включа при бобовите. От зеленчиците включих царевица   и червена чушка. Някой беше питал, дали не пропуска нещо.
Виж целия пост
# 681
mama06, царевицата и чушката под каква форма ги включи? Аз май не съм виждала пюре от чушка. А авокадо някой да е давал и как?
Виж целия пост
# 682
С чушка и аз не съм виждала купешко пюре, но с царевица има на Хип. Аз чушката (червена) я изпекох, обелих и пасирах част от нея с картоф и морков. Мъничко сложих, защото има доста натрапчив вкус. А авокадо предлагах намачкано и смесено с пащърнак.
Виж целия пост
# 683
mama06, царевицата и чушката под каква форма ги включи? Аз май не съм виждала пюре от чушка. А авокадо някой да е давал и как?
Аз дадох авокадото в комбинация с банан.
Виж целия пост
# 684
С чушка и аз не съм виждала купешко пюре, но с царевица има на Хип. Аз чушката (червена) я изпекох, обелих и пасирах част от нея с картоф и морков. Мъничко сложих, защото има доста натрапчив вкус. А авокадо предлагах намачкано и смесено с пащърнак.
Zoya, въведе ли плодовите пюрета и кашите. Ако да, колко време след яйцето?
Виж целия пост
# 685
https://www.store.bg/p744362561/bio-piure-ot-sladyk-kartof-s-pec … -za-4-meseca.html
Това купих,но го няма навсякъде който е от Бургас в магазин Тема,който е за бебета
Линка май не се отваря ама пише всичко в него на Слънчо е

https://www.store.bg/p744362561/bio-piure-ot-sladyk-kartof-s-pec … -za-4-meseca.html

Все се протяга да хване нещо,голяма бела е😁 ...взима и разхвърля ааа
Виж целия пост
# 686
С чушка и аз не съм виждала купешко пюре, но с царевица има на Хип. Аз чушката (червена) я изпекох, обелих и пасирах част от нея с картоф и морков. Мъничко сложих, защото има доста натрапчив вкус. А авокадо предлагах намачкано и смесено с пащърнак.
Zoya, въведе ли плодовите пюрета и кашите. Ако да, колко време след яйцето?
Въведох, да. Около 10 дена след яйцето започнах, защото нали не трябва да се въвежда нищо ново 2 - 3 дни след алерген и исках първо няколко пъти да дам от яйцето преди това. Дала съм вече ябълка, малини, боровинки, банан, слива, круша, праскова, кайсия. От кашите пък съм му правила киноа и овесена, а вчера взех от ДМ каша от спелта, днес за пръв път ще пробва от нея. Мисля вече всеки ден да включвам каша за следобедна закуска с няколко лъжички плодово пюре или пък със сиренце или извара, понеже и млечните вече започнах да въвеждам.
Виж целия пост
# 687
Не се ли въвеждат първо плод и каша и след това жълтък? Интересно ми е, затова питам, а и се водя по схемата на Хипм Педиатърката ми каза да въвеждам каша  пък в нея малко плод. За жълтък ми казва да изчакам, но аз искам да го въведа по-рано. Ох, обърквам се.
Виж целия пост
# 688
Различни съвети съм срещала. Аз лично исках максимално да изчакам с плодовете, защото майка ми ме беше наплашила, че аз като бебе освен плодови пюрета, нищо друго не съм искала да близна. 😃 Единствено слива съм давала преди яйцето, защото се беше запекъл и веднъж ябълка. Затова изчаках и с кашите, понеже пък те сами по себе си не са особено приятни на вкус, с плод повече се връзват.
Виж целия пост
# 689
И аз започнах със схемата на Хип, но педиатърката ми каза, да изчакам с плодовете и кашите, защото протеина е по-важен. За яйцето не ми каза да въвеждам, само бели меса. Но аз следвам схемата на Зоя 😅❤ и досаждам редовно с въпроси. Благодаря, че винаги ми отговаряш!  ❤
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия