Бързи здравословни въпроси и отговори – 48

  • 29 163
  • 753
# 120
Да, при мен е за следене на ИР, но за влошаване Grinning Sad първия път съм се изследвала 04.2023, значи разбирам, че сега е ОК да се изследвам пак.
Виж целия пост
# 121
Ако се знае вече че има ИР, не знам дали поне аз не бих изследвала само на гладно инсулин, КЗ, гликиран и там евентуално за дефицити. Освен ако лекар не ме посъветва настойчиво за ново изследване, де.
Но вие щом си знаете че имате ИР, то общо взето и се знае какво се прави за да се подобри положението. И какво не се прави. Там нещата са въпрос най-вече на начин на живот, което си е в наши ръце.
Виж целия пост
# 122
Ами ендокринолог ми е казвал, че въпреки леките отклонения в първото обременяване нямам ИР, но сега друг лекар, при който отидох с друг проблем, ми предписа да направя пак изследване, защото HOMA index-a ми е мръднал малко нагоре. Та и аз не знам с ИР ли съм, не съм ли, но ще направя пак изследването и предполагам ще стане ясно.
Виж целия пост
# 123
Ако инсулинът е висок на гладно, то значи има ИР, т.е. не е необходимо да се прави специално обременяване. Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Ами 9.20mU/I е на гладно.
Виж целия пост
# 125
Здравейте, какво давате за болки в корема при 7 (почти 8 ) годишно дете? Оплаква се от 1 час, дадох ентерол. Друго не се сещам, ходила е по голяма нужда сутринта. Казва че я боли около и под пъпа.
Виж целия пост
# 126

Значи си има ИР, макар не във висока степен.
Виж целия пост
# 127
Те и едва ли само по това са решили че евентуално има ИР, все ще е имало и други неща които да наведат на това.
Виж целия пост
# 128
Здравейте, какво давате за болки в корема при 7 (почти 8 ) годишно дете? Оплаква се от 1 час, дадох ентерол. Друго не се сещам, ходила е по голяма нужда сутринта. Казва че я боли около и под пъпа.
Ентеролът няма да успокои болката. Но-шпа, примерно или Бусколизин.
Виж целия пост
# 129

Значи си има ИР, макар не във висока степен.
Мерси Simple Smile а без ИР до колко трябва да е?
Виж целия пост
# 130

Значи си има ИР, макар не във висока степен.
Мерси Simple Smile а без ИР до колко трябва да е?

Референтната стойност не е ли < 10 на гладно?
Виж целия пост
# 131
Мерси Simple Smile а без ИР до колко трябва да е?

5 или 6 най-много. А при обременяване, на първия час трябва да е до 25.
Виж целия пост
# 132
10 на гладно е много, независимо дали се води реф. стойност.
До 6 е добре, не повече.
Както КЗ.
Виж целия пост
# 133
Вече какъв е протоколът за лечение на ковид? Баба ми е с лека температура, но с положителен тест взет от аптеката. Освен температуропонижаващи какво трябва да й даваме? В понеделник ще се обадим на личната, но дотогава не знам какво да правим.
Виж целия пост
# 134
Авирон рапид и задължително аспирин!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия