Кутия за обяд - какво приготвяте за училище и офиса? Тема № 16

  • 46 136
  • 976
# 270
Закуска тостер с кашкавал и кренвирш
Обяд мусака и краставици
Солети и малък кроасан
Ябълка
Виж целия пост
# 271
Днес си взеха

За утре имат бисквитена торта в чаша, в техния случай в бурканчета, за да може да си я носят

Ще трябва да мисля обяд тази седмица, което при малкият е трудно, защото ако е готвено трябва да е топло и да не го е ял предната вечер, например. Обича тостери, ама като изстине няма и да го погледне.Явно пак ще е баналният сандвич
Виж целия пост
# 272
За днес-тост с пуешко филе,ябълка,шоколад.
За утре-кашкавалка,банан,шоколадче.
Виж целия пост
# 273

За закуска кекс и ябълка.

Обяд: картофено руло, краставица и сирене.
Виж целия пост
# 274
Закуска пържени филии с яйце и чай.
Обяд крем супа от червен леща , пилешки хапки и краставица.
Бисквити 
Забравила съм да сложа плод Flushed
Виж целия пост
# 275
За днес и за утре пожела само мини понички (аз ги правя в уред за понички) и мляко.🙈
Виж целия пост
# 276

Принцеса с яйце и кашкавал.

Кюфтета на фурна с морковена салата и чеснова извара.
Виж целия пост
# 277
Пържени филии с яйца
Обяд пиде с кайма, пилаф от ориз и моркови, кисели краставички
Вафла
Виж целия пост
# 278
За Сряда имаше-тост с шунка и топено сирене,вафла,ябълки.
За вчера-топъл сандвич с кашкавал и салам,ябълки,шоколадче Киндер.
За днес-милинки,ябълки,шоколадче Киндер.
Аз отново съм болна и съм вкъщи и за мен кутия за работа няма.
Виж целия пост
# 279
danaeka, бързо оздравяване!
За днес пърленка с масло и луканка, няколко мини понички и чай.
Виж целия пост
# 280
Danaeka бързо оздравяване и от мен! Долче сместа за поничките става ли за гофретник?
Днес не ми се приготвяше нищо 😔.

За закуска сандвичи.

За обяд пържени чушки, сиренце, краставица и няколко останали кюфтета от вчера.
Виж целия пост
# 281
Бибикота, и аз се това се чудех🙂, но предполагам, че ще стане. Само може да е нужно да се коригира количеството бакпулвер, че в рецептата ми то е 1 с.л. Ще пробвам някой път.
Виж целия пост
# 282
За вчера-филия със мед,суха паста Галена,ябълки.Беше изял само ябълките.
За днес-пак му си сложих филията,сухата паста и ябълки.
За утре-тост със шунка,мюсли барче.
Виж целия пост
# 283
Бибикота, и аз се това се чудех🙂, но предполагам, че ще стане. Само може да е нужно да се коригира количеството бакпулвер, че в рецептата ми то е 1 с.л. Ще пробвам някой път.
Самоцитирам се.😃 Не съм правила гофрети, но се получиха много хубави мини мъфини със сместа (1 яйце, 4 с.л. олио, 1/3 до 1/2 ч.ч. кафява захар, 1/2 ч.ч. мляко /или вода, или портокалов сок/, 1 ч.ч. брашно, 1 с.л. бакпулвер, ванилия, канела или друг аромат по избор). Ако преценя, добавям още малко вода, мазнина и брашно.🙂
Виж целия пост
# 284
Сместа за гофрети често не е чааак толкова различна от кексова, евентуално малко повече мазнина и/или бакпулвер за по-хрупкав резултат. И количеството захар там според дали ги искаш сладки. Понеже супер рядко правя нормални гофрети, а рецепти си записвам обикновено на малките листчета на бюрото и понякога и пропускам да пиша отгоре какво е... веднъж трябваше да прочета до начина на печена на гърба на листчето че да разбера кое от двете е Joy
И смес дето е по рецепта за кексчета съм пекла в гофретник, изядоха я и питаха за още. Предимно съм им правила лиежки както са си по книга с мая и т.н. но тогава нямаше кой да чака толкова.
По-хрупкави стават ако не са с мляко, с него омекват по-лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия